Son Bir Kez Hatırlayalım: Cumhurbaşkanı Adaylarımız Özel Hayatlarında Nasıl İnsanlar?

-
Abone ol

Bugün sandığa gittiğimizde onlardan bir tanesini tercih edeceğiz. Politikacıları farklı görsek bile aslında liderler de etten kemikten ve halktan bir parçalar. Seçi arifesinde onların en özel anlarından kesitlerle bizden birileri olduğunu hatırlayalım.

Temel Karamollaoğlu'nun oldukça mütevazi bir aile yaşamı var.

Öğrencilik yıllarını İngiltere'de geçiren Temel Karamollaoğlu, sonradan Ayşe adını alacak eşi ile orada tanıştı. Ayşe Hanım, evlilikleriyle birlikte İslam dinini kabul etti ve geçen 53 yılın ardından halen öğrendiğini bildiriyor.

Karamollaoğlu Ailesi'nin verdiği röportajın bu kesitinde güzel detaylar var.

Ayşe Hanım, 53 yıldır bizim kültürümüzle yoğrulmasına rağmen çok tatlı bir aksana sahip. Kendi sözlerinden de anlayacağımız gibi Temel Bey, Ayşe Hanım'ın annesinin de İslam'a geçmesinde aracı olmuş.

Türk Siyasi Tarihi'nin en renkli isimlerinden Doğu Perinçek de oldukça gösterişsiz bir yaşama sahip.

Doğu Perinçek, kendisi gibi gazeteci olan Şule Hanım ile evli. Çiftin dört çocukları var. Yukarıdaki karede gördüğümüz en küçük çocukları olan Can Perinçek. Perinçek çifti mal varlıkları olarak evlerinde bulunan 10 binin üzerinde kitabı gösteriyor.

Siyasi yaşamı büyük zorluklarla geçen bir entelektüel.

Yazdığı sayısız kitabın dışında bazı çeviri eserlere de sahip olan Doğu Perinçek, aynı zamanda süreli yayınlar ve gazetelerde halen yazarlık da yapıyor.

Türkiye'yi son 16 yılda tek başına idare eden siyasal akımın lideri olan Tayyip Erdoğan, Türk Siyasal Tarihi'ndeki en önemli figürlerin yanına adını yazdırdı.

Eşi Emine Hanım ile 1978 tarihinde evlenen Recep Tayyip Erdoğan'ın dört çocuğu var.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın torun sevgisini bu fotoğraftan kolayca anlayabiliyoruz.

Recep Tayyip Erdoğan'ın tam yedi tane torunu var.

Selahattin Demirtaş da çok güzel bir aileye sahip.

Asıl mesleği avukatlık olan Selahattin Demirtaş, uzun süredir bulunduğu siyaset alanında eşi ve çocukları tarafından destek görüyor. Selahattin Demirtaş'ın eşinin adı Başak, çocuklarının ise Delal ve Dilda.

Kendisi hem siyasetçi, hem de hukukçu; ayrıca özel yetenekleri de var.

Selahattin Demirtaş, bağlamasını çalıp türkü söylemekten çok keyif alıyor. Kendisine birçok kez ekranlardan sevenlerine türkülerle ulaşırken şahit olduk.

Meral Akşener de uzun soluklu mücadelesiyle Türk Siyasi Tarihi'ndeki kadın siyasetçilerin başını çekiyor.

Bu mücadelenin arkasında da mütevazi bir aile yaşamı yer alıyor. Eşi Tuncer bey ve oğlu Fatih Bey en büyük destekçileri.

Meral Akşener, ilkokuldan yüksek öğrenime kadar her kademede eğitimcilik yapmış bir isim.

Uzmanlık alanı tarih olan Meral Akşener uzun bir süre akademisyenlik yaptı. Eğitimde olduğu gibi siyasetin de her kademesinde yer alarak ve yetişerek günümüzün en önemli siyasi figürlerinden biri haline geldi.

Muharrem İnce'nin politik enerjisi, geçmişinden geliyor.

Aslen fizik öğretmeni olan Muharrem İnce, aldığı yüksek öğrenimin yanında tam bir köylü çocuğu. Aktardığı hatıralarında kamyoncu olan babası ile yaptığı uzun seyahatleri ve o günlerden elde ettiği kazanımları duyuyoruz.

Muharrem İnce en mutlu anlarında hislerini saklamaktan çekinmiyor.

Muharrem İnce kendi gibi öğretmen olan Ülkü Hanım ile evli ve Salih Arda adında bir çocukları var. Bu görüntüler de Salih Arda'nın düğününden kareler. Köyünü, kültürünü oldukça seven Muharrem İnce'yi bu durumda görmek aslında çok da sıra dışı bir durum değil.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
savas-oztekin

en donanımlısı doğu perinçek aslında

savas-oztekin

anlamadım ??

turkiyedebirturk

yanlış kişiye yanıt yazmışım kanks pardon

beyzakenar

doğu perinçek'in oğlunun numarası var mı ya?

atlangocya

Şu Temel Beye duyduğum istemsiz sempatiyi durduramıyorum.. adam kafamdaki milli görüş profilini değiştirdi

hakan-celik14

Demirtaş a burda hakaret edenler adammısınız piç ırkçı köpekler...siz anca solucan bahçeli ve hırsız tayyip ile solcu ispiyoncusu perinçek in itleri olabilirsiniz..

seboistt

bu kadar mı cahilsin be adam demirtaşı destekleyip arkasında duran zihniyetine sokayım senin

fatihsultan

tintin

PKK yı destekleyen birinin ve partinin hakarete uğraması ırkçılık değildir. Burada kimse ırktan falan bahsetmemiş, bizzat asker öldürene destek veren Demirtaşa tepki göstermiş, ırkçılık nerede? Demagojini al başka yere götür, bir sizin bir de din din diyenlerin demagojisinden gına geldi artık. Pkkyı, işidi, fetoyu vs. herhangi bir terör örgütünü destekleyene karşı olmak ırkçılık değil birader. Boş yapıyorsun yapma.

hakan-celik14

yaw he he daha düne kadar ''en iyi Kürt ölü Kürt'' diyenler aynı zaman da pkk nın da kurucularıdır.Beyaz torosla sivil avına çıkanlar PKK nın da yaratıcılarıdır.Rüzgar ektiniz fırtına biçtiniz..Kim pkk nın savunucusu?PKK ile sizin savaşınız da en çok zararı bu halk gördü.Bu savaş ve yıkım sizin sıcak götlü evlerinizde izmirde konya da olmadı bizzat bizim mahallemizde evimizde oldu ve bunun tek suçlusu pkk değil sizsiniz de aynı zaman da.Daha pkk ortada yokken 84 öncesi güneydoğu ve doğuyu Kürt illerini mezarlığa çevirdiniz bir sürü masumu katlettiniz.pkk sizin sonucunuzdur bizim sebebimiz değil.onu var eden sizlersiniz bunu unutmayın.onlara küfür edince aslında aynaya bakın ve nasıl bir canavar yarattığınızı görün.her fail aslında katiline benzer bunu unutmayın.zilan da 15 bin sivili katleden kim?dersim i kana bulayanlar...sütten çıkmış götverenler

deadpunch

teröristlere karşı ırkçıyım kardeşim var mı bir itirazın ?

deadpunch

kardeşim sen fazla bu beyinle ortalıkta dolanma sana göre durduk yere devlet bilim adamı sanatçı iş adamı saygıdeğer kürt halkına bilinçli olarak katletti he ? lan çocuk bende doğuda yaşıyorum bana masal okuma şeyh sait isyanından beri doğuda kendi devletinizi kurabilme fantaziniz yüzünden örgüt kurdunuz devlette buna karşıı aaaaaa bak ne güzel kafa çerkezler abazalar lazlar arap kökenliler gibi vs etnik gruplarada sizde birer devvlet kurun kutu kutu pense oynarız diyecekti zaten değilmi sol görüşü benimseyip kürt devleti kurma düşüncende ırkçılık değil zaten daha neyi savunduğun hakkında bilgi birikimine bile sahip değilsin

yesilzeytinn

kim olursa olsun saygı duyulmalı tabii ki

Görüş Bildir