Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Anlaştığı Rus Bloggerlar'ın Tanıtım Fotoğrafları Olay Yarattı

4.2bPAYLAŞIM

Şehirlerin tanıtımları zaman zaman belediyeler tarafından yapılıyor. Ancak daha önce bu kadar dikkat çeken tanıtım fotoğrafları gördüğünüzü pek zannetmiyoruz.

Bu bloggerlar, özel davetli olarak Samsun'a geldiler. Neden mi? Hemen anlatalım...

Samsun-Krasnodar arası direkt uçuş seferleri açılınca, Rus turistleri Samsun'a çekmek gerektiğini düşündü yetkililer.

30'a yakın Rus blogger, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin özel davetlisi olarak kente gelip sosyal medya üzerinden çeşitli fotoğraflar paylaştı.

Ancak kimisi için bu fotoğraflar, Samsun tanıtımının geri planda kalmasına sebep oldu. Çünkü gelen bloggerlar, güzellikleriyle de dikkat çekiyordu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş'ın bu eleştirilere cevabı da şöyle olmuş:

"Tanıtım için bir Rus reklam ajansıyla anlaştık. Bu kadınların her birinin 50 binden fazla takipçisi var. Güzellikleriyle dikkat çeken bu kadınlar şehrin tarihi, turistik ve güzel mekânlarında çektikleri fotoğrafları takipçileriyle paylaşıyor."

Çamaş eleştiriler için ayrıca "Bana göre akıllı bir yol" da diyor.

Aslında bu, Ruslar için yapılan ilk Samsun tanıtımı değil. Daha önce de Krasnodar’ın en işlek caddelerinde çalışan 2 otobüsü “Samsun sizi bekliyor” sloganıyla giydirmiş Büyükşehir Belediyesi.

Şehrin sokaklarının yanı sıra Samsun Sheraton Otel, Golf Kulübü gibi mekanlarda yapılan fotoğraf çekimleri ise en çok dikkat çekenler.

Bu otel çekimleri en çok konuşulan fotoğraflardan mesela. Buyrun yakından bakalım.

Bloggerların Instagram'daki takipçi sayıları 30 bin ile 50 bin arasında değişiyor. Ben de baktım, oradan biliyorum... :)

Kendi hesaplarında epey başarılı fotoğrafları var bu arada.

Bir tanesi bu hesap.

Türk bayraklı storyler de atılmış... Hem de bir sürü!

Evet

Bugüne kadar gördüğümüz en ilginç şehir tanıtımlarından biri bu olabilir ama ses getirdiği de bir gerçek.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zhcyhovic

Şimdi beyefendiler hanımefendiler açık konuşalım oldukça güzeller kabul, ama aşağıdaki bir çok yorumu okudukça bazılarınız adına utandım nedense bir rus kadını söz konusu olunca türk kadınını aşağılıyorsunuz kabul çok egolular ama bu biraz da bazı abazaların suçu çünkü dünya da tek kadınmış gibi davranıyorlar e doğal olarak egoları yükseliyor bu yine de böyle bir şeyi hak ettiklerini göstermez unutmayalım bizi ulu türk kadınları yetiştirdi sırf vücut hatlarını belli ediyorlar diye kendi ülkemizdeki kadınları aşağılama hakkına sahip değiliz.

ates-aura

neden devamlı kadın cinselliği üzerinden yürünüyor bir türlü anlayamıyorum. Bir kadın bunu kendine neden yapar? Doğada dişilerin hepsi gösterişsiz ve çirkindir. Erkek hayvanlarsa süslü ve gösterişli evrilmişler. dişilere kendilerini beğendirebilmek ve çiftleşebilmek için .. Güya insan düşünen bir hayvanmış. Sadece erkekler için geçerli herhalde bu durum. Kadınların düşünmediği ortada. Doğada başka bi dişi tür yok ki erkekle çiftleşebilmek için türlü ızdıraba katlansın. orasını burasını açıp biton makyaj saç ağda zırvalıklarıyla sekse davet etsin erkeği...

Gizli Kullanıcı

slavistandan samsuna mı???LANET OLSUN PUTIN!NEDEN!!!???

unknown_member

Pegasus'tan Samsun'a uçuş buldum. Bende etkili oldu şahsen.

Gizli Kullanıcı

reklamda samsunu blur yapıp kadınların vücut hatlarına focus yapmaları da komikmiş gazetede samsun yazmasa kim nerden bilsin burasının samsun olduğunu

Görüş Bildir