Görüş Bildir
Haberler
Sedat Peker Ali Erbaş'ı Hedef Aldı! "Önce Kuran Kurslarına Giden Çocukları Sapık Sözde Hocalardan Koruyun..."

Sedat Peker Ali Erbaş'ı Hedef Aldı! "Önce Kuran Kurslarına Giden Çocukları Sapık Sözde Hocalardan Koruyun..."

Müge Kakşi
16.09.2021 - 18:45

Uzun bir süre Youtube'dan video yayınlayarak çeşitli siyasi iddialarda bulunan Sedat Peker video yayınlamasının yasaklanmasının ardından iddialarına Twitter hesabı üzerinden devam ediyor. Peker en son Barış Pehlivan'ın yazdığı Kuran kursu istismarı haberine atıfta bulunarak din yetkililerine ve Ali Erbaş'a seslendi. Peker'in tweetleri kısa sürede gündem oldu. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kuran kurslarının zorunlu eğitimden sayılmasına yönelik hazırlığı ve Kuran kurslarını kamu kurumlarında yaygınlaştırma çabasıyla gündemde. Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan ise birkaç ay önce deizm ve ateizmin yaygınlaşmasını bir tehdit olarak anan Erbaş'ı hedef alan bir yazı paylaştı. Ardından Sedat Peker'de Pehlivan'ın yazısı üzerinden din adamlarını eleştirdi. Tüm detaylar haberimizde...

SEDAT PEKER'DEN ALİ ERBAŞ'A SERT ELEŞTİRİ

Sedat Peker, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında gazeteci Barış Pehlivan’ın bugün (16 Eylül) yayımlanan yazısına atıf yaparak “Kahramanmaraş’ın Arınç Kuran kursunda temizlik görevlisiyken hoca olarak atanan alçak, 11 yaşındaki erkek talebelere uzun süredir tecavüz ederken bu iğrençlikleri engellemeyle görevli olanlar halen daha Deizm ve Ateizm hortladı diye yaygara yapıyorlar” dedi.

Peker’in ad vermeden eleştirisini yönelttiği en üst düzey “görevli” Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş. Son olarak okul öncesi Kuran kurslarının zorunlu eğitimden sayılmasına yönelik hazırlığı ve Kuran kurslarını kamu kurumlarında yaygınlaştırma çabasıyla gündeme gelen Erbaş, birkaç ay önce de deizm ve ateizmin yaygınlaşmasını bir tehdit olarak anıp şöyle konuşmuştu: “Gençlerimizi batıl anlayışlara kaptırmayalım. Çocuklarımızı İslam’ın dışındaki ideolojilere, inançsızlığı pompalayan, ateizmi, deizmi, zerdüştlüğü pompalayan birtakım örgütlere, yapılara kaptırmayalım. Kaptırırsak bu bizim için çok büyük bir vebal olur.”

BARIŞ PEHLİVAN NE DEMİŞTİ?

Barış Pehlivan, “Önce istismar, sonra Diriliş Ertuğrul” başlıklı yazısında Kuran kursunda hocası tarafından cinsel istismara uğrayan çocuğun, “Arka tarafıma sürdüğü dondurmayı yaladı. ‘Yapma’ dememe rağmen devam etti. Sonra ‘Diriliş Ertuğrul’ isimli diziyi telefondan izletti” dediğini söylemişti.

Sedat Peker ise Twitter paylaşımında şunları söyledi:

Kahramanmaraş’ın Arınç Kuran kursunda temizlik görevlisiyken hoca olarak atanan alçak, 11 yaşındaki erkek talebelere uzun süredir tecavüz ederken bu iğrençlikleri engellemeyle görevli olanlar halen daha Deizm ve Ateizm hortladı diye yaygara yapıyorlar. Dini inancını kaybeden gençlerin günahlarının tamamı bu dini yetkililerin boynunadır. Yılmaz Özdil camilere sokulmasın diye yaygara yapacağınıza siz öncelikle Yüce ALLAH’ın kutsal dinini öğrenmek için Kuran kurslarına giden çocukları bu sapık sözde hocalardan koruyun.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın