Satürnyen misin, yoksa Venüsyen mi? Hangi Gezegenin Etkisi Altında Olduğunu Söylüyoruz!

2.1bPAYLAŞIM

Burcumuz ne olursa olsun; doğduğumuz anda Güneş'imize yakın etkiler veren gezegenler de kişisel özelliklerimizi fazlasıyla etkiliyor.

Bu test ile hangi gezegenin sana hangi etkiyi verdiğini buluyoruz!

1. Sonsuza dek tek bir mevsimi yaşamak zorunda kalsan, hangisini seçerdin?

İlkbahar
Yaz
Sonbahar
Kış

2. Bu tatlardan birini feda etmek zorundasın diyelim... Hangisinden vazgeçerdin?

Tatlı
Acı
Ekşi
Tuzlu

3. Şu dönemdeki dileklerin için hangi Tanrı'dan ricada bulunurdun?

Aşk Tanrıçası Afrodit
Savaş Tanrısı Mars
Yeraltı Tanrısı Hades
Haberci Tanrı Hermes
Zamanın Efendisi Kronos
Tanrıların Tanrısı Zeus

4. Arkadaşların seni birine ayarlayacaklar diyelim... "İki dünya bir araya gelse olmaz" listendeki insanlar kimler?

Ciddiyetsiz, yılışık, ayarsız tiplerle olmaz.
Kasıntı, sabit fikirli, ezberden yaşayan kişilerle yapamam.
İncelikleri görmeyen, kaba, bakımsız insanlar evlerden ırak!
Ağlak, pasif, zayıf tiplere katlanamıyorum.

5. Sana sürpriz bir konser bileti verecek olsak, hangi tarzdan olmasını tercih ederdin?

Bir dünya yıldızının konseri olsun!
Muazzam bir klasik müzik konseri
Rock Konseri!
Rap Konseri!
Halk Müziğinden şaşmam.
Buram buram arabesk olsun!

6. Aşağıdaki beceri ve yeteneklerden hangisi sana en etkileyici geliyor?

Bilimsel Zeka
Edebi Yetenek
Görsel Zeka
Müzikal Yetenek
Liderlik Becerisi
Bedensel Beceriler, spor ve dans gibi...

7. Son olarak da... Sence hayat güzel mi?

Acısıyla, tatlısıyla net güzel ya!
Kesinlikle değil. Güzel olması da gerekmiyor. Hayat bir sınavdır.
Güzel değil. Keşke olsaydı.
Hayat güzel bence; kötü olan insanlar!

Merküryen çıktın!

Seni bu hayatta en çok etkileyen şey zeka! Bir sır verelim; sahip olduğun en güçlü silahın da öyle! Okumayı seviyorsun, güçlü bir kalemin var ve iletişim yoluyla elde edemeyeceğin şey yok. Küçük hırslar senin için bir çocukluk hastalığı, yardımseversin! Tek kötü tarafı bazen fazla değişken ve alıngan olabilirsin.

Venüsyen çıktın!

Sen bu dünyaya güzellik katmak için gönderilmişsin! İçin dışına yansımış! Sadece görsel anlamda değil; tavırların, adalete olan inancın ve ince düşüncelerinle tam olarak bu dünyanın ihtiyaç duyduğu kişisin. Unutulan değerler, tahammülsüz ve kaba hale gelen toplumlar içinde nadir bulunan bir incisin. Fakat fazla fedakar olup da kendini ezdirmemeye dikkat etmelisin!

Marsyen çıktın!

Barut gibisin! Enerjin çok yüksek, gururlusun ve haksızlığa asla gelemiyorsun. Bu özellikler seni çoğu zaman lider konumuna getirebilecekken; bazen ise fazla öfkeli, çocuksu ve atarlı gösterebiliyorlar. O yüzden kontrollü olmak senin için anahtar! Aslında sen son derece dürüst, masum ve hesapsız bir insansın. İçindekini derhal dışına yansıtıyor, yalan bilmiyor ve kin tutmuyorsun.

Jüpiteryen çıktın!

Kafan rahat ve bu rahatlık bilgelikten geliyor. Büyük şeyler yaşamışsın ve insanları az çok tanımışsın. Küçük meselelere kafayı takmıyor, büyük meselelerde ise "her işte bir hayır vardır" mantığına gidiyorsun. Derin bilgeliğin sana kadere ve ilahi akışa karşı bir güven duygusu veriyor. İnsanları da rahatlatıyorsun. Komik ve neşelisin. Işık saçmaya gelmişsin!

Satürnyen çıktın!

Gerçekçi olmak ve karamsar olmak arasında gidip geliyorsun. Sert prensiplerin var ve kurallarını kimse için kolay kolay yıkmıyorsun. Gurur ve güçlü olmak senin için çok önemli. Açıkçası bu özelliklere sahip olman şahane, fakat hayatı kendine zindan etmemelisin. Bazen biraz boş vermek, işleri akışına bırakmak iyidir! Gevşemeye bak dostum!

Plütonik çıktın!

Bilgesin! Bu dünyanın nasıl döndüğünü çok iyi çözümlemişsin; insanlar senin için birer kukla, her sözün arkasındaki niyeti görebiliyorsun. Sezgilerin çok güçlü; fakat sezgilerinin sık sık doğru çıkması seni paranoyaya sürüklemiş. İnsanlara güvenmeyi öğrenmelisin ve hayattaki küçük şeylerin dahi arkasındaki manayı görmekten çok, küçük şeylerin tadını çıkarmaya bakmalısın!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selin.anli

Venüsyen çıktın! Sen bu dünyaya güzellik katmak için gönderilmişsin! İçin dışına yansımış! Sadece görsel anlamda değil; tavırların, adalete olan inancın ve ince düşüncelerinle tam olarak bu dünyanın ihtiyaç duyduğu kişisin. Unutulan değerler, tahammülsüz ve kaba hale gelen toplumlar içinde nadir bulunan bir incisin. Fakat fazla fedakar olup da kendini ezdirmemeye dikkat etmelisin!

Gizli Kullanıcı

Venüsyen!

buse-deniz-talan

Merküryen çıktın!

ahmetsen

Kafan rahat ve bu rahatlık bilgelikten geliyor. Büyük şeyler yaşamışsın ve insanları az çok tanımışsın. Küçük meselelere kafayı takmıyor, büyük meselelerde ise "her işte bir hayır vardır" mantığına gidiyorsun. Derin bilgeliğin sana kadere ve ilahi akışa karşı bir güven duygusu veriyor. İnsanları da rahatlatıyorsun. Komik ve neşelisin. Işık saçmaya gelmişsin!

ahmetsen

sülalem raad

firdevs-piralp

Satürnyen çıktın! Gerçekçi olmak ve karamsar olmak arasında gidip geliyorsun. Sert prensiplerin var ve kurallarını kimse için kolay kolay yıkmıyorsun. Gurur ve güçlü olmak senin için çok önemli. Açıkçası bu özelliklere sahip olman şahane, fakat hayatı kendine zindan etmemelisin. Bazen biraz boş vermek, işleri akışına bırakmak iyidir! Gevşemeye bak dostum!

Görüş Bildir