Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Salvador Dali'yi Salvador Dali Yapan 34 Absürt Fotoğraf

 > -
Abone ol

Tıpkı balerinler gibi, Salvador Dali de hem sanatçı hem de sanatın ta kendisi. Saykodelik portreleriyle bilinen Dali, zaman zaman dile getirdiği tek cümlelik fıkraları ("Ben uyuşturucu kullanmam, ben uyuştururum") ve hafızalara kazınmış absürd fotoğrafları ile tarihe adını çoktan yazdırmıştır.

Salvador Dali de diğer tüm sürrealistler gibi mantıksızlığı ve tuhaflığı kendi doğrusu olarak benimsemiş ve tuval üzerine yansıttığı bulgularıyla bizim bilinçaltımıza ulaşmayı başarmıştır. Sürrealistlere göre, 20. Yüzyılda ortaya çıkan çatışma, savaş ve yabancılaşmalar beklenmedik bir durum değildir ve tabanında nesnel - rasyonel hesaplaşmalar vardır. Onların deyimiyle, Eğer tüm insanlık olarak hayatta kalmaya çalışsaydık, dünya hakkında bu yapay ve zararlı düşüncelere kapılmaz, dışarıya odaklanmak yerine kendi içimize yönelmeye başlardık. Diğer bir deyişle; sürrealizm için realizm'i terketmek zorunda kalırdık.

Göreceğiniz fotoğraflarda olduğu gibi, Salvador Dali bunu hayatının her yönünde yapmıştır;

Kaynak: http://all-that-is-interesting.com/salva...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-psn

23.çok başarılı.Ofis odamda kocaman bir portresi asılı.

hugi

bugün dünya istediğimiz kadar iyi bir yer değilse sürrealizmi kaybetmiş olmamızdan değil, Salvador Dali lerimizin olmayışındandır, büyük sanatçı ve hayranıyım. ayrıca 11 deki Frida Kahlo yuda her zaman Türk kadınlarına benzetmişimdir, cesur,atak,savaşçı,zeki,tutkulu (tamam lan bende biliyorum bizimkilerle alaksı yok)

tugrul.a

8 ile 24 numara favorim

burak-aksoy

14 numara "adamı madam yaparlar" isimli çalışması

captainwolfburak

"Ben uyuşturucu yapmam, ben uyuştururum" değil ben uyuşturucu kullanmam uyuşturucu benim olucak

Görüş Bildir