Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

9 Örnekle Sigaranın Kanlı Reklam Tarihi

-
Abone ol

Günümüzde sigara paketlerinin üzerinde sigarayı bırakmak için caydırıcı ve ikna edici yazılar bulunmakta ancak bu durum 1980 ve 90'larda böyle değildi.Sigara şirketleri reklam yasağı olmayan bu dönemlerde sigarayı teşvik için televizyon ve gazete gibi kitle iletişim araçlarından yararlanırlardı.Toplumun bu kadar sigara içmesinin kaynaklarından biri de bu kitle iletişim araçlarıdır diyebiliriz.

1. 

Amerika’da kadınların sigara içme oranını arttırmak için yapılan bir çalışmada Amerika'nın en kalabalık caddesinde kadın çalışanlar caddeyi bir baştan bir başa gezerek sigara içmiştir. Toplumda kadının sigara içmesine olan ön yargının kırılması amaçlanmıştır ki nitekim amaçlanan hedefe de ulaşılmıştır.

2. 

Dönemin büyük sigara markalarından biri de, (şuan markasını hatırlayamıyorum) sigara paketlerinde yenilenmeye gitmiş ve sigara paketlerini yeşil olarak piyasaya sürmüş ancak beklenen talep görülmeyince sorunun renk olduğu anlaşılmıştır. Şirket sigara paketlerinin rengini değiştirmek yerine moda sektöründeki büyük isimlerle anlaşmış ve o yılın moda renginin yeşil olarak belirlenmesini sağlamış ve bu reklam sayesinde de yine satışlar patlamıştır.

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-ozdemir

namussuzum kederlendim ve bir cıgara daha yaktım

okisi

camel ın camel olduğu zamanlar işte bu zamanlar vay be

Görüş Bildir