Salda Gölü'ne Giren İş Makinaları Hakkında Bakan Kurum'dan Açıklama: 'Gerekli Cezalar Verildi'

 > 
354PAYLAŞIM

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü ile ilgili sosyal medyada yer alan görüntüleri kabul etmeyeceklerini belirterek, "Yüklenici firmaya, projede yer almayan bir uygulama yaptığı için gerekli cezalar verilmiştir. Ayrıca, müşavir firma ve sorumlu personeller ile ilgili soruşturma başlatılmıştır" açıklamasında bulundu.

Ayrıca OKİ Başkanı Ömer Bulut da ilgili daire başkanı ile müteahhiti görevden alıp, soruşturma başlattıklarını duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü'nde iş makinalarının yaptığı çalışma hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

"Gerekli soruşturma başlatıldı"

Kurum yaptığı açıklamada, Salda Gölü'nün kendilerinin kalbi, en değerli varlıklardan bir tanesi olduğunu bildirdi. Salda Gölü ile ilgili olarak sosyal medyada yer alan görüntüleri asla kabul etmeyeceğini ifade eden Bakan Kurum, gerekli soruşturmayı başlattıklarını açıkladı.

Kurum açıklamasında şu ifadelere yer verdi👇

"Sorumluğu kesinleşen personeller görevden uzaklaştırıldı"

"Proje internetten izlenebilinecek"

TOKİ başkanı ise Tuncay Özkan'ı arayarak ilgili daire başkanı ile müteahhiti görevden alıp, soruşturma başlattıklarını açıkladı.

CHP Milletvekili Tuncay Özkan'ı arayarak konu hakkında bilgi vere TOKİ Başkanı Ömer Bulut, şu açıklamayı yaptı:

"Çok üzgünüm görüntülerden dolayı, bizim bilgimiz dışında bu işlem gerçekleşti. Biz bu işi yapacak olan müteahhite kazma kürek kullanmayacaksınız gerekirse elle taşıyacaksınız dedik. Fırsatçı bir yaklaşımla hepimizin yüreğini dağlayan o görüntülere sebep oldular. gili daire başkanını görevden aldık. Projenin sorumlusu müşavirle ilgili soruşturma başlattık. Müteahhitle ilgili soruşturma açtık. Yetersizliği ve bizi anlamadığını gördüğümüz için onu da görevden uzaklaştırdık. Sizi temin ediyorum ki, oradaki çalışmalar bittiğinde doğal yapıya hiçbir zarar verilmeyecek. Bugün yaşadıklarımız karşısında şaşkın ve üzgünüm. Yapılanı asla kabul etmiyoruz. Telafi edeceğiz. Salda'da bir karış toprak, kum asla başka bir yere gitmeyecek."

Bugün sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Salda Gölü'nde iş makinaları ile çalışma yapıldığı ortaya çıkmıştı👇

Kasap Et Derdinde: İş Makineleri Salda Gölü'ne Girdi... - onedio.com
Kasap Et Derdinde: İş Makineleri Salda Gölü'ne Girdi... - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir