Ağzı Olan Konuşuyor Deyiminin Vücut Bulmuş Hali Olan Magazin Yorumcularına İki Çift Lafımız Var!

-

Bircan Bali ve Ece Erken'in sunduğu magazin programında Meryem Uzerli ile ilgili yaptıkları yorumlar üzerine böyle bir içerik hazırlamak istedim. Detaylar içeriğimizde...

Keyifli okumalar!

Magazin programları biliyorsunuz ki televizyon sektörünün vazgeçilmezi haline geldi. Küçük büyük fark etmeksizin birçok kanalda bu tür programları ve bununla da birlikte birçok magazin yorumcusunu görüyoruz.

Konumuz da tam olarak bu magazin olaylarını yorumlayan arkadaşlar. Bu kadar çok magazin programı olunca ne yazık ki magazin dünyasına hakim olan herkesi yorumcu olarak televizyonlarda görebilirsiniz.

Televizyon da yetmiyormuş gibi bir de Youtube mecrasına geçiş yaptılar. Örnek Seren Serengil...

Nihat Doğan'ın da bir zamanlar magazin yorumcusu olarak o koltuğa oturduğunu da belirtelim, es geçmeyelim. 😂

Neyse, biri hakkında yorum yapmak hele ki televizyonda bunları dile getirmek çok kolay bir iş değildir. Ağızdan çıkan her kelime özenle seçilmeli, akıldan geçen her düşünce dile gelmemelidir.

Fakat ne yazık ki bazı magazin programı sunan "yorumcular" bunu pek önemsemeyip, yorum yaptığı insana yönelik ağzına geleni söylüyor. E söylüyor çünkü reyting gerekiyor.

Reyting için pata küte her şeyi söyleyen magazinci arkadaşlar da karşılarındaki insanı ne konuma düşürdüklerini pek umursamıyorlar. Yani bu kişinin kadın olup olmaması ya da itibarı onlar için hiç önemli değil.

Bunları da geçen gün 'Söylemezsem Olmaz' programında Bircan Bali ve Ece Erken'in Meryem Uzerli hakkında yaptıkları yorumlar nedeniyle söylüyorum.

Şöyle söyleyeyim; Dünyaca ünlü yıldızların katıldığı Cannes Film Festivali'ne Meryem Uzerli'nin katılması gurur verici bir durumken programda bundan hiç bahsedilmedi. İkilinin odak noktası Uzerli'nin poposuydu. Bu durum birçok insanı rahatsız etti.

Öncelikle bir kadın olarak, Meryem Uzerli'yle gurur duymanız gerekiyordu. Kıyafetinin estetik durup durmaması bu durumda çok da önemli değildi sanki ne dersiniz?

Bir de "Neden bazı kadınlar bazı yerlerini çok fazla açar?" diye de sorgulamışsınız ve üstüne de "bazı yerleriyle ilgili kompleksleri olduğunu, bazı yerlerini açarak dikkati oraya çektiğini" de belirtmişsiniz. Yani bir kadın sadece canı istediği için transparan kıyafet giyemez öyle mi? İllaki bunun altında bir şey mi aramak lazım?

İşin en komik tarafı da işin içine ramazan ayını katmanız olmuş. Nasıl güzel din üzerinden insanları yönlendirmeyi biliyorsunuz. Gerçekten siz bu işi kapmışsınız. 😂

Magazin yorumcusu olmak, arada sırada da olsa insanların başarılarıyla gurur duymak demektir; sadece fiziksel görüntüsünü eleştirmek, ağır ithamlarda bulunmak değildir. Özellikle de bir kadına... Neyse, şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Umarım bunları dikkate alırsınız.

Gerçekten de magazin yorumcularının birçoğu (işini iyi yapanlar hariç) "ağzı olan konuşuyor." deyiminin vücut bulmuş hali. Başka ne denir ki?

Unutmadan Bircan Bali ve Ece Erken'e de küçük bir sürprizimiz ve önerimiz var. 6 Mart tarihli yayınınızda "Yüzleri birbirine benzemeye başlayan ünlüler" konunuzu başlığımızla birlikte bizden aparmışsınız.

İlgili içeriğimiz de bu. Bari başlığı ve fotoğrafları değiştirseydiniz yahu. Azıcık özgünlük hiçbir şey kaybettirmez size. Yukarıda söylediklerimle birlikte bunu da unutmayın. 😂

Yakında Karıştıracağız! Son Zamanlarda Yaptırdıkları Estetikler ile Yüzleri Birbirine Benzemeye Başlayan 21 Ünlü Kadın - onedio.com
Yakında Karıştıracağız! Son Zamanlarda Yaptırdıkları Estetikler ile Yüzleri Birbirine Benzemeye Başlayan 21 Ünlü Kadın - onedio.com

SİZ BU KONUDA NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUMLARDA BULUŞALIM!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cansu-hamzaoglu

e siz de 9gag'den yürütüyosunuz bazı içerikleri?

nestathechopper2

adı türkçe olana hatta iki kelime türkçe öğrenene akbaba gibi yapışıp müslüman olması gerektiğinden başka hiçbir şey düşünemiyorlar. kaldı ki soyu sopu türkiye'den gelme doğma olsa da türkiye müslüman bir ülke değil; müslüman çoğunlukta bir ülkedir. hiçbir ülkede tektip din hakim değildir, herkesi şeriat aşığı sanmasınlar artık yordu bee! iki adım ötedeki dünyaca ünlü oyuncuların transparan kıyafetlerine dil uzatmayıp sırf türkiye bağlantısı var diye bu kadına çullanmak nedir ayrıca?

beyzakenar

Estetikli ünlülere laf atmadan önce aynaya baktınız mı?

arslanoglu

şimdi kıyafet giydi diye elştirliyor ahlaki boyutu da siz ne olscaksınız peki? herşeyiniz süper mi evli adamlarla olmak vs. de gt göstermek kadar ayıp mı yoksa daha öı kötü iyi mi? kadın yabancı üstelik. siz noel bayramını kutluyor musunuz mesela değil mi farklı herkes

hatice-sasmaz-erdogan

bu kadınlar kim daha çok reklam verirse onun tarafını tutuyor aynı SİZİN gibi onedio ekibi bu kadınları bu platformma zaten kim izler ki ama siz de eleştiriyorsanız önce kendinize bakın

Görüş Bildir