Silvan Şehitlerine Veda

-

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonda şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Teğmen Altuğ Pek ve şehit olan polis memuru 26 yaşındaki Arif Demir için cenaze töreni düzenlendi.

Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in dün akşam Muğla'ya getirilen cenazesi, bu sabah, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alındı. Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ait ambulansa alınan cenaze, Muğlalılar'ın katılımıyla oluşturulan 300 araçlık konvoyla helallik alınması için Menteşe İlçesi Paşapınarı Mahallesi'ndeki baba evinin önüne getirildi.

Menteşe İlçe Müftüsü Kazım Aşlık, şehit için dua okuması ve evin önünde helalik alınmasının ardından Teğmen Altuğ Pek'in Türk bayrağına sarılı tabutu tekrar askerlerce omuzlara alındı. Ambulansa konulan cenaze, cenaze namazı için Kurşunlu Camisi'ne götürüldü.

"Ne olur uyan ağabey"

"Ne olur uyan ağabey"
"Ne olur uyan ağabey"

24 yaşındaki Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in cenazesi ise bu sabah Muğla'daki baba evinin önüne getirildi. Şehidin ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğulurken, kız kardeşi Aliye Pek'in, "Ne olur uyan ağabey. Ben sensin yaşayamam. Bu acıya dayanamam" feryatları yürekleri burktu. Şehit ailesinin 2 odalı yıpranmış haldeki evi dikkati çekerken; yokluklar yüzünden güçlükle okulunu bitirdiği öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü'nde uğurlama töreni düzenlendi

Emniyet Müdürlüğü'nde uğurlama töreni düzenlendi
Emniyet Müdürlüğü'nde uğurlama töreni düzenlendi

TOMA aracına PKK'lıların düzenlediği roketatarlı saldırıda şehit olan polis memuru Arif Demir için ise bugün Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde uğurlama töreni düzenlendi. 

Törene Vali Hüseyin Aksoy, 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, kamu müdürleri, emniyet personeli ile şehidin yakınları katıldı.

Törende konuşma yapan Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, "Şehit polis memuru Arif Demir'in Silvan'da yolu kapatarak ateşe veren halkımızın can ve mal güvenliğine zarar veren hainlere müdahale esnasında bölücü terör örgütü mensuplarının kalleşçe roketli saldırı sonucu şehit düşmüştür. Uğruna can verdiğimiz bu devlet ve vatan inanıyorum ki sonsuza kadar baki kalacaktır. Dün kutsal değerlerimiz uğruna milletimizin huzuru ve refahı için hiç düşünmeden canını feda eden Arif Demir kardeşimiz al bayrağımıza sarılı vaziyette en yüksek mertebeye erişmiş bulunmaktadır" dedi.

"Daha çok analar ağlar, daha çok canlar yakarsınız. Kardeş, kardeş yaşayın..."

"Daha çok analar ağlar, daha çok canlar yakarsınız. Kardeş, kardeş yaşayın..."
"Daha çok analar ağlar, daha çok canlar yakarsınız. Kardeş, kardeş yaşayın..."

Anne Saliha Demir, "Arif'im bunu hak etmedi. Daha çok analar ağlar, daha çok canlar yakarsınız. Kardeş, kardeş yaşayın. Yavrumu elimden aldılar. Tabutların içine koydular seni Arif'im. Zehir oldu Diyarbakır sana Arif'im" diyerek gözyaşları döktü. Şehit polis Demir'in tabutu daha görev arkadaşlarının omzunda taşında. Şehit Demir'in cenazesi daha sonra toprağa verilmek üzere uçukla memleketi Konya'ya gönderildi.

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir