Şimdi de Evlilik Konusu Çıktı: K-Pop Sevgisi Neden Büyük Bir Tehlike Olarak Görülmeye Devam Ediliyor?

627PAYLAŞIM

K-Pop dünyasının ne kadar popüler olduğunu ve ne kadar büyük bir hayran kitlesine sahip olduğundan bahsetmeyeceğiz. Aynı zamanda bazı insanlar için ne büyük bir tehlike olarak görüldüğünden de. Ancak uzun zamandır tartışılan bu konu kendi içinde çelişkileri ve yeni başlıklarıyla her gün biraz daha büyüyor. Son gündem olan "evlillik tehlikesi"ni ele alıyoruz.

Kore dizileri ve müzik endüstrisi son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuruyor.

Bu durum sadece ülkemize özgü değil yani.

Tüm dünyada sosyal medya gücüyle örgütlenenen hayran kitleleri gittikçe büyüyor.

Konu sadece müzik olmaktan çıkıyor; Kore dilini, kültürünü sanat aracılığıyla tüm dünyaya yaymayı başarıyor.

Pek çok insan bu ülkeyi yakından görmek için Kore'ye seyahat ediyor, ya da kendi ülkesinde Korece öğrenirken internet üzerinden Korelilerle tanışıyor.

Bu etkileşimlerde dostluklar, aşklar, evlilikler yaşanması da çok olağan.

Bunun yanında bazı gençler de bir gün Kore'ye gitme ve orada evlenme hayali kuruyor.

Son yıllardaki mutlu örnekleri görenlerin cesareti artıyor.

Ancak her Kore müziği dinleyene bu gözle bakılması pek çok kişiyi rahatsız da ediyor.

İnsanlar bu algıları yıkmaya çalışırken, bazı gazeteciler bu durumu köpürtmeyi sürdürüyor.

Gazeteci İsmail Kılıçarslan, K-Pop hakkında yazdığı yazının ardından kendisine bir linç kampanyası başlatıldığını ancak pek çok destek mesajı da aldığını böyle duyurdu.

Söz konusu yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

İyi de bu tür anti yazıların temelinde cinsiyetsizlik, eşcinsellik tehlikesi vurgulanmıyor muydu? Ne ara konu heteroseksüel evlilik tehlikesine geldi?

Yakın zamanda benzer bir tartışma gündemdeydi hatta.

Mehmet Ali Önel Beyaz TV'ye Konuştu: Eşcinsellik Modası Nüfusu Yok Ediyor, Cinsiyet Eşitliği Fıtrata Aykırı, BTS Grubu Cinsiyetsiz ve Ucube! - onedio.com
Mehmet Ali Önel Beyaz TV'ye Konuştu: Eşcinsellik Modası Nüfusu Yok Ediyor, Cinsiyet Eşitliği Fıtrata Aykırı, BTS Grubu Cinsiyetsiz ve Ucube! - onedio.com

Her dönemde gençler kendilerini keşfettikleri ilk dönemlerde hayran oldukları isimlerle birlikte olmayı hayal etmiyor mu?

Bu yıllara göre The Beatles, Backstreet Boys, One Direction veya BTS üyeleri olabilir. İnsanlar neden bu durumu bu kadar büyütüyor olabilir?

Sanıyoruz ki bu kez sebep, bazı insanların gerçekten Korelilerle evleniyor olması.

Durumun ne kadar cinsiyetçi bir tutumdan ortaya çıktığını görmek için Twitter'da şu an çok tartışılan, konuyla alakasız bir flood'a bakalım.

Görüldüğü üzere tüm dünya kadınları Türk erkeklerine hayran. Ancak aksi bir durum hayal edilemiyor.

Pek çok genç erkeğin hayali Rusya'ya, Ukrayna'ya gitmek olunca hiçbir sorun yok.

Hiç "Rusya'ya gitmek isteyenleri bekleyen büyük tehlike" başlıklı bir haber gördünüz mü? Bir kadın gazetecinin K-Pop "tehlikesine" dikkat çektiğini?

Erkekler kendileri için olağan ve doğru kabul edilen pek çok şeyi kadınlardan görünce hala şaşırmaya devam ediyorlar ve bu şaşkınlık öfkeye dönüşüyor gibi görünüyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
korean_girl

Yabancılarla evlenmek suç mu yani sadece koop dinliyoruz diye biz demi LGBT üyesi olmuş oluyoruz tamam destekliyor olabiliriz ama bu bizde üyesi olmuş olmuyoruz cahiliye dönemine geri döndünüz gerçekten bu huyunuzdan vazgeçin artık.ve bizim onları sevmemiz büyük bir farklılık biz cahilliğe katılmıyoruz biz bir sanatın içindeyiz bunu da anlarsanız sevinirim...yani saçma sapan konular açacak kadar alçalmadıysanız ülkemizde bu kadar ecavüz şiddet varken gidip gelip kendi hallerinde çalışan insanları konuşmamamnızı tavsiye ediyorum..

jaeyong_rabi

Yabancıları sevmek, onlarla evlenmek bu çoooook önceden de olan bir şey sanki hiç olmamış gibi abartanlar biraz tarihi araştırın. birde kpop konusuna gelirsek esnek bırakın artıkkk ben kpop severim sen apop diğeri zpop farklı kültürlerin müziklerini dinleyip anlamak o dili bilmek onların sanat, bilimini alıp fikir sahibi olmak bu tarz şeyler insanı çok geliştiriyor ülkemizde dans gelişmemiş ama Türkiye'de kpop ile ilgili olan o kadar çok insan varki, youtube baktığınızda birçok fanın dans Koreografilerini mükemmel bir şekilde yaptıklarını, sokak dansçılarının arttığını insanların kendilerine özgüveninin geldiğini görürsünüz. Olayın sadece kötü tarafından bakmamanızı tavsiye ederim.

korean_girl

çok doğru...

corpse-bride

isteyen istediği ile birlikte olsun len zaten hayat kısa zulme gerek yok kafanın uydugu ınsan bulmak zaten bu devırde samanlıkta ıgne aramak gıbı ortak yol buluyorlarsa ne mutlu. ayrıca çekik gözlüleri görünüş olarak farklı buldugum ıcın sevıyorum avrupalıya veya ortadoguluya benzemıyorlar

eylul-can1

Keşke tüm korecanların en sevdikleri insan yok olsa, onla da peşlerinden intihar etse de dünya temizlense

cloud9_l

Boşsun biliyon di mi

tc-durmus-samet-toslu

güzel dedin he

korean_girl

boşsun cınım salak salak konuşmaktan başka bir şeyin yok

ajo

sırf Türk müziği harici müzik dinlediğimiz için mi bu beddua? Geri kafalısın, ne desem boş dediklerimi anlaman için bir beyne sahip olman gerekli ama ne yazık ki yok... Madem dünyanın temizlenmesini istiyorsun ilk tacizcileri sonra katilleri ve en sonda kendini öldür tamam mı?

starlight

bizim zamanımızda nu metal - metal kavgaları vardı mq konu nerelere gelmiş

Görüş Bildir