Görüş Bildir
Haberler
Eğer Cinsel Hayatınız Varsa, Mutlaka Bilmeniz Gereken 23 Bilgi

Eğer Cinsel Hayatınız Varsa, Mutlaka Bilmeniz Gereken 23 Bilgi

idioteque
27.12.2014 - 17:49 Son Güncelleme: 27.12.2014 - 21:22

İyi orgazmlar, büyük sorumluluklar gerektirir...

İşte seks hakkında bilinmesi gerekenler.

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/caseygueren/f...
İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Erkekler de Kegel egzersizinden yararlanabilir.

1. Erkekler de Kegel egzersizinden yararlanabilir.

Kegel egzersizini duymuşsunuzdur ama duymayanlar için bir hatırlatma: Kegel, genellikle kadınlar tarafından vajina etrafını saran “vajinal kaslar”ın güçlendirilmesi amacıyla yapılan pelvik kas egzersizlerine verilen isimdir. 

Fakat, gayet tabii erkekler de uygulayabilir. Erken boşalma problemi yaşayan erkekler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, 5'i hariç tüm erkeklerde aylar içerisinde bir gelişme gözlendi. Erkekler bu egzersizi perinal bölgeyi yani genital bölgeyle anüs arasında kalan bölgeyi sıklaştırmak için uyguluyorlar.

2. Sigara içmek ZARARLIDIR.

Sigara her şeye olduğu gibi, cinsel ereksiyona da zarar veriyor. Bunu destekleyen araştırmaya göre, sigarayı bırakan erkeklerin ereksiyonlardan da ciddi bir iyileşme var. Gerçekten.

3. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar.

Her yıl düzenli olarak doktora gitmeniz, sizin cinsel yolla bulaşan hastalıklara maruz kalmadığınızı garanti etmez. Tüm sonuçlar için test isteseniz bile. Test sonuçları uygulamadan uygulamaya değişiklik gösterebilir. Yani, belirtilerini göstermediyseniz ya da özel olarak istemediyseniz; genital iltihap, HPV denilen deri yüzeylerindeki tabaka hücrelerini enfekte eden DNA virüsü ve frengiye yönelik testlere tabii tutulmamış olabilirsiniz. 

Bu hastalıklar yaşa ve duruma göre değişse de, siz yine de korunmasız ilişkilerden sonra, yeni bir partnerle ilişki ya da birçok partneriniz varsa ya da cinsel yolla bulaşan bir hastalık şüpheniz varsa bu  testleri uygulatın. Gittiğinizde Chlamydia, belsoğukluğu, frengi, HIV hastalıklarına karşı test istediğinizi belirtin.

Doktorunuz muhtemelen seks geçmişinizi ve belirtileri soracaktır. Dürüst olun. İlişkilerinizde prezervatif kullanıp kullanmadığınızı belirtmek, testin sonuçlarının değerlendirilmesi açısından hayati öneme sahiptir.

4. Alkole dikkat.

Milyonlarca çalışma alkolün cinsel etkinliği azaltıığını gösteriyor. Gerçek şu ki, alkol yatıştırıcı bir etkiye sahiptir ve seks esnasında cinsel dürtülerinizi kaybetmek istemezsiniz değil mi?

5. Seks sağlığa yararlıdır.

Yapılan bir araştırma gösteriyor ki, seks tansiyonunuzu dengeler, stresi azaltır ve migren derecesine varmış baş ağrılarınızı azaltır. Kısacası bağışıklık sisteminize güç katar. Her şey ne güzel değil mi?

6. Seks yaparak dakikada yaklaşık 3-4 kalori yakarsınız.

PLOS One dergisinin yaptığı bir araştırmaya göre, partnerler seks yaptıklarında dakika başına ortalama 3.1 ila 4.2 arasında bir kalori miktarı yakarlar.

7. Orgazm olduğunuzda..

O kısacık harika saniyelerde, beyninizde bir çok olay gerçekleşir.  Prof. Dr. Debby Herbenick'e göre, 'beynimizde bulunan  ödüllendirme ve zevkle ilgili her parça harekete geçer.' Meme uçları ve diğer genital değişimler de bu harekete geçmeye örnek sayılabilir.

8. Herkes orgazm taklidi yapar.

Eğer bunu sadece kadınların yaptığı bir hile olarak düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin de %30'unun orgazm taklidi yaptığı belirtiliyor.

9. Bazıları tamamen duygusal sebeplerle.

Heteroseksüel olduğunu belirten 481 kadın üzerinde orgazm taklidine ve neden yapıldığına dair bir araştırma yapıldı. Ortaya çıkan genel sebep, partnerinin cinsel isteğini azaltmamak veya kendisininkini yüksek tutmak olduğu yönünde.

10. Bazılarıysa kişisel isteklerinden dolayı.

Çalışmaya katılan kadınların belirttiği diğer sebepler ise, ya kendilerini güvende hissetmemeleri ya da ilişkinin bir an önce bitmesini istemeleri yönünde.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Orgazm olmak kadar olmamak da normal.

Kadınlar ve erkekler arasında yapılan bir araştırmada, kadınların %65'i ilk ilişkide orgazm yaşarken, erkeklerde bu oran %91.

12. İletişimleri iyi olan çiftler orgazma daha yakın.

Konu orgazm olunca hiçbir şeyin garantisi yok ama bilimadamları yaptıkları araştırmalarla iyi iletişim kuran çiftlerin, daha mutlu bir cinsel hayatları olduğunu belirtiyor. 

Uzmanların çiftlere tavsiyesi, aralarındaki sorunları konuşarak çözmeleri ve bunun sonucunda daha iyi bir cinsel birlikteliklerinin olacağı.

13. Yağlamak orgazma yardımcı.

Sizin veya partnerinizin cinsiyeti ne olursa olsun, yağlamak herkes için orgazma yardımcı bir unsur. Indiana Üniversitesi'nin bir çalışmasına göre, Amerikan çiftlerin 2/3'ü bu yöntemi denemiş ve sonuca ulaşmış. Denemeye değer!

14. Antrenman şart.

Araştırmalar, düzenli yapılan egzersizin kadınlarda cinsel uyarılmayı artırdığını iddia ediyor. Egzersiz yapmanın dayanıklılık, çeviklik, güç ve güven artırdığından bahsetmemize gerek bile yok.Erkeklerde de testesteron hormonu salgılamasını sağlıyor. Artık antrenmanları ekerken bir kez daha düşünürsünüz, değil mi?

15. Bazı insanlar egzersiz yaparken bile orgazm oluyor.

Coregasm da denilen bu olaylar gerçek ve aşırı egzersiz çalışmalarında meydana gelebiliyor. Bu tür genital olmayan orgazmlar üzerinde çalışan Prof. Dr. Herbenick, çalışmasına aldığı belli sayıdaki kadın ve erkekten egzersizin, orgazma varıncaya kadar büyük bir cinsel istek uyandırdığı cevabını aldı. Erkeklerde tırmanma çalışmalarında bu his uyanırken, kadınlarda ise mekik ve yoga gibi çalışmalarda oluyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

16. Oral seks, penis büyütebilir.

Journal of Sexual Medicine'deki bir araştırma, ortalama penis boyunu tespit edebilmek için erkeklere ereksiyon hallerindeki uzunluğunu ve nasıl erekte ettiklerini sordu. Gelen cevaplar arasında, ölçmeden önce partnerine oral seks yaptırdığını ifade eden erkeklerin penis boylarının daha uzun olduğu ortaya çıktı. Tabii ki bu söylemlere dayanan bir çalışma ama yine de bilmek güzel.

17. Vajinanız varsa ve nihai amacınız orgazm olmaksa, önce orgazma hazırlayıcı şeyler yapın.

Herbenick, kadınlar için seksten önce kendilerini orgazma hazırlamaları için başka cinsel aktiviteler öneriyor. Oral seks, anal seks, seks oyuncakları vb. Bu tür olaylar vajinayı genişleteceği için, daha rahat bir seks ve sonrasında daha kolay bir orgazm imkanı sunuyor.

18. Ön sevişmeyi uzun tutmak iyidir.

152 heteroseksüel çiftte yapılan bir ankete göre, hem kadınlar hem de erkekler ön sevişmenin bir sefer öncekinden uzun olmasını arzu ediyor. Bu da orgazm ihtimalini artırıyor.

19. Doğru korunmak da önemli.

19. Doğru korunmak da önemli.

Hem prezervatif kullanıyor hem de doğum kontrol hapı alıyorsanız, doğrusunu yapıyorsunuz. Ama çoğu insan, prezervatifi ya ilişki bitiminden önce çıkarıyor, ya da çok sonra takıyor. Böylelikle, cinsel yolla bulaşan hastalıklara da davetiye çıkarmış oluyor.

20. Çoğu insan hastalık ihtimaline rağmen korunmuyor.

Trojan'ın anketine göre, aynı kişiyle birden fazla birlikte olan kişiler sonraki ilişkilerinde prezervatif kullanmıyorlar. Prezervatif kullanmanız, partnerinize olan sevginizi ve güveninizi zedeleyecek bir şey değildir, sadece önceki ilişkilerden olabilecek hastalıklardan korunma önlemidir. Unutmayın, birçok cinsel yolla bulaşan hastalığın belirtileri gözle görülebilir şeyler değildir. Vücudunuza bir iyilik yapın ve partnerinizle birlikte test yaptırıncaya kadar prezervatif kullanmaya devam edin.

İçeriğin Devamı Aşağıda

21. Seksten sonra konuşmak harika bir fikir, mutlaka deneyin!

Seksten sonra partnerinizle konuşmanın ne kadar iyi olduğunun farkında mısınız? Hele bir de orgazm olduysanız çok yararlı. Araştırmalar da çiftler arasındaki bu orgazm sonrası konuşmaları çiftlerin birbirlerini anlamaları yönünde olumlu bir adım olarak görüyor.

22. Orgazm olmak, prostat kanseri riskini azaltıyor.

Araştırmalar, ayda 21 veya daha fazla orgazm yaşayan bir erkeğin, ayda 7-8 orgazm yaşayan bir erkekten daha az prostat kanseri olma riskini taşıdığını gösteriyor.

23. Heteroseksüel bir çiftin MR makinesinde seks yaparkenki görüntüsü, belki merak edersiniz diye.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
201
132
56
47
41
26
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bihter Kayalı

6. gif ne öle ya o şekilde dakikada 3-4 kaloriden fazlası yakılır eminim

Erkan Aslan

tecrübelerinize saygım var elbette :D

Eymen Demir

Hastalık hastalık hastalık. Çok önemli bi konu. Bilinçli prezervatif kullanılan ilişkiler de buna dahil. Umarım bu içerik insanları bu konuda daha kesin davr... Devamını Gör

aylinmars6277

Yalnız 12 deki çift değil. Shame filminden, abi kardeşler.