Sıradan Hayat Karmaşasından Sıkılınca Hayallerinin Peşinden Gitmeye Karar Verip Mükemmel Bir Hayat Yaşayan Çift

167PAYLAŞIM

Isabelle ve Antonie isimli çiftimiz, hayatın koşturmasına kapılıp sabah 9, akşam 5 çalışma hayatlarından sıkılınca kendilerini mutlu edecek bir şeyler arayışına girdiler.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/van-transform...

“36 yaşındayken mühendislik kariyerimizi geride bıraktık, evimizi sattık ve yeni hayatımızı gezgin olarak yaşamaya karar vererek Amerika’ya doğru efsanevi bir yolculuğa çıktık. Bu satırları bu yolculuğun 3. yılında yazıyorum ve asla geriye bakmıyoruz.”

Isabelle ve Antonie, sabah 9 akşam 5 sıradan hayatlarını geride bırakarak maceraya atılmayı tercih ettiler. Çift, genç yetişkinlik döneminde sık sık seyahat edermiş.

“Zamanla biz de yaşıtlarımızın yaptığı şeyleri yapmaya başladık: ev aldık, arabalar aldık, kariyer yolculuğuna başladık.

"Bununla beraber gelen rutine ayak uydurduk. Buna rağmen hobilerimize ve kısa, yoğun tatillerimize baya para harcardık. Otuzlu yaşlara geldiğimiz zaman emekli olana kadar bu şekilde yaşamak zorunda olduğumuzu fark ettik.”

“Sonrasında hayat devam ederken daha az harcama, daha az iş ve kendimizi daha fazla mutlu edecek şeylerin hayalini kurmaya başladık. "

"Öncelikle boş bir karavan tasarladık ve her şeyini kendimiz yaptık. Birkaç yıl sonrasında ise işte karavanda yaşıyoruz ve hemen hemen her gün kayak yapıyor, dağ bisikleti sürüyoruz."

"İnsanlar genellikle bizim sadece ‘şanslı’ olduğumuzu veya bir şekilde tonlarca para kazandığımızı düşünüyorlar. Ama durum böyle değil! "

"Biz yalnızca bir hayal kurduk, plan yaptık ve harekete geçtik. Yıllarca bunun için fedakarlıklar ve birikimler yaptık, şimdi ise karşılığını alma zamanı!”

Isabelle ve Antonie, hayallerindeki karavan evi tasarlarken her şeyiyle kendileri ilgilenmişler.

“Her şeyi kendimiz yaptık. Eskiden mühendis olduğumuz için tasarım kısmı oldukça rahat ilerledi. Fakat bir şeyi kendi elimizle yapmanın nasıl olduğunu öğrenmek zorundaydık. İlk başta biraz zordu ama sabırla ve öğrenme motivasyonuyla herkes bunu yapabilir aslında!”

Peki bu karavan evi, her zaman yaşayabilecekleri ve her zaman evleri olarak görebilecekleri bir yer haline getirmek ne kadar zaman aldı?

“Tam olarak söylemek zor ama yaklaşık 1.000 saat sürdüğünü düşünüyorum. Unutmayın, biz daha önce hiçbir şeyi kendimiz sıfırdan yapmamıştık. Bu nedenle öğrenme sürecini de hesaba katmak lazım."

"Sonuç olarak tam zamanlı çalıştığımız işlerimiz vardı ve bu karavan ile yalnızca hafta sonları ve akşamları ilgilenebiliyorduk. Bu nedenle tamamen bütün işleri bitirmek neredeyse bir yıl sürdü.”

Isabelle ve Antonie karavanın içine ihtiyaç duyacakları her şeyi yaptılar. Fırın, tuvalet, buzdolabı, ısıtıcı gibi gerekli her şey var.

“Bütün bunların maliyeti aslında kaliteye ve özelliklere göre değişiyor. Bazıları 1000 dolardan daha aza hallederken, bazıları da 30.000 dolara yakın harcama yapabiliyor. Biz ise her şeyin rahat yaşayabileceğimiz şekilde olmasını istedik."

"Bu nedenle de her şeyin en güvenilir ve kaliteli olanını seçtik. Toplamda 20.000 dolardan daha az tuttu. Bunun içinde karavanın ücreti de var. "

"Bizim için karavanda yaşamak bir yaşam tarzıydı. Bize göre karavanda yaşamak, evde yaşamak ile aynı."

"Yemeğimizi yiyoruz, sporumuzu yapıyoruz, canımız istediğinde dışarıda birer bira içiyoruz, spor malzemeleri alabiliyoruz. Aylık harcamamız kişi başı 1.200 dolara geliyor."

"Hayallerimizin peşinden gitmek için gayet iyi bir miktar!"

"2017 yılından bu yana bu şekilde yaşıyoruz. Her yer bizim bahçemiz!"

"Bu nedenle de karavanda yaşamaya devam ediyoruz ve yakın zamanda yerleşik hayata geçmeyi planlamıyoruz.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

güvenlik problem olmuyor sanırım oralarda bız ulkede bunu yapsak ıkıncı gun olduruluruz ya

bilinmeyenbilinmez

hayalim

4sl4nb3y

Onlar 20 bin dolara her şeyi ayarlayıp yola çıkabiliyor biz mümkün değil bu fiyata hazırlayıp çıkabilelim. Hele ki onların yaşadığı ülkede 10 bin 15 bin dolara fabrikasyon çok kullanışlı karavanlar var ciddi bir zaman kazandırıcı yanı var bunun fakat yine de sıfır ya da ona yakın araç alıp kendileri yapmış. Tabi kendi yaptığın araçla gezmenin tadı ve hayatında hiç el atmadığın bir işi aklına koyup yapmanın tadı başkadır. Karavanla dünyayı gezme fikri çok güzel fakat iyi düşünmek gerek çok ciddi bir karar ve ciddi bir birikim gerektiriyor. Bu fikri başarıp tadını çıkaranları tebrik etmek gerek. Kim bilir belki bir gün...

gvntr

hayallerimizin peşinden gitmek için bile paramız yok sen ne anlatıyon editör

dretnot

bu kadin issiz dogada tecavuza ugrasa kim kurtaracak? kimse onu sormuyor

homeostazi

boş yapma amk

Görüş Bildir