Senin Gücünün Asıl Kaynağı Ne?

-
Abone ol

Hepimizin içinde bizi ayakta tutan ve hayata karşı dimdik durmamızı sağlayan bir güç var. Çoğu zaman zorluklarla karşılaşsak da, üstesinden gelmeyi çok iyi biliyoruz. Ama acaba bu gücün kaynağı ne? 

Bilmiyorsan, haydi teste!

1. Önce cinsiyetini öğrenelim!

2. Bunlardan hangisinde dengeyi bulmak sence daha önemli?

İyilik ve Kötülük
Hastalık ve Sağlık
Geçmiş ve Gelecek
Neşe ve Keder
Ruh ve Beden
İnanç ve Özgürlük

3. Kendini tam anlamıyla ne zaman tatmin olmuş hissediyorsun?

Birilerine yardım ederken
Dua ederken ya da meditasyon yaparken
Uyurken
Çalışırken
İnandığım şey uğruna savaşırken
Yazarken ya da okurken

4. Peki hayal gücün nasıldır, hayal kurmaktan hoşlanır mısın?

Hayır, ben gerçekçi bir insanım.
Evet, her zaman. Hatta bu dünyaya ait olduğumu düşünmüyorum.
Zaman zaman. Hayal kurmayı severim ama hayal aleminde de yaşamam.

5. Başkalarından sakladığın şey ne?

6. Her insanın farklı bir öğrenme şekli vardır derler: Seninki nasıl?

Uygulayarak öğrenme
Duyarak öğrenme
Mantığı kavrayarak öğrenme
Görerek öğrenme
Kendi kendine çalışarak öğrenme
Sanat aracılığıyla öğrenme

7. Peki, seni güçsüzleştiren şey ne?

8. Sence senin enerjin hangi elementin etkisi altındadır?

Astral
Hava
Ateş
Su
Toprak
Işık

9. Son olarak, dünyaya asıl şu zamanlarda gelecektim dediğin zaman hangisi?

Antik Mısır
Günümüz
Orta Çağ
Lale Devri
Taş Devri
Rönesans

Bilgelik!

Sen hepimizin sahip olduğunun üstünde, olgun bir ruha sahipsin. Sanki önceden bu hayatı yaşamış ve deneyimlemiş gibisin, ama asla bencil değilsin. İnsanlarla bilgilerini ve deneyimlerini paylaşmaktan, onlara yol göstermekten keyif alıyorsun. Bu da seni daha yüce bir insan yapıyor. Böylece çevrendeki insanlar sana büyük bir sevgi ve saygı besliyor. Böyle devam et :)

İnanç!

Senin içinde uçsuz bucaksız bir inanç var. Bu inancın neye olduğu önemli değil; ister mutlak bir güce olsun, ister insanlığa, ister karmaya, astrolojiye ya da doğaya. Hatta yalnızca kendine duyduğun inanç bile olabilir. İnandığın her ne olursa olsun, sonuna kadar bağlılık duyuyorsun. İnançların uğrunda yapamayacağın bir şey yok, seni bu güç yönlendiriyor. Yaşadığın her şeyin bir nedene bağlı olduğunu biliyorsun. Hayatın zor olduğunu ve inancınla her şeyin üstesinden gelebileceğini biliyorsun.

Merhamet!

Senin içinde sınırları olmayan merhamet duygusu var. Bu duygu sayesinde sadece insanlara değil, hayatındaki her şeye büyük bir hassasiyet besliyorsun. Alacağın kararlarında merhametin son derece etkili oluyor. Sonuçları ne olursa olsun, içinde sevgi barındırdığın için pişmanlık duymuyorsun. Mutlu ettiğin için daima mutlu olmayı biliyorsun. Ne diyelim, olduğun kişiden asla vazgeçme!

Sevgi!

Sen bu evrende sahip olabileceğin en büyük güce sahipsin. Her şeye karşı içinde tarifsiz bir sevgi besliyorsun ve bu seni gerçekten "insan" yapıyor. Sevgiyle yaklaştığın her şey sana mutluluk ve güç veriyor. Hatta etrafındaki insanlar da senin sevginle iyileşiyor. Unutma, sevgi de pek çok güzellik gibi bulaşıcı. Bu yüzden bu gücünü insanlarla paylaşmaktan vazgeçme!

Adalet!

Senin içinde adalete duyduğun büyük bir inanç var. Bu sebeple hayat mottonu adil olmak üzerine kurmuşsun. Bu yaşa kadar bilinçli olarak kimseye adaletsizlik yapmadığını biliyoruz. Bunun dışında, eğer bir adaletsizlik görüyorsan müdahale ediyorsun. Tabii bu kaba kuvvet vs. değil! Bu durum sana dürüstlük ve büyük bir sevgi de katıyor. Adaletli ve sevgi dolu bir insan olmaktan hiç ama hiç vazgeçme!

Kehanet!

Aslında hiçbir şey yazmasak da olur buraya; çünkü sen zaten ne yazacağımızı biliyorsun ve bu sonucun çıkacağına emindin öyle değil mi? Sende öyle bir altıncı his var ki bu hissin sayesinde yaratıcıdan ve diğer dünyadan haberler alıyorsun. Kehanet çoğu zaman yanlış anlaşılıyor ve bu yüzden de çok yanlış yargılanabilirsin ama hiç korkma çünkü sen sezgilerine ve gücüne sonuna kadar inanırsan her şeyin üstesinden gelirsin. Etrafında ne olup ne bittiğinin her zaman farkındasın ve olaylar daha yaşanmadan sen ne olacağını tahmin ediyorsun, biliyorsun. İnsanlığa müthiş bir inancın var ayrıca, bir gün gerçekten iyi şeyler olacağını biliyorsun. Sendeki bu müthiş gücü bizi doğru yola yönlendirmek için kullan!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
essek-hopurduten

Merhamet!

alposman-ceylan

adalet <3

seyhanii

tabiki adalet!

ladybaly-dadmiyl

adalet <3

karbey77

Bilgelik... Ruhum olgunmus, bencil de degilmisim... Yardimsever ve saygin... olabilir

Görüş Bildir