Sevgilinizin Aslında Küçük Bir Erkek Çocuğundan Farksız Olduğunu Anlamanızı Sağlayacak 6 İşaret

-

Erkek arkadaşınızın eğlenceli, enerji dolu, heyecanlı yanları olmasını çok seviyorsunuz. Fakat tüm bunlar sağlıklı bir ilişki sürdürmeniz için yeterli mi? 

Büyümek, olgunlaşmak demektir; içinizdeki çocuğu geride bırakmak değil. Aksine o dönemlerin üzerine ekleyip hayatınızda yeni dönemler başlatmaktır. Siz bunu yaptığınıza inanıyorsanız, fakat partneriniz aynı dönemde olmayı kabullenemiyorsa ilişkinizde sorunlar çıkabilir. Sizler için Cultura Colectiva'dan derlediğimiz bu ip uçlarına göre, bazı sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Kaynak: https://culturacolectiva.com/lifestyle/s...

Erkek arkadaşınızla vakit geçirdikten sonra kendinizi zihinsel ve bedensel olarak yorgun hissediyorsunuz.

Bu yorgunluk, eğlenceden değil, size bağımlı gibi davranan bir kişiden kaynaklanıyorsa, kendinizi bir yetişkin ile değil bir çocuğun bakımını üstlenmiş gibi hissediyorsanız ilişkiniz sağlıksız bir yolda ilerliyor olabilir.

Sevgilinizin hayatta öncelik verdiği şeyler yoksa...

Sağlıklı olgun bir ilişkide, iki kişinin ortak hedefleri ve hayalleri olması normaldir. Bu iki kişi bu yönde birlikte çaba sarfeder ve gerçekleştirmek için uğraşır. 

Öte yandan fazlasıyla olgunlaşmamış bir kişiyle birlikte iseniz, onların çok daha bencil olduğunu görürsünüz. Kendi hayatlarında eğlenmek istemeleri, iyi vakit geçirmek istemeleri zaman zaman çok daha önemli konuların önüne geçer.

Fazlasıyla düşüncesi hareket ediyor ve anlık kararlar veriyorsa bu ilişkinizin geleceği için sorun teşkil edebilir.

Dürtüsel davranmak her zaman negatif bir özellik değildir. Fakat, bazen bu yönümüz hayatta istediğimiz şeylerin önüne geçebilir. 

Bu noktada kararlarının sonucunu düşünmeden hareket edecek kadar fevri birisiyle birlikte olursanız geleceğe dair şüpheleriniz olması çok doğaldır. Çünkü bu düşüncesiz ve hazırlıksız verilen kararlar bir gün sizin canınızı yakabilir.

Planları yapan hep siz mi oluyorsunuz?

Birlikte vakit geçirmek için yapılan planlar hep sizden geliyorsa, bu erkek arkadaşınızın sizden daha az hoşlandığı anlamına gelmez. Fakat bununla birlikte sürekli olarak sizden daha öncelikli planları olması, ya da sizinle vakit geçirmek için pek emek harcamaması oldukça olumsuz işaretlerdir.

Bağlanmaktan korkuyor ya da sorumluklardan kaçıyorsa bu olgunlaşmaktan da kaçtığının göstergesi olabilir.

Burada bağlanmak, sorumluluk denilince akla tek gelen şey evlilik, çocuk sahibi olmak olmamalıdır. Duygusal, maddi ya da diğer birçok sorumluluktan kaçan kişilerle bir ilişki yaşamak oldukça zor hatta imkansızdır. 

Sadece eğlenmek için birlikteyseniz sorun yok! Fakat beklentileriniz varsa, ileride hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Sonuç olarak hepimiz zaman zaman aşık olduğumuz kişinin aslında bir ilişki yaşayamayacağımız biri olduğunu tecrübe ettik...

Bir ilişkinin zehirli olduğunu anlamak için size açıkça zarar veriyor olması gerekmez. Kimi zaman sizi zihinsel olarak yoran bir ilişki de uzun vadede zararlı olabilir. 

Bu noktada sizi en çok mutlu eden ve değer verdiğiniz şeyleri tespit ettikten sonra büyük kararlar vermeniz gerekiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-caglar9

Çocukluk doğumdan belli bir vakte kadar sürmez ve yoktur bir yaşı Çocuk büyür ve çocukça şeyleri bir kenara bırakır Çocukluk hiç kimsenin ölmediği bir krallıktır

iron-fist

Yaş kaç olursa olsun her erkek çocuktur. İstisnalar olabilir. Ancak konsol başında iken kendini yerlerden yerlere atan ve zevk içinde God Of War oynayan bir babam var benim. Adam 65 yaşında ve emekli.

Başlıklar

Evlilik
Görüş Bildir