Görüş Bildir

Satışlar Durduruldu: 'Sahte Peygamber' Evrenesoğlu'nun Defnedildiği Mezarlığa Yoğun Talep

Haberler
> Satışlar Durduruldu: 'Sahte Peygamber' Evrenesoğlu'nun Defnedildiği Mezarlığa Yoğun Talep

'Sahte peygamber' olarak anılan İskender Erol Evrenesoğlu'nun Bursa'da defnedildiği mezarlıkta talep patlaması yaşandı. Mezarlıktaki alanlar için 100'ün üzerinde başvuru gelince Bursa Mezarlıklar Müdürlüğü satışları durdurdu. 

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, ABD’de hayatını kaybeden İskender Erol Evrenesoğlu için oğlu Oktay Evrenesoğlu Bursa’da mezar yeri başvurusunda bulundu.

Oktay Evrenesoğlu Bursa’nın merkezindeki Pınarbaşı Mezarlığı’ndan yer satın almak istedi ancak bu talebi uygun görülmedi.

Oktay Evrenesoğlu Bursa’nın merkezindeki Pınarbaşı Mezarlığı’ndan yer satın almak istedi ancak bu talebi uygun görülmedi.

Kendisine Bursa’nın dışındaki Hamitler Mezarlığı’ndan yer tahsisi yapıldı. Oktay Evrenesoğlu aile mezarlığı yapabilmek için 4 parsel satın aldı. Her bir mezar yeri için de 10 bin 500’er liradan toplam 42 bin TL ödedi.

İskender Erol Evrenesoğlu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın din adamı göndermediği cenaze töreninin ardından Hamitler Mezarlığı’nda defnedildi.

Evrenesoğlu’nun defnedildiği gün mezarının bulunduğu parselden yer almak için 100’e yakın başvuru yapıldı.

Evrenesoğlu’nun defnedildiği gün mezarının bulunduğu parselden yer almak için 100’e yakın başvuru yapıldı.

Talepler sonraki günlerde de devam etti. Taleplerin Evrenesoğlu’nun takipçilerinden geldiğinin değerlendirilmesi üzerine bu bölgeden mezar yeri satışı durduruldu. Ayrıca Evrenesoğlu’nun mezarında türbe benzeri bir yapılaşmaya izin de verilmeyeceği öğrenildi.

Ayrıca bakınız:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
177
171
54
12
10
8
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
serhat akşahin

Amına kodumun embesilleri. Ne sikindirik bi ülkeyiz ya ne mal ararsan bizde.

Pinar K. Erdem

Aslinda her Ulkede var bu mallardan ama bizim ulkemizde egitim seviyesi yerlerde oldugu icin kat kat fark ayiyoruz diger ulkelere ..

fchinaski

Olum turkiyede dogup buyuyenler otomatik cennete yollanmali. Birlikte yasadigimiz tiplere bi bak

deren k.

buna niye şaşırıyorsunuz anlamadım. şeyhler, evliyalar, peygamberler böyle böyle ortaya çıkıyor. insanlara din sosuyla kendilerini sevdiriyorlar. belliki bu ... Devamını Gör

deren k.

eski zamanlarda da bir adam ben peygamberim dediğinde kimisi de sizin gibi aman o yalancı peygamber dememişler miydi? burdan o dönemde kafir ilan edilenlerle... Devamını Gör