Görüş Bildir
Haberler
Samsung Akıllı Bisiklet Yaptı

Samsung Akıllı Bisiklet Yaptı

Batuhan
17.06.2014 - 10:41
İçeriğin Devamı Aşağıda

Samsung Akıllı Bisiklet Yaptı

Samsung, mobil cihazlar ve elektronik ev eşyalarının dışında, ürün ailesine telefonlarıyla birlikte çalışan akıllı bisikleti Smart Bike’ı da ekledi.

Genelde tablet, akıllı telefon veya akıllı bilekliklerle adından söz ettiren Samsung, bu sefer farklı bir ürünle karşımıza çıkıyor. Milano’da tanıtılan Smart Bike, Giovanni Pelizzoli ile yapılan işbirliği sonucunda tasarlandı. Alüminyumdan üretilen bisikletin üzerindeki çalışmalar ise hâlâ devam ediyor.

Prototip aşamasında olan bisiklet, İtalyan Maestros Academy ile ortak bir çalışma sonucunda üretildi. Kavisli gövdesiyle sağlam bir yol tutuşu olduğu belirtilen Smart Bike’ın gidonundaki alana akıllı telefon koyulabiliyor. Eşleşme NFC ile gerçekleştiriliyor, ayarlamalar ya da takip edilmesi gerekenler telefon uygulaması üzerinden yapılıyor. Smart Bike’ın iki yanında dört adet lazer bulunuyor. Bu sayede kişi kendi bisiklet yolunu çizerek daha güvenli bir sürüş hattı sağlayabiliyor. GPS sistemi ile de kat edilen yol öğrenilebiliyor. Selenin altında ise dikiz aynası görevi gören bir kamera yer alıyor.

Stuff

Kaynak: http://www.stuff.com.tr/2014/06/samsu...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0