Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Son Senelerde Türkiye'yi Tercih Etmeyen Rusların Bu Yıl Alanya'ya Akın Etmesinin 7 Sebebi

-

Karpuz kabuğu denize düştü, tüm Ruslar Alanya'ya üşüştü. Bu sene turist rekoru kıran Alanya, turizmde içimize su serpti. Türkiye'nin hala turistler için cezbedici bir coğrafya olduğunu da kanıtlamış oldu. Geçen senelerde Türkiye'yi tercih etmeyen Ruslar yeniden Akdeniz sahillerini doldurmaya başladı. İşte Rusların ülkemizin nadide turizm beldesi Alanya'yı tercih etmesinin 7 sebebi!

1. Rusya'nın Soğuklarının Ardından Güneşlenerek Vücutlarındaki Buzları Eritme İsteği

Rusya'nın soğuğunun ardından Akdenizin sıcak kumlarında güneşlenirken, soğuk havanın nasıl bir şey olduğunu unutmak isteyen Ruslar'ın aklına gelen ilk yer tabi ki Alanya oluyor.

2. Kur Farkıyla Paralarının Daha Değerli Olması

Türk lirasının Dolar ve Euro karşısında değer kaybetmesi sonucu Tshirt'lerin 2 Euro, teleferik biletlerinin 3 Euro olduğu tabelaları görmek mümkün. Bir Avrupa ülkesine gitmektense cennete ucuza ayak basma fikri tabi ki de cezbedici geliyor.

3. Genlerindeki Sıcak Sulara İnme İçgüdüsü

Rusların tarih boyunca sıcak sulara inme isteği herkesin bildiği bir gerçek. İşin doğrusu o kadar soğuk memlekette yaşasam ben de sıcak sulara inme arzusuyla yaşardım.

4. Dünyaca Ünlü Kleopatra Plajı'nın Çekim Gücüne Karşı Koyamamaları

Alanya'nın mavi bayraklı plajı Kleopatra'nın ünü sınırları aşıyor. Eh duyanlar da bu eşsiz güzelliği tecrübe etmek istiyor.

5. Alanya'da Doğanın Tadını Çıkarmak İçin Sayısız Yer Olması

Dim Çayı'ndan tutun da Alanya Bahçelerine kadar sayarak bitiremeceğiniz doğal güzelliği bulunan bu tatil beldesinde tüm stresinizi atıp evinize dönebilirsiniz. Hatta bazı Ruslar hızını alamayıp direkt Alanya'ya yerleşiyorlar.

6. Keşfedilecek Sonsuz Kültür Mirasına Sahip Olması

Saymakla bitiremeyeceğimiz tek şey doğal güzellikleri değil, aynı zamanda bitmez tükenmez sayıda kültür mirası da var. Leartes Antik Şehri'yle yeterli tarihi kokuyu toplayamayanlar, Alanya Kalesi'nin içinde Eski Şehri gezebilir. Ayrıca Kale'ye çıkmanın kolay yolu olan teleferiği keşfedenler, orayı görmeden dönmüyorlar.

7. Gün Işığına Uzanan Gece Hayatı

Ruslar'ın eğlenceye ve alkole ne kadar düşkün olduğu tüm dünyaca bilinir. Alanya'nın gece hayatı da tam olarak onların beklentilerini karşılayacak türden. Sabahlara kadar eğlenmek isteyenler aradıklarını genelde buluyorlar.

Alanya'nın tüm bu çekiciliği karşısında bu yıl turist rekoru kırmış olması aslında pek de şaşırtıcı değil. Ülkemizin turizm beldeleri arasında gelişmeye ve yatırımlarına devam eden bu küçük ilçenin başarısının tüm ülkemize yayılması dileğiyle.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

RusyaTercihtatil
Görüş Bildir