Silikonlu Meme ve Doğal Meme Arasındaki En Bariz Farkları Merak Edenlere Kamu Hizmeti

-
Abone ol

Yıllardır merak edilen bir konuyu açıklığa kavuşturmaya geldik. Kimisi bu sır perdesini çoktan araladı, kimisi hala büyük merak içerisinde. Biz de estetik amaçlı yaptırılan silikon memeler ve doğal memeler arasındaki farkları bulduk. Merak ediyorsanız böyle buyurun...

1. Silikon implantı uygulanmış memeler, genellikle birbirlerine daha yakındır. Normal memelerde 5-7 cm arası bir boşluk vardır dikkat ettiyseniz.

Daya ayrık olur diyenler de var ama araştırmaların çoğu daha birleşik olur şeklinde.

2. Silikon sahibi bir bireyin memeleri genellikle yuvarlak, kavun gibi bir formda olur. Doğal memeler daha çok damla ya da armut gibi bir görüntüye sahiptir.

İnsanların çoğunun tercih sebebi de bu herhalde.

3. Doğal memelerin dik durması için çoğu zaman sütyen kullanırız; hatta çoğu zaman değil, neredeyse her zaman. Silikonlu memeler zaten dik olduğu için sütyene gerek duymayabilirler.

Bravo valla, tam isabet.

4. Silikon implantı olan memelerde ya kol altında, ya meme ucunda ya da memenin altında mutlaka bir operasyon izi bulunur.

Hatta izler belli olmasın diye genellikle meme ucu üzerinden operasyon gerçekleşiyor.

5. Doğal memeler, herhangi bir hareket ettirici uyarana karşı "keşkül titremesi" denilen dalgalanmayı yaşarlar. Silikon memelerde, implantlar sebebiyle bu dalgalanma görülmez.

Cem Yılmaz'ın literatüre kattığı bir tanımı burada da kullanmak mümkün.

6. Kadınlar çok iyi bilirler, sırt üstü yattığımız zaman memelerimiz hiç var olmamışçasına yer çekimine uyum sağlayıp kaybolurlar. Silikon memeler bu konuda rahattır, yer çekimi onlara işlemez, kaybolmaz ve yok olmazlar.

Çok tanıdık geldi bu durum. :((((

7. Kadınların memeleri genellikle belli belirsiz bir asimetriye sahiptir, bunu ancak kişinin kendisi çok dikkatli bakınca anlayabilir. Silikonlu memelerde ise bu asimetri bariz derecede belli olur.

Tabii burada operasyonu yapan hekimin başarısı devreye giriyor, onu da söyleyelim.

8. Eğer meme büyütme operasyonunda silikon yerine salin sıvı enjekte edildiyse hareket halindeyken memelerden şarıl şurul sesler gelebilir. Normalde böyle bir şey yok bildiğiniz gibi, ses çıkmıyor yani.

Musluğu açık mı bırak... Haaaa pardon yaa!

9. Silikonlu memelerle ilgili ilginç bir test de yapılmış: Arkadaşına el sallayan birisinin memeleri sabit duruyorsa silikonlu, vücudun devinimine uyum sağlıyorsa doğal memedir.

Şimdi herkes kendini el sallarken bulacak, bu da kesin gibi bir şey.

10. Nasıl test edersiniz orasını bilemem ama silikonlu memelere ışık tutulduğu zaman trafik lambası gibi parlayabilirler. Doğal memeye ne yaparsan yap böyle parlamaz.

En ilginci de bu galiba.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gizem-aydin36

onedio nun kendi bu silikon olayina fotograflarin altina yorum yapan kisisi; cokmu övülcek bi tarafı var bunun baya özenmişsin bazı yorumlara üzmüşsün yatarken yer çekimine yenil dusmesi gibi. doğal göğüs givisi var mı siz niye fake fake takılıyosunuz ya hiç yoksa ok yaptirma taraftariyimda boyle boş boş işlerle ugrasmayin

ryuzaki

sondaki güldürdü 😂

uslu-tugce

5 3 2 de bir supelendım benımkıkerden ama degıller yaa 75 b. silikon mu olur amk

ozgurlercengiz

aboow ışıklı meme. karanlık gecelere son 😂

wednesday-addams

tek bildiğim şey, silikonlu meme genellikle iğrenç görünüyor.

Görüş Bildir