Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Siz Öyle Biliyorsunuz Ama O Aslında Öyle Değil! Kadınların Cinsel Hayatla Alakalı Yanlış Bildiği Gerçekler

-

Her konuda, her şey hakkında yanlış bildiklerimiz, hatalı kabullerimiz var da, insan yaradılışının yegane amacı seks hakkında yanlış bilinen gerçekler hiç olmaz mı...

Hele ki kadınların kendi iç dünyalarında kabul ettiği, zihnin içine inşa edilmiş öyle çok duvar var ki.

Gelin hep beraber bunlara bakalım...

Cinsel ilişki iki tarafın da isteğiyle başlayabilir, ilk hamleyi karşıdan beklemenize gerek yok.

Cinsellikle alakalı en sık yaşanan olumsuzluklardan birisi budur, kadın cinsel ilişkiye girmek istese dahi bu isteğini karşı tarafa belli etmemeye, onun ilk hamleyi yapan kişi olmasını sağlamaya çalışır. 

Halbuki kendisini karşı tarafa ifade etme konusunda sıkıntı yaşamayan ve duygularını olduğu gibi açığa vuran kadınların orgazm olma ihtimalleri %80’in üzerinde iken, duygularını saklayan ve ifade etmeyen kadınlarda bu oran %40 seviyelerindedir.

Unutmayın ki seks, “hadi sevişelim” demek zorunda olmamaktır; seks, anlamaktır.

Sadece partnerinizin cinsel olarak tatmini değil, sizin tatmininiz de önemlidir.

Birçok kadında bu önkabul var malesef. Öncelikle karşımdaki insanı doyuma ulaştırayım da benim cinsel olarak tatmin olup olmadığım, orgazma ulaşıp ulaşmadığım önemli değildir diye düşünür. Halbuki cinsellik böyle bir şey değildir; tek tarafın değil iki tarafın da doyuma ulaşmasıyla güzeldir.

Unutmayın ki seks, iki kişinin çift kişilik bir yatağın bir köşesine kıvrılmasıdır; seks, yakınlıktır.

Orgazm olma konusunda sorunlar yaşıyorsanız eğer sorumlusu tek bir taraf değildir, hem siz hem de karşınızdaki insandır.

Birçok kadının en önemli sorunudur orgazm olamamak. Bu durumun müsebbibi ise ne siz ne de partnerinizdir. Birçok kadın, sorunu ya kendi hormonsal düzeninde ya da karşı tarafın yetersizliğinde bulur. Fakat orgazm olamamanızın sebebi her ikinisizdir. Karşı taraf kadar hızlı bir şekilde uyarılamıyor, tahrik olamıyor olabilirsiniz fakat sebebini de, çözümünü de birlikte aramalısınız.

Örneğin, ön sevişmeyi ne kadar uzun tutarsanız, o kadar kan akışınız hızlanır ve bu da sizi daha hassas yapar. Bir kadının tam anlamıyla tahrik olması için ortalama 10-20 dk ön sevişme gereklidir. Kısacası orgazma giden yolun önünü açarsınız.

Unutmayın ki seks, boyundan başlayıp dizlerin arkasında biten bir masajdır; seks, keşiftir.

Dış görünüşünüzü elbette önemseyin, lakin aşırılıktan da kaçın.

Fiziksel olarak karşı tarafı etkilemek, beğeni görmek elbette iyidir fakat bazı kadınlar, ruhunun derinliklerinde yatan ‘güzelliği’ görmezden gelip, dış görünüşüyle karşı tarafın ilgisini çekme kaygısına kapılıyor. 

Cinsel ilişki tamamen fiziksel olarak değil, zihnin en dip köşelerinde ruhen gerçekleşir. Özgüven ise bu köşelerin feneridir, aydınlatıcısıdır. 

Feneri elinizden bırakmayın…

Unutmayın ki seks, doğru kişiye evinizin yedek anahtarını vermektir; seks, güvendir.

Cinselliği belli bir rutine bağlamak, her gün sevişmek ya da en iyi halinizdeyken sevişmek zorunda hissetmeyin.

Pek çok kadının malesef yanlış kabullerinden birisi de budur. Partnerini bir şeylerden mahrum bırakmamak adına kendilerini bir şeyler yaşamaya zorunlu hissederler. İçlerinden gelmese de o döngüyü kırmaktan korkarlar. 

Halbuki cinsellik hiçbir dönemde zaman, mekan ve koşullara bağlı olarak yaşanılmamalıdır. Kendiliğinden yaşanmalı ve karşılıklı çekimin doğal bir sonucu olmalıdır.

Unutmayın ki, "hadi sevişelim" diye başlanılanı değil, büyük bir tutkuyla istemsiz olarak başlanılanı gerçek bir sekstir.

Cinsel ilişkinin pasif olma rolünü üstlenen tarafı kadınlar değildir, zihninize duvarlar örmenize de gerek yok.

Cinsel ilişkide kadının daha sakin ve toparlayıcı olması gerektiği, pasif rolü oynamaları gerektiği de bir başka ağır safsatadır. Karşınızdaki insana istek ve düşüncelerinizi aktarmaktan çekinmeyin, karşınızdaki insanı da anlamaya çalışın. 

Partnerinin sıkıcı olmasını isteyen, sakin kalmasını isteyen erkeklerden de uzak durun…

Unutmayın ki seks, doğru kişiye evinizin yedek anahtarını vermektir; seks, güvendir.

Her kadın orgazm olmak zorunda değildir, zaten olamaz da.

Bir kadın için cinselliğin en üst noktası olan orgazm, malesef anatomik olarak mümkün değildir. Yaklaşık olarak kadınların %10-15 i anorgazmiktir, yani fiziksek olarak orgazm olamazlar.

Bu nedenle cinsel ilişkinin tatminkarlığı ile alakalı çıtayı en tepeye çıkartmamakta fayda olabilir bazen.

Cinsel ilişki sonrası kadınların sürekli konuşma istekleri tatmin olamadıklarından değil, orgazm olduklarındandır.

Bir diğer yanlış kabul de, orgazm olan bir kadının partnerini rahat bırakacağı ve en tepede olmanın tadını çıkaracağını düşünmektir. Bundan yola çıkarak, eğer bir kadın cinsel ilişki sonrası sizi rahat bırakmıyor ve sürekli konuşuyorsa “orgazm olmamıştır” yanılgısı içine girilir.

Halbuki, cinsellik sonrası kadınların ‘çenelerinin düşme sebebi’, orgazm sonrası beynin salgıladığı ve mutluluk hormonu olarak da bilinen oksitosindir.

Kadınların belki de partnerlerini en çok tanıma hevesinde olduğu ve kelimelere boğduğu andır halbuki.

Unutmayın ki seks, tanıdığınızı sandığınız bir kimsenin yeni bir yüzünü görmektir; seks, yeniliktir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eatezel

'insan yaradılışının yegane amacı seks' mi dedi o

schrodingerr

ahaha ben zaten çözümü biliyorum kadına flört döneminde trip atma şansı verdin mi o iş yatar. flört döneminde 1 2 gun sonra ben istemiyorum olmadık biz vs ısınamadım sana de delirsin bana nasıl hayır der diye .çünkü bütün kadınlar en iyi olmak ister erkekler sevdiğime güzel olsam yeter kadınlar ise hayır yetmez en güzel ben olmalıyım der bu yüzden köpek çektiniz mi üstünüze üstünüze gelirler:)

kagan-aydinn

Yanlışın var. Seni istemiyorum dediğin bir kadın bu tepkine karşılık hala seninle olmak için çabalıyorsa üstüne geliyorsa o kadından hayır gelmez. He uzun bi rilişkidir çok şey yaşanmıştır seviyordur o çok ayrı mesele

schrodingerr

zaten hayır gelsin isteyen yok işten tensel muhabbetler o egosunu tatmin etsin ben reddedilemem diye yeter:)

hackersafe

Türk kızlarıııııhaıhaahhahahahah :D :D :D

haralagurele

Cinselliği iyi bilen bir kadın isteyip cinselliği yaşayabildiğiniz kadınlara orospu' dediğiniz, kezban diye yaftaladığınız kadınlarla hiç değilse 'namuslu' diye evlenip yakakta ölü gibi diye dalga geçtiğiniz, sadece erkeğin cinsel açlığını gidermek için var olduğu düşünülen, küçüklüğünden beri ailesinden hiç bir cinsel eğitim almamış, ilk fırsatta rus bir kadına tercih edilebilecek kadınlar da var. Ve iki yüzlülüğünüz.. O da var en çokta.

kagan-aydinn

Haklısın gerçekten. Cinselliği bilen biriyle birlikte olduktan sonra, bu kız bu işi biliyor. Demek ki çok kişiyle birlikte oldu bu kızdan hayır gelmez işimi göreyim bir süre sonra postalarım. Düşüncesi olmayan hiç bir erkek tanımadım. Ben varım diyene de inanmam zaten. Bu düşünce kadınlarda da var ama erkeklere oranla daha az

haralagurele

Evet ruslar güzel ırk. Ama nasıl bizde çirkin(!) ve şişko(!) varsa onlarda da var. Üstelik türk ve rus kadınlarının size güzellik ve cinsellik borcu yok. Cinseliklerini gönüllerince yaşayabiliyor olmaları onları sex objesi yapmaz, birey yapar. O kadınların iyi niyetini, özgür cinsel hayat yaşamalarını kendinize bahane edip kadınların duygularıyla oynayan, kandıran, kullanan yine bu iğrenç zihniyet. Türk kadınlarının da birey olarak kendi kararını verip cinselliğini özgürce yaşamaya, cinselliği bilmeye hakkı var. Evden çıkarma, eğitimine engel ol, kız çocuğu babasını annesini aldatırken görsün, sevgilisi karaktersizce aldatsın, babadan, abiden, sevgiliden dayak yesin, tacize, tecavüze uğrasın, hergün sokaklarda, televizyonlarda onca cinsel suça şahit olsun, sevgisiz kalsın, ilgisiz kalsın sonra bunlar birleşince adı kapris olsun öyle mi? Suçu kendinizde aramayın aman ha sakın. Biz bu kadınlara ne yaptık demeyin! Ve siz çirkinsiniz onlar güzel ne ayıp bir söylem.

haralagurele

Üstelik çirkin falan da değiliz. Gayet güzeliz, su gibiyiz, dupduruyuz! Rusların kakaları pembe değil, bokları çilek kokmuyor. Kadın kadındır. Dediklerimden hiçbir şey anlayamaman çok üzücü. Oysa siz de kız kardeşinizi, kuzeninizi, annenizi vs. bu çirkin ithamlarla yaftalıyorsunuz.

tommy

benim anorgazmik bi kız arkadaşım olmuştu. daha doğrusu; sadece klitoral orgazm olabiliyordu, vajinal olarak olamıyordu. sorunu kendimde sanmıştım önce ama meğerse kız hiç olmamış daha önce ki gayet tecrübeli bir rustu. beni mi avutuyo acaba diye araştırınca öğrenmiştim böyle tiplerin çok olduğunu.

csa

Alakasız olacak ama isim süper. Yeni sezonlarını 4 gözle beklediğim süper bir dizi ya. İlk defa da sizde gördüm Peaky Blinders'la ilgili bir şey.

tommy

aynen, hele o brummie aksanı yok mu :D boş ver bilinmesin, bize özel olsun :)

Görüş Bildir