Seyircisini Türkiye'den Stil Sahibi Evlere Konuk Eden Popüler Youtube Kanalı: Daire!

10PAYLAŞIM

Daire; Youtube'un son dönemdeki popüler kanallarından biri. Her biri stil sahibi evleri gezen bu kanalın bu kadar sevilmesinin başlıca nedeni bizce gezdiği evlerdeki objelerin maddi değeriyle değil, manevi değeriyle ilgileniyor olması. Yani Daire, kısacası, evlerin ruhunu ve hikâyesini anlatıyor bizlere ve sıcacık bir hikâye oluveriyor her bir bölümü.

Aslan yattığı yerden belli olur diyerek bu birbirinden güzel evlere konuk olduğumuz kanalı sizler için anlattık...

Daire; Youtube dünyasının en tatlı, en iç açıcı kanallarından biri. Bizleri her bir bölümünde gerçekten stil sahibi evlere konuk eden bu kanal, yaşam alanlarımızı yaşanabilir kılmamıza dair basit ama etkili fikirler sunuyor.

Daire aslında sadece stil sahibi evleri gezmiyor, aynı zamanda hikâyesi olan evleri geziyor diyebiliriz.

Bu da her bir videoyu kendine özel kılıyor, her birinde bambaşka maceralara koşar gibi hissediyoruz kendimizi.

Ev dediğimiz şeyin de böyle olması gerekmiyor mu? Zamanımızın büyük çoğunluğu geçirdiğimiz bu mekânlarda en çok arzuladığımız şeydir keyif içinde yaşayabilmek.

Küçük büyük fark etmez bir evi keyifli yapan en önde gelen şey ise evin ferah olması ve kendi stilimizi yansıtması hiç şüphesiz. Daire'de konuk olduğumuz evler de işte tam da öyle evler!

Bu kanalda konuk olduğumuz evlerin her biri sahibinin damak tadından dökülen detaylarla dolu...

Ev sahipleri küçücük bir objeye dahi hayat yükleyip evin de hayat bulmasını sağlıyor.

Kimisi şehrin orta yerinde, kimisi daha doğanın içinde yer alan bu yaşam alanları, hem bu küçük detaylarla hem de evlerin genel aurasıyla her birimize ilham oluyor.

Belki küçük bir komodin düğmesi belki bir boy aynası; basit ama oldukça efektif bu çözümler, kendi dairelerimiz için bizlere de ilham oluyor.

Evlerimize kapandığımız şu günlerde yaşam alanlarımızı yeniden tazeleyip yeni bir hayat bulmamızı sağlayacak bu görüntüler tam da kendini yeniden bulmak isteyenler için!

Daire'deki favori evlerimizden biri olan Deniz'in Galata'daki kompakt evi tam da bahsettiğimiz gibi mesela...

İç mimar olan Deniz, şehrin orta yerinde kurduğu bu yaşam alanını civarın tarihi dokusunu da sırtlayarak toz pembe hayaller diyarı kurmuş adeta kendisine. Küçük olmasına rağmen oldukça kullanışlı bir şekilde döşediği için koca koca evlerden daha ferah görünen bu daireden ilham alınacak çok şey var!

Giriş kat dükkanı eve çeviren Seza’nın Tomtom’daki bu evi aslında dekor olarak evimizin bir köşesine koyduğumuz her eşyanın bir hikâyesi olduğunu hatırlatıyor bizlere.

Hayat verdiğimiz her alanın ev olabileceğini bizlere hatırlatan Seza, evinin neredeyse tamamını çöpten topladığı eşyalarla döşemiş. Sanatçı ruhunun verdiği yaratıcılıkla yeni hayatlar kazandırdığı bu eşyalar dekorunun bir parçası olmakla kalmamış, evin tüm aurasını baştan ayağa yaratmış. Bu evin her bir detayına ayrı ayrı bayıldığımızı söylemeden geçmeyelim.

Büşra'nın Koşuyolu'ndaki bu tatlı mı tatlı evi ise İstanbul gibi büyük bir şehirde sadece göğe doğru yükselen apartmanlara mahkum olmak zorunda olmadığımızı gösteriyor.

Evdeki birçok eşya Büşra'nın ustasıyla birlikte yaptığı kendi tasarımı. Bu da bu daireyi daha da özel kılıyor. Büşra'nın tamamen kendi ruhunu kattığı bu eşyalar, yaşam alanlarımıza kimlik vermenin o kadar da zor olmadığını gösteriyor bize.

Ceyda ve Özkan'ın Ege köyündeki bu ahşap evi tam da tası tarağı toplayıp acilen bir Ege köyüne yerleşme yolundaki hayallerimize yeniden depreştiriyor.

Kelimenin tam manasıyla cennetin orta yerindeki bu güzide ev; Ege köyüne yerleşme hayalleri kuran herkesin eminiz nefesini kesecek. Evin her bir detayı ayrı güzellikte olsa da asıl vurucu olan kısmı evi baştan ayağa Ceyda ve Özkan'ın inşa etmiş olması. Modern havasını yitirmeden bir köy evi nasıl olur sorusunun cevabı niteliğindeki bu evin doğaseverlerin elinden çıkmış olduğu her halinden belli.

Bir diğer favori evimiz ise Ege'nin küçük ama pratik bu Nişantaşı'ndaki evi. Açık raf sistemi gardrobu, camlı dolapları, gezdiği ülkelerden getirdiği yastık ve kilimleri ile yine ruhu olan bir ev onunkisi.

Pratik bir insan olduğunu söyleyen Ege, evini de bu pratikliğine yardımcı olacak şekilde kurgulayıp dizayn etmiş.

Aslıhan'ın Riva'da bulunan ve 17 canlı ile paylaştığı evi hem şehirde olup hem şehirden kaçabilmenin de bir yolu olduğunu gösteriyor.

Kendisinin de dediği gibi hem şehirden uzak olmak hem de şehrin içinde olmak; evinin dekorasyonunun yanı sıra insana kendini iyi hissettiren şeylerden biri hiç kuşku yok ki. Evini hayvanlar için de bir yuva haline getirecek şekilde dayayıp döşeyen Aslıhan, rengarenk ve çok özel bir dünya yaratmış kendisine. Şehrin kiri, pası, gürültüsü içerisinde yaşayanların imrenerek izleyeceği bu bölüm, bize böyle hayallerin ne çok uzağımızda olduğunu ne de sadece bir ütopyadan ibaret olduğunu gösteriyor.

Yine şehrin ortasından sımsıcacık bir ev: Deniz ve Mert'in Fulya'daki dairesi yüksek tavanlı evlerin pratik kullanımına iyi bir örnek aslında.

Sık sık misafir ağırlamayı çok sevdiklerini o yüzden de büyük bir eve taşındıklarını söyleyen Deniz ve Mert; hem kendilerinin hem de ağırladıkları misafirlerin rahat etmesini sağlayacak bir daire döşemişler. Yüksek tavanlı olmasının avantajı kendi zevkli seçimleriyle birleşince hem endüstriyel hem de cosy bir dekorasyon örneği çıkmış ortaya.

Parlak ve pratik fikirlere ilham olması için siz de Daire'yi takip etmeyi unutmayın, yaşam alanlarımızda yaptığımız değişiklikler hem motivasyonumuzu hem de keyfimizi artırır... Favori dairelerinizi de bizimle paylaşmayı unutmayın! 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bir çoğunu izledim evler ve ev sahipleri birbirlerine benziyo sanki senaryo gibi sıkıldım bırakdım

moondark

Netflix ve TLC izleyin mükemmel ev ve tasarımlar var.

halilorman

Nedense bu evler bana birbirinin aynı geliyor, samimiden ziyade daha çok zorlama dekore edilmiş gibi. Pinterest, instagram, vs etkisi açıkca görülüyor o yüzden özgün diyemiyorum

bbbbb

En sevdiğim ve uzun süredir takip ettiğim kanallardan birisi. Ev sahipleri ayrı evler ayrı güzel.

himinini

hepsini tanıyorsun sanırım ev sahiplerinin?

bbbbb

??? Tanımam mı gerekiyor? Bu nasıl saçma bir muhaliflik???

himinini

evet, tanıman gerekiyor. 5 dakika izlediğin insanların sende "güzel" izlenim bırakması biraz ilginç açıkcası. gözünün boyanmasına çok açıksın sanırım

bbbbb

Öyleysem bile sana giren çıkan ne???

himinini

sana giren çıkan ne pardon? sana ne benim fikrimden

bbbbb

Çok pardon senin gibi biriyle herhangi bir münakaşa girmemeliydim, zekama ve vaktime yazık.

himinini

bence de yazık. yarım kalan aklını da böyle şeylere yorma bence ;)

bbbbb

Ok boomer :)

himinini

: (

eexorciist

yav dayre öylemi yazılır allasen ya

Görüş Bildir