Görüş Bildir
Haberler
Samsung 2015 İlk Çeyrek Mali Sonuçlarını Açıkladı

Samsung 2015 İlk Çeyrek Mali Sonuçlarını Açıkladı

Batuhan
29.04.2015 - 10:35
İçeriğin Devamı Aşağıda

Samsung geride bıraktığımız 2015’in ilk çeyreğine ait mali sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla düşüş yaşansa da Samsung analistlerin tahminlerinin de ötesinde hatırı sayılır bir kar elde etti. Güney Koreli devin ilk çeyrek net karı tam 5,4 milyar dolar .

Karın büyük bir kısmı beklendiği üzere akıllı telefon kanadından geldi. Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge’in oyuna henüz dahil olduğunu düşünürsek, bu cihazların payı şimdilik devede kulak seviyesinde. Ancak orta segmente hitap eden Galaxy A serisi, şirketi bu çeyrek için ayakta tutan en önemli faktör olarak göze çarpıyor. Buna önümüzdeki dönemde Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge’den gelecek gelirleri de eklersek, Samsung’un geleceğe daha umutlu bakabileceğini söyleyebiliriz.

Açıklanan rakamlar Samsung açısından her ne kadar tatmin edici görünse de bu, şirketin 2014’ün ilk çeyreğinden bu yana yüzde 31’lik bir düşüş yaşadığı gerçeğini değiştirmiyor. Samsung son 6 çeyrektir gelirlerinde düşüş yaşıyor. Ancak şirket, tahminlerin çok altında bir düşüş yaşadığı için bu, şirketin hisselerine olumsuz yansımıyor. Aksine, Samsung’un geçtiğimiz yıl yüzde 3,3 gerileyen hisse senedi bu yıl yüzde 12’lik bir artış yakalamış durumda.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0