Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sia, Maddie Ziegler İçin Bir Film Senaryosu Yazdığını Duyurdu

30PAYLAŞIM

Geçtiiğimiz sene içerisinde, Avustralyalı şarkıcı Sia, son yılların en inovatif ve radikal pop albümüne ve video kliplerine imza atmıştı. Kalp kırıklığı, direniş, yıkılma vb. insana özgü tüm duyguları kattığı ve performans sanatıyla harmanladığı kliplerinde rol verdiği, Dance Moms dans yarışması birincisi 13 yaşındaki Maddie Ziegler'e, şimdi de bir film senaryosu yazdı. Senaryo, Sia'nın sekiz yıl önce yazdığı tek sayfalık bir kısa hikayeye dayanıyor.

Sia, senaryosunu ve yönetmenliğini üstleneceğini, başrolü gözdesi Maddie Ziegler'e teslim edeceği, 'Sister' (Kız kardeş) isimli filmin duyurusunu yaptı.

Venedik Film Festivali'nin Venice Days panellerinden birinde yer alan sanatçı, şöyle açıklamalar yaptı:

Senaryo Tamamlandı

"Başlarda film yapmak istediğimi birilerine söylemeye çekiniyordum aslında. Ben bir şarkıcı olduğum için, bunun beni 'kibirli' göstereceğinden çekinmiştim. Fakat geçen sene, 'Chandelier' videosunu yaptıktan sonra anladım ki, yönetmenlik konusunda iyi sayılırım, bu düşünce de beni cesaretlendiren şey oldu."

“Öncelikle, barda gördüğüm bir adama senaryoyu benimle beraber yazması için para verdim. Adam sinema okumuştu, ama denedik ve pek başaramadık. Daha sonra yazar arkadaşı Dallas Clayton'la görüşen sanatçı, "Projeyi şekillendirmek için bir koltuğa oturduk ve bu ortalama 3 buçuk haftamızı aldı."

"Bana sorarsanız süreç oldukça basitti. Filmi ben çekiyorum, oynarım da, diyalgoların hepsi kafamda zaten, 'senaryonun son taslağı' falan gibi şeylerle de uğralmama gerek yok. Ben daha teknik biriyim. Mesela şarkı söylerken, melodiyi takip edip sözleri yazarım. Prodüksiyonla uğraşmak istemem çünkü fazla tekniktir, hoşuma gitmez. Benim hoşuma giden yaratıcı sürecin kendisi."

diyerek gerekli tüm detay ve notların Clayton tarafından toparlandığını doğruluyor.

Şu an bildiğimiz senaryo sürecinin tamamlandığı ve şimdilik tek yapmamız gereken bu muhteşem olması muhtemel işin ekranlara çıkması.

The Dazed Digital & Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir