Mehmet Ali Önel Beyaz TV'ye Konuştu: Eşcinsellik Modası Nüfusu Yok Ediyor, Cinsiyet Eşitliği Fıtrata Aykırı, BTS Grubu Cinsiyetsiz ve Ucube!

943PAYLAŞIM

Beyaz TV’de ekrana gelen ve sunuculuğunu Ferda Yıldırım’ın üstlendiği “Her Açıdan” adlı program, “Keşke kulaklarımız duymaz, gözlerimiz görmez olaydı da bunlara şahit olmasaydık!” dedirten konuşmalara sahne oldu.

22 Ocak'ta yayımlanan bölümün konukları Mehmet Ali Önel ve Murat Akan’dı. İkilinin gündeminde oldukça ilginç konular vardı.

Programda cinsiyet eşitliği diye bir şeyin olmayacağından tutun da, Güney Koreli müzik grubu BTS'in makyaj yaptıkları için ‘cinsiyetsiz' ve 'ucube’ olmasına kadar birbirinden garip söylemlere yer verildi. Bu ilginç sohbetten anladığımız kadarıyla her şey dünya nüfusunun ve aile yapısının bozulmasına yönelik 'şeytani' bir plandan ibaretti.

Haliyle Önel ve Akan'ın yaptığı bu cinsiyetçi ve ırkçı konuşmalar başta BTS’in hayran grubu olarak bilinen ARMY’ler olmak üzere her yaştan ve her kesimden insanın da tepkisini çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın cinsiyet eşitliğine yönelik toplumsal algının öğrencilik yıllarından itibaren düzenlenmesi amacıyla başlattığı “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Okul” projesini ‘fıtrata aykırı’ bulan Mehmet Ali Önel, ilkokul çocuklarının teneffüslerde BTS grubunun müzikleriyle dans etmesini de "şeytani bir planın parçası" olarak nitelendirdi.

Tartışmalar programdan sonra Twitter'a da taşındı, Mehmet Ali Önel'in attığı bu tweetlerin ardından #bilistedim hashtagine yorum yağdı. Önce Mehmet Ali Önel'in tweetlerine bir bakalım:

#2

#3

#4

#bilistedim hashtaginde Mehmet Ali Önel'e gelen tepkiler ise şöyle:

Farklı grupları seviyor olmak, yapılan haksız eleştirilere göz yummak anlamına gelmiyor. Önemli olan insanlık!

Hepimiz eşitiz!

Herkesin önce kendini sonra dünya üzerindeki tüm canlıları sevmeyi öğrenmesi lazım.

Hani makyaj nötr cinsiyet eylemiydi?

İnsanları 'ucube' ve 'şeytani' olarak görmek tüm inançlara ters...

İnsanların kendini sevmesi için çalışan gençleri karalamak yerine onların söylediklerine kulak vermek gerekmez mi?

İğneyi önce kendimize batırmamız lazım.

Herkes her istediğini yapmakta özgür, başkalarının hakkına zarar vermedikleri müddetçe!

Pek siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynep-gok9

Tabii küçük kızlara tecavüz etmeyince erkek olunmuyor değil mi? sakalsız olunca erkek olunmuyor değil mi? saçlarınızı boyatınca erkek "adam" olmuyorsunuz değil mi? İnsanların hepsini eşit görünce erkek olunmuyor değil mi? Yüzüne bakım yapınca erkek olmuyorsunuz değil mi? veya makyaj yapınca. Peki size göre erkek nasıl oluyor ? Uzun boylu sakallı tek bir bakım bile yapmayan birisi değil mi Erkek "Adam" size göre

nisa-iba

Hayır anlamadığım şu , senin kendi ülkendeki sorunlar bitmeden nasıl koreli bir grubun yaptığı makyaja karışıyorsun? Sen kimsin ki , kimsin ? Yapım şirketi misin , yaratanı mısın? Kimsin sen sıradan çakma bir insansın! Onların kardeş ülke dedikleri türkler onları desteklemek yerine neden götten uydurma laflar yayıyorlar? Bir grup insan dikkat çekmek için canlarını bile ortaya koyup dans ediyorlar , saçlarını boyatıyorlar , uzatıyorlar , makjaj yapıyorlar diye neden götünüzden element uyduruyorsunuz? Beğenmeyen izlemesin , dinlemesin , yorum da yapmasın ! Size ne korelilerden ! Biraz insan olup yenilikçi olsaydınız onlar böyle boktan zihinlerin boktan düşüncelerine maruz kalmazdı !

ruhumun-kedisi

Bts sevmiyorum, fanları da ayrı bir şey zaten AMA! Burada çocuklar kendilerinin eşcinsel olup olmadığını açıklamamalarına rağmen bu varlığın gelip Bts'e kız muamelesi yapması, kendisinin ne çeşit bir ibne olduğunu gösterir. Saygılar.

laydakar5

Ona bakarsanız türkiyedeki erkeklerde makyaj yapıyor mesela murat boz konserlere çıkmadan hepsi makyaj yapıyor. Onlarada ucube desenize diyemezsiniz niye çünkü sizin hakkınızda davalar açılır hayatınızın mahvolur. Bende bir armyim onların gay oldukları hakkında bir bilgin yok ve böyle bir konuşma yapıyorsun. BTS in her yaştan hayranı var sadece ergenler değil!!! Saçlarını boyatıp makyaj yapınca gay oluyorlar. Niye kerimcan durmaza bir laf söylenmiyor!! Onlar bana kendimi sevmeyi öğrettiler onları eleştirip ucube,şeytan demek yerine biraz ÖRNEK ALIN!!!

ruhumun-kedisi

Kerimcan linç yiyor zaten amk sen kendinde misin ?

jungkooknilgun

ztn erkek olmak çin kadınlara tecavüz etmek, heryerinde kıl olması, kadınlara karşı 0 saygı, kadına şiddet uygulamak lzm. Onlar "İNSAN" olduğu için mi erkek olmuyor. Ben bir army'im ve zaman zaman az da olsa kendimi seviyorsam BTS sayesinde. Ya da dünya da insanlık ölmedi diyorsam BTS sayesinde. Bence onları eleştirmek yerine biraz örnek alın.

Görüş Bildir