Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sen Nasıl Bir Milyarder Olurdun?

79PAYLAŞIM

Harca harca bitmez paran! Sen nasıl bir milyardersin?

1. Senin gözünde 'zengin' evi:

2. Peki ya 'zengin evindeki' mutfak nasıl olur sence?

3. Sence zenginliğin simgesi olan bir ev eşyası:

Kristal avize
Antika porselen vazo
El yapımı ahşap mobilya
Meşhur bir tablo

4. Yazlığın nerede olurdu:

Miami
Bahamalar
Ibiza
Dubai

5. Bir de arabanı seç bakalım:

6. Sence bir 'zengin' problemi:

Helikopterinin zamanında seni almaması
Evcil hayvanının seninle birlikte özel terzine girememesi
Asistanının sürekli seni arayıp borsadaki hisselerinin düşüşte olduğunu söylemesi
Kaldığın otelin mutfağında ıstakoz olmaması

7. En yakın arkadaşınla iş konusunda rakipsiniz. Elinde onu zor durumda bırakacak bilgiler var. Bunu kullanır mıydın?

Kullanırdım
Kullanmazdım
Emin olamadım, iş dünyası insanı değiştirebilir

8. En yakın milyarder arkadaşın kim olurdu?

Françoise Bettencourt Meyers
Jeff Bezos
Bill Gates
Leyla Alaton

Kendini hayır işlerine adamışsın!

Senin zenginliğin bir gecede veya bir yılda elde edilmiş zenginlik değil, aileden geliyor. Nesiller boyu varlık içinde yaşamış milyarderler gibi. Sanılanın aksine 'kendi çevresine' göre mütevazı bir hayatı ve  anlayışını seçen milyarderler gibi olurdun. Hayatın boyunca hep varlık ve konfor içinde yaşadığın için lüks yaşam artık senin için bir anlam ifade etmiyor. Bu nedenle kendini insanlığa adamış gibisin. Nesiller boyu katlanarak artan servetinden hatırı sayılır bir miktarını kendi adına kurduğun vakfa bağışlarsın sen.

Gösterişten uzaksın!

Lüks hayatın parıltıları içinde yaşamaktansa sade bir hayat tarzını tercih ediyorsun. Hayatında lüks bir şeye para harcamak yerine kendine katkı sağlayacak hayatında boyunca hep kullanabileceğin şeylere yatırım yapıyorsun. Senin başkalarını etkilemek, kendini beğendirmek gibi bir gayretin yok. Çünkü sen egon ile kendi arana kalın bir çizgi çizmişsin.

Eski usul sosyetesin!

Sen doğduğundan beri etrafı 'fil dişi kulelerle' çevrili bir dünyanın içindesin. Bu nedenle attığın her adım, yaptığın her şey başlı başına bir olay. Varlıklı güruhların arasında, kimsenin ağzında malzeme olmamak için hayattan biraz kopuk biçimde yaşıyorsun. Lüks ve konfora önem veriyorsun, ancak bu kıstaslar hayatının merkezinde değil. Sen de iyi biliyorsun ki ne zaman ışıltılı hayatın unsurlarıyla gündeme gelsen bir 'medya maymunu' veya 'televizyon hayvanı' olacağının farkındasın. Bu nedenle çevrene göre nispeten daha kapalı bir hayat yaşıyorsun.

Sonradan milyardersin!

Sen aslında dişinle tırnağınla kazıp, köle gibi çalışarak yıllar içerisinde servet yapanlar gibisin. Belki geçmişin diğer milyarderlerinki kadar değildi, ancak hayatını kazanma arzusu, bitmek bilmeyen bir hırs ve aşırı çalışkanlığın seni bu noktaya getirdi. Gençliğinde bu ünvana erişmek, 'milyarder' olmanın hayaliyle yaşadığın için çok çalıştın ve kendine vakit ayıramadın. Artık her şey senin! Dilediğin gibi kullanmak hakkındır. Çünkü yıllarca tahayyül ettiğin şeylere kavuşma imkânı buldun. Lüks de her türlü savurganlık da hakkındır!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bugra-yagiz-alay

Kendini hayır işlerine adamışsın! Senin zenginliğin bir gecede veya bir yılda elde edilmiş zenginlik değil, aileden geliyor. Nesiller boyu varlık içinde yaşamış milyarderler gibi. Sanılanın aksine 'kendi çevresine' göre mütevazı bir hayatı ve anlayışını seçen milyarderler gibi olurdun. Hayatın boyunca hep varlık ve konfor içinde yaşadığın için lüks yaşam artık senin için bir anlam ifade etmiyor. Bu nedenle kendini insanlığa adamış gibisin. Nesiller boyu katlanarak artan servetinden hatırı sayılır bir miktarını kendi adına kurduğun vakfa bağışlarsın sen.

elif-keskin19

Gösterişten uzaksın! Lüks hayatın parıltıları içinde yaşamaktansa sade bir hayat tarzını tercih ediyorsun. Hayatında lüks bir şeye para harcamak yerine kendine katkı sağlayacak hayatında boyunca hep kullanabileceğin şeylere yatırım yapıyorsun. Senin başkalarını etkilemek, kendini beğendirmek gibi bir gayretin yok. Çünkü sen egon ile kendi arana kalın bir çizgi çizmişsin.

thisgirll1

Elon musk nerde ?

feridun.baylan

sonradan milyarder çıktı iyimi ulan benim şuan beş kuruşum yok be hıyar herif bi 20tl atsana azıcık

diantus

ben milyarder olamazdım çünkü kazandığımı öyle bi yerdim ki

Görüş Bildir