Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şarkıcı Çelik Yine Soyundu...

 > 
223PAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde yaz aylarında çıkaracağı yeni albümü için çıplak poz veren şarkıcı Çelik, "Benimki de Kalp" isimli yeni şarkısı için çektirdiği fotoğrafla yeniden konuşulacağa benziyor.

Hürriyet Kelebek'e konuşan Çelik, şarkıda geçen “her gün aldatır, her gönül yatak” sözü ile, sevdiği kadının, kendisini aklından bir an bile olsa çıkarmasını, bir başka “şeyi” bir an bile düşünmesini bir “aldatma” olarak görecek kadar tutkulu bir aşkı anlatıyor. Bu prodüksiyonun tasarımının başından sonuna kadar kendisine ait olduğunu söyleyen Çelik, yeni şarkısı, geçen hafta sosyal medyayı sağlayan çıplak fotoğrafı ve amacıyla ilgili şunları söyledi:

"Bu şarkının afişi olarak tasarlanan fotoğrafta erkeği ‘akıl’, kadını ‘irade’, elmayı ise ‘dünya’yla sembolize ettim. Bunların arkasına ‘niyet’ koyarak ‘adalet’, ‘barış’ ve ‘merhamet’ ilkesiyle de destekledim. (Niye aklı erkeğe yüklediğim ve kadına bunu yüklemediğim sorusu mutlaka sorulacaktır, onu da erkek akılları yöneten iradenin ferasetine bırakıyorum. Yöneticilik vasfı akıl değil, iradedir.)

Bu tasarımın klibi ödül alacak. Ödül alacak olan klibin görüntüleri değil, adalet, barış ve merhamet ilkelerinin taçlandırılmasıdır. Ödül bu emeğe verilecek. Bu ödül verilirken, kişi değil, toplumun barış, adalet ve merhamet dileği ödül almış olacak. Sanatçı da zaten bu amaca hizmet için var olmalıydı. Yoksa da ona sanatçı denilmesinin anlamı yok.

Sanatı, hayali olmayanın geleceği olmaz. Sanatı olmayanın geleceği olamaz ve sanat görünende değil, görünenin arkasındaki niyettedir.

Eğer niyetimiz, barış, adalet ve merhamet ilkesine dayanıyorsa, bizi yöneten akıl ve iradenin bizi götüreceği gelecek aşk, sevgi, hoşgörülü bir dünya olacaktır. Aslında yaşamın kaynağı ve birbirinden ayrılmaz bir bütün olan kadın ve erkek, yani akıl ve irade acaba elmaya hangi niyet ve ilke ile yönelecek?"

Twitter'dan yorumlar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir