Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sigaranızı Yakmanın En Zevkli 7 Yolu

-
Abone ol

1. Çakmakla yakmak

En yaygın, ekonomik ve kolay yöntemdir.

2. Ocak ateşi ile yakmak

Evdeyken, çakmağınız sizi yarı yolda bıraktığında, kibrit kutunuzun boş olduğunu farkettiğiniz o anda, tek çare olan yöntemdir. Tercihen değil, mecburiyetten seçilen bir yoldur. Ocakla sigara yakmak da uzamanlık ister. Ocakta sigara yakarken saçını veya sakalını yakan birçok örnek mevcuttur.

3. Araba çakmaklığı kullanmak

Üniversite öğrencisi veya arabaya yalnız binme fırsatı bulan bir aile babası. Kim olursa olsun. Arabasını sürerken arabasında güzel bir sigara ziyafeti çekmek isteyen birinin başvurduğu yoldur. Cepte çakmak bulunsa dahi kişi sırf verdiği zevk için bu yolu kullanır.

4. Zippo çakmak kullanarak yakmak

Normal çakmakların aksine Zippo çakmaklar (çakmaları dahi) sigara yakmanın lüks, maliyetli yollarından biridir. Rüzgarlı havada çakmağın yanmak için direnmesi, çakmağı söndürmek için kapağı hoyratça sallama sırasında hissedilen zenginlik hissi insana çok büyük bir haz verir. Ancak kapalı alanda sigara içerken çakma zippo çakmaklarının odayı dolduran ve sigara kokusunu dahi bastıran benzin kokusu bu yöntemin handikapıdır.

5. Kibrit ateşiyle yakmak

Her ne kadar çakmağa göre zor, kullanışsız bir yöntem olsa da kesinlikle bambaşka bir zevki olan bir yöntemdir. Kibritin ateşini çakmak, sonra onun sönmemesi için uğraşıp sigaranı yakmak, hatta o ateşle yanındaki birinin sigarasını da yakmak için çaba sarfetmek, daha sonra da zafer nefesini çekmek. Bütün bunlar çakmakla yapılamayacak şeyler.

6. French yöntemi

Ateş olmadığı ya da kullanılmaya üşenildiği zaman başvurulan yöntemdir. Başkasının sigarasının ucuna, kendi sigaranı dayayıp nefes çekerek kendi sigaranı körükleme tekniğine dayanır.

7. Mangal kömürü ile sigara yakmak

Bir sigarayı yakmak için ele en nadir geçen fırsattır. Ancak buna karşın tiryakiye hiçbir zipponun, hiçbir arabanın çakmağının veremediği zevki veren yöntemdir. Mangalda ağır ağır yanan bir kömür parçası maşayla tutulur ve sigaranın ucuna bastırılır. Nefes çekilerek sigaranın tütünü körüklenir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir