Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Seda Sayan Felsefesi'ne Giriş: Efsanevi Atarın Sosyal Medyada İlham Verdiği 13 Paylaşım

7.1bPAYLAŞIM

Seda Sayan'ın azılı düşmanı Erol Köse'ye canlı yayında verdiği tarihi ayarı sağır sultan duydu hatta Kadırgalı'nın da dediği gibi herkes ayağını denk aldı. 

Ama bu tarihi ayar ve Kadırgalı felsefesi Instagram, YouTube, Facebook, Vine gibi sosyal medyanın birbirinden farklı noktalarında hayatımıza öyle bir dahil oldu ki; şimdilik kurtuluşumuz yok gibi görünüyor.

''ben çocuğumun doğumundan sonra yemin ediyorum disipline girmiş bir kadın olarak, sen kimsin beni yargılıyorsun? sen kimsin? 

sana bir tavsiyem, yazık o git kızına sahip çık önce. inşallah Allah seni kızınla terbiye etmesin. inşallah Allah seni, o geride bıraktığın karınla terbiye etmesin.

sen çok alçak bir adamsın, çok alçak. insanlara belden aşağı vuracak kadar. senin akıl hocalarını da biliyorum. senin akıl hocaların, kendi karılarının çektiği pornolara baksın. hepsini çıkarırım! oğlum ayağınızı denk alacaksınız. herkes ayağını denk alacak! 

öyle kolay değil bu memlekette ahkam kesicem, beni hükumet..seni hüku.. kim koruyor hangi hükumet o, hangi hükumet seni koruyor! kim?? herkesten hesabını sorarım. kimse bana bu konuda konuşamaz. dört dörtlük yaşayan, bu memlekette çalışıp, köpek gibi çalışıp kraliçe gibi yaşamaya çalışan, evladını ailesini en iyi derecede yaşatmaya çalışan, aslan gibi vergisini veren, yardımlarını yapan. ne yaptınız ulan siz? ne yaptınız! nerde ne yaptın! pis! yediği kapıya pisleyen şerefsiz adam. onu bile bir adamlık sayıyorsun, o bile bir adamlık değil. git intihar et be. yediğim kaba pislemem be ne olursa olsun. git ulan kendini as. asarım kendimi, öyle bir kadınım biliyor musunuz? ekmek yediysem, o insanlar ne olursa olsun, beni ilgilendirmez arkadaş. görmedim bilmiyorum derim be! 

benim yirmi yaşındaki evladıma sen kimsin? sen onu üzebilir misin? ben onun tırnağına taş değdirir miyim? hele senin gibi bir soytarıya. soytarı. sende evlat mevhumu olsa çocuğunu barlar.., seninki kız çocuğu bi de. git çocuğunu barlardan topla. git geride bıraktığın karına sahip çık. ben aslan gibi ortadayım bak. aslanım be. valla. senden daha adamım. bi de sen kadınlarla uğraşıyorsun. çok üzülüyorum, hayır ne gibi bir sorunun var, bir sorunun var senin? var, hep kadınlarla. bu adamın ilk bana kini nasıl başladı bana anlatıyorum. bu adamın aramızda geçen bir şeye kadar…hepsi elimde! 

bi de bu hükumetin adını kullanıyorsun bu hükumet hangi hükumet kim bu başka bir hükumet daha mı var? başka benim bilmediğim bir hükumet mi var? direkt hükumet diyor! gene yazmış ’‘hükumetim var arkamda”, bizim ne var arkamızda! benim kimse yok kardeşim arkamda, kimse yok. gel ulan, gel! böyle bir şey var mı ya? 

bir tane adam çıkacak onun karısına kızına çoluğuna çocuğuna namusuna her şeyine laf atacak, biz de onun bulunduğu ortamda ay dur bulaşmayayım da bana da bunu demesin. diyorsan de hadi git! hadi git lan! git de! senin karının memeleri sen yanındayken ekrandan ağzımıza giriyordu? bulun o görüntüleri. buldururum hepsini! hepsi var. yazık o kadıncağıza da yazık. evine geldim bir kahve içtim diye bu kadar sustum, pislik. 

Popstar'da sen çıktın Gülşen'e olan aşkını ilan ettin. sonra da Gülşen'e dedin ki, bu kadar Türk halkının önünde “evliyim ama seviyorum ne yapayım” dedin, sonra da kadına dedin ki “Gülşen'in üstünden dozer geçti’’ dedin reha muhtar için. yazık. midem bulanıyor benim. midem bulanıyor.

ben hiçbir ayrılığımın arkasından konuşmadım. hiçbiri de benimle ilgili konuşmadı. çünkü ben gerçekten kimseye kötülük yapmadım, yapmam da. hep iyiliğim dokunmuştur, hep. çünkü ruhum öyle değil benim ya. kimseye zarar veremem, vermedim. hayatım boyu vermedim. vermedim. iki üç tane bunun gibidir konuşan. onlar da zaten benle kafayı yediler. bu kadar yılların içerisinde ne mutlu Seda'nıza ki iki tane üç tane, soytarı üç taneyi geçmez dikkat edin. üç soytarıdır bu. en fazla iki soytarıdır konuşan. iki tane soytarı. işlerine baksalar belki de yol alacaklar. bunlar soytarı. bunlara prim vermeyiniz. bunların yazdığı söylediği her şey yalan. 

Erol Köse, karşındayım, bir kadın olarak. hiçbir adam senin karşına dikilemedi, ben dikiliyorum ulan. gel konuşalım, gel. gidip başka yerlerde soytarılık yapma. sen zaten soytarısın, seni türk halkı soytarı olarak tanıdı. soytarı olarak tanıdı? e soytarısın, devam ettiriyorsun. ben doktorum diyorsun beni ezmeye çalışıyorsun kültürsüzlükle. ben senin okuduğun üniversitenin beş tanesini bitirdim burda be. ben gecekondu çocuğuyum, ordan geliyorum. benim evimin tuvaleti dışarıdaydı. kurban olurum. kurban ol bütün gecekondu çocuklarına. bütün orda yaşayanlara kurban ol sen kurban ol!’'

İşte Seda Sayan'ın Erol Köse'ye verdiği tarihi ayar.

1. Bu efsane ayar sırasında Seda Sayan'ın kendi felsefesini yansıtan cümleleri onun görüntüsü yokken de fazlasıyla etkili.

2. Twitter da Kadırgalı rüzgarının estiği bir diğer sosyal medya aracı.

3. Milyonları peşinden sürükleyen Kadırgalı bir de 'remix' halinde karşımıza çıktı.

4. Efsanevi konuşma siyasette bile yer aldı, bir şekilde seçmene yön verdi...

5. Seda Sayan felsefesinin hızla yayıldığı ünlüler camiasından Ezgi Mola.

6. 

7. 

8. Aşk-ı Memnu'da Kadırgalı rüzgarı.

Kendilerini "Seda Sayan'ın askerleri" olarak tanımlayan bir grup ise, Seda Sayan'ın dobralığını ve kendini ifade etme gücünü dünyaya duyurma hedefiyle harekete çıkarak, Seda Sayan felsefesini baştan tanımladı.  Seda Sayan'ın, kendi ifadesiyle "hiçbir adamın karşına dikilemediği" Erol Köse'nin karşısına bir kadın olarak dikilmesinden ilham alan ekip, Kadırgalı felsefesini kendi deyimleriyle ''Kadirgian'' halinde İngilizce ve Fransızca dillerine de çevirerek ve hatta isyanın evrensel dili olan hip-hop kültürüne entegre ederek dilden dile dolaşan tiradı esprili bir dille birleştirerek sanal alemde yepyeni bir akım yarattı.

9. Seda Sayan'ın Askerleri aslında onun cümlelerini ezbere bilen ve felsefesini benimsemiş Seda Sayanist olan herkesin ister istemez dahil olduğu, çığ gibi büyüyen bir topluluk.

10. Seda Sayan Curses on Erol Köse LIVE! - Part 1 (English Dubbed)

11. Seda Sayan Curses on Erol Köse LIVE! Part 2 (English Dubbed)

12. Seda Sayan Maudit Erol Köse EN DIRECT!-1ère Partie (Doublage en Français)

13. Seda Sayan'ın hiphop kültüründe yer alışı: DJ Shelale feat. Bebelakl - Inglorious Man

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
numan-kongur

Seda Sayan'ın eski haberlerini incelemek isteyenler aşağıdaki linkten ulaşabilirler...

icimdekiyagmur

Sen kimsin? Kimsin sen? :D :D :D

patrick

şu kadının yüzüne de sesine de tahammül edemiyorum artık

freakfirework

şerefsiz adam

nilayybastak

Bunlar hep Nihat Doğan sızlıktan :)

Görüş Bildir