Şeytan mı Dürtüyor? 13 Maddede Sevgilinin Telefonunu Karıştırma Sinsiliği

-

Dünya modernleştikçe dertlerin şekli de değişiyor. İlişkiler de bu gelişmelerden nasibini alan zavallı oluşumlar olarak tarihe geçiyor. Cep telefonları, hayatımızı neredeyse baştan aşağı değiştirdi. Getirdiği güzelliklerin yanında bir o kadar da götürdükleri var. En güzel örneği de cep telefonlarının ilişkide kapladığı alan. Bu yazıyı okuyan hemen hemen herkesin aklından bir saniye de olsa sevgilisinin cep telefonunu karıştırmak fikri geçmiş olabilir. Buyrun bir şeytan dürtmesi incelemesine...

1. Her şey bir şüpheyle başlar. Bunun tam tabirine ise "kıllanmak" diyoruz.

Telefonu sürekli sessize almak ve masaya yüz üstü kapatmak en büyük kıllandırıcı sebeplerden. Gözünüz kenardan onun telefonunu hızlıca taramaya başlar. Tek bir harfi yakalamak bile parçaları birleştirmek için önemlidir.

2. "Kimden gelmiş mesaj?" dediğinizde "Hiç ya, reklam falan işte" cevabı alabilirsiniz.

Aslında çoğu doğru çünkü gün içerisinde telefonumuza gelen 25 mesajdan sadece 2 tanesi gerçek insan çıkıyor. Bu cevap sizi tatmin etmediyse meşakatli bir yola adım atmışsınız demektir.

3. Sevgiliniz uyuduktan sonra sizi başka güçler kontrol altına alıp kafanıza fesat fikirler sokuyorsa biz buna "Şeytan Dürtmesi" diyoruz.

Tuvalete giderken telefonu yanında götürmek artık anormal değil. Çünkü tuvaletteyken internete girmek ve oyun oynamak sizin de bildiğiniz gibi çok zevkli. Ancak uyuduktan sonra sevgilinizin telefonunu karıştırmaya karar vermeden önce çok iyi düşünmeniz lazım. Ne çıkacağı hiç belli olmaz!

4. Telefonun şifresini açabiliyorsanız anında bir rahatlama yaşamanız mümkün. Peki ya değiştirdiyse?

İşte o zaman işler değişebilir...

5. Ailesiyle olan mesajlaşmalarını görüp "Ayyy günahını aldım garibin" diyebilirsiniz.

Sonra da büyük bir suçluluk duygusuyla ama rahat bir kafayla yatıp uyuyabilirsiniz. Sabah kalkınca da kendisini adeta bir kedi yavrusu gibi ponçik ponçik sevdiğinizde ne olduğunu anlamayıp aptallaşması da normal tabi.

6. Teknesiyle açıklara giden bir balıkçının tonlarca balık tuttuğunda yaşadığı sevinç gibi çat diye aradığınız şeyi de bulabilirsiniz.

"Haaahhh nasıl da yakaladım" sevinci 15 saniye, "Allah senin belanı versin" durumu ise 15 gün geçmez. Az evvel demiştik, bu yola girerken her şeye hazırlıklı olmanız lazımdı...

7. Cayır cayır yanan aşk dolu mesajları gönderen kişinin kayıtlı ismi, zaten sinirden bir avuç kalan aklınızı eritebilir.

Şöyle örnekler var: 

Kayıtlı isim: Adnan Abi   Gerçek isim: Adriana

Kayıtlı isim: Cemre         Gerçek isim: Cemil

8. Bu noktadan sonra kafanızda kuyruğu birbirine değmeyen yüzlerce tilki dolaşabilir tabii.

"Acaba hiç çaktırmadan devam mı etsem?" ya da "Günaydın der demez ağzına mı sıçsam?" arasında bir karar vermeniz gerekebilir. İkisi de birbirinden zor bir durum.

9. Emin olmak için mesaj gönderen kişiye sanki telefonun sahibiymiş gibi mesaj göndermek de başka bir Oscarlık performans.

Gözü dönmüş bazı kişiler bunu iki saniye düşünmeden bile gerçekleştirebiliyor. Ancak gerek var mı yok mu, tartışılır.

10. Bu arada Adnan Abi'nin ne kadar güzel bir vücudu olduğuna istemeden tanık da olabilirsiniz, artık ok yaydan çıktı...

Silinmeyi unutmuş bir fotoğraf tabii ki her şeyi doğrulamak için yeterli. Yine de istisnai bir durum olarak kayıtlara geçebilir.

11. Artık iş çığrından çıktığı vakit "Ver telefonunu bakcam" gibi suyu çıkartılmış taleplerin yaşanması da kaçınılmaz.

12. Eğer bütün bunları yaşadıysanız sinirinizi kontrol etmeniz pek mümkün sayılmaz. Allah ne verdiyse sağa sola girişme ihtimaliniz çok yüksek.

Gençliğinizden bir miktar daha gitti yani kısacası. Değdi mi? Onu siz bilirsiniz...

13. Sonuç olarak cep telefonu karıştırmak fikri, bunu gerçekleştirmekten daha huzur kaçırıcı diyebilir miyiz? Diyebiliriz...

İnsan olan karşısındakini aldatmaz zaten arkadaşlar. Güven duygusunun alıp başını gittiği ilişkilerde cep telefonu kurcalamak sadece tali bir yol olabilir. Sevgilinize sadıksanız ama illa telefonunuzu kurcalıyorsa o bi manyaktır. Eğer sevgilinizi aldatıyorsanız siz zaten eşeğin önde gidenisiniz.

Herkese hayırlı forumlar, doğru düzgün hayatlar dileklerimle...

Peki sevgilinin cep telefonunu karıştırmak konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Özel hayata saygısızlık, asla karıştırmam!
Onun özeli benim, tabii ki karıştıracam!
Ay hiç böyle dertlerimiz olmuyo bizim

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alektamovit

karıştırsan da aynı haltları yapan yapar, karıştırmasan da. en iyisi etliye sütlüye karışmamak.

simge-aktas

Spy programı vardı bir ara ,onu onun telefonuyla bağlamıştım.Gelen mesajı falan aramalar bana da geliyordu falan.Asıl kötü olan ne biliyor musunz?Onun da başka bir programla bana bunu yapması

marblingg

Özel hayat ihlali tabi ki! Ancak yanımdayken şüpheli bir şeye şahit olursam kendisinden isterim telefonu, arkadan iş çevirmem. Haa telefonu vermezse ya da benimle beraber bakmazsa o ilişki bitmeye yüz tutmuştur..

mehmetygt.yoruk

Saçmalık topluca güven sorununuz var gidin tedavi olun madem güvenmiyosun neden ilişkin var güven olmazsa o ilişki 1-2 ay sonra kesin biter bana güvenmeyen sevgilimden hemen ayrılırım uğraşmaya değmez sadece telefon karıştırmak değil iki de bir arayıp nerde olduğunu sormak arkadaşlarıyla buluşunca rahat vermemek her hangi biriyle konuştuğunda kıskanmak bile güven sorunudur

katilicee

Arkadaşlar sorun bende mi bilmiyorum ama hem kendine hem karşısındaki kişiye güven ve empati yeteneği kazanmış insanlar asla karıştırmaz. Yani 2 senedir 1 kere bile içimden gelmedi. O açarsa bakıyorum zaten saklamaz. Ki aynısı bana yapılsa diye bakıyorum olaya en nefret ettiğim iştir telefonumun karıştırılması. Arkadaşlarım bile dahildir buna nefret ederim. Bende kimseninkini karıştırmam çünkü.

Görüş Bildir