Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sizi Daha Çevreci Yapacak 7 Mobil Uygulama

 > 
15PAYLAŞIM

1- Oroeco
Karbon izinizi oyunlaştıran bir uygulama. Satın aldığınız, tükettiğiniz ve yaptığınız herşeyi bu bağlamda kayıt altına alıp UC Berkeley’de geliştirilen algoritmalar yardımıyla kararlarınızın çevreyi nasıl etkilediğini görebilirsiniz.

2- MathTappers: Carbon Choices
Karbon izinizi takip etmenize yardımcı olan bir başka uygulama.

3- Light Bulb Finder
Eviniz için çevreci ampüller arıyorsanız tam size göre olan bu uygulama, piyasadaki ampülleri bu açıdan karşılaştırarak kolayca satın almanızı sağlıyor.

4- Carbon Emissions Calculator
Br sonraki uçak yolculuğunuzun toplam karbon emisyonuna katkısını bu uygulama sayesinde görebilirsiniz.

5- ICAO Green Meetings Calculator
Organize ettiğiniz bir iş toplantısı pek çok şehirden insanları bir araya getiriyorsa her katılımcı için kalkış ve varış bilgilerini girerek karbondioksit salınımına ne kadar katkı yaptığınızı hesaplatabilir, alternatif yolculuk seçeneklerini görebilirsiniz.

6- Skeptical Science
Eğer etrafınızda küresel ısınmaya karşı olan arkadaşlarınız varsa bu uygulama ile argümanlarının bir temele dayanıp dayanmadığını öğrenebilirsiniz.

7- Images of Change
İklim değişikliklerinin dünyaya etkilerini öncesi/sonrası şeklinde hazırlanan fotoğraflar ile görüntüleyebileceğiniz bu uygulamanın içeriği NASA tarafından veriliyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir