Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sokak İsmi Verdi: ABD İstanbul Başkonsolosluğu Olası Terör Tehdidine Karşı Uyardı

 > 
249PAYLAŞIM

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu, vatandaşlarını olası bir terör tehdidine karşı uyardı.  Açıklamada Mecidiyeköy ve Şişli gibi semt isimlerinin yanı sıra sokak ismine de yer verildi. Duyurunun basına yansımasından yaklaşık 4 saat sonra Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin bir açıklama geldi. Saat 02:00 sularında sözcü Müftüoğlu'nun yaptığı yazılı açıklamada güvenlik mesajına ilişkin "ABD makamları bu açıklamayı herhangi bir somut istihbarata istinaden değil, güvenlik makamlarımızca alınan mutat önlemlere dayanarak yapmıştır" denildi... 

İnternet sitesinden yapılan uyarıda, Şişli’deki Ağaoğlu Sokak’ta güvenlik güçlerinin önlemlerini artırıldığı vurgulandı.

Konsolosluğun yayınladığı uyarının tamamı için tıklayınız

Açıklamada "ABD vatandaşlarını, olası bir terör tehdidine karşı Mecidiyeköy’de, özellikle Şişli Ağaoğlu Sokak’taki artan Türk güvenlik önlemleri konusunda bilgilendirmek isteriz" ifadeleri yer aldı.

Ayrıca "Konsolosluk, bu terör tehdidiyle ilgili spesifik yeni bilgilere sahip değil ancak 28 Mart’ta yayınlanan Seyahat Uyarısı’nın hala geçerli olduğunu hatırlatırız.” denildi ve turist yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerden de uzak durması istendi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Konsolosluk İşleri Bürosu uyarıyı Twitter üzerinden paylaştı 👇

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Müftüoğlu bir açıklama yayınladı: "ABD açıklamasını Türk güvenlik makamlarının mutat önlemlerine dayanarak yapmıştır"

Müftüoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

"ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul/Şişli ve Mecidiyeköy çevresinde alınan bazı güvenlik önlemleri hakkında bir mesaj yayımlamıştır. ABD makamları bu açıklamayı herhangi bir somut istihbarata istinaden değil, güvenlik makamlarımızca alınan mutat önlemlere dayanarak yapmıştır."

Sosyal medyadan tepkiler ve yorumlar...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir