Görüş Bildir

Sahte Kararla Haber Kaldırma Meclis Gündeminde

Anasayfa > Gündem

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, bazı kişilerin sahte erişim engeli kararlarını haber sitelerine göndererek haberleri kaldırmaya çalışmasını Meclis gündemine taşıdı.

Soruşturma açılmasını istedi

Soruşturma açılmasını istedi

Konuyu Prof. Dr. Yaman Akdeniz’in ortaya çıkardığını anımsatan CHP’li vekil, Gül’den kapsamlı bir soruşturma açılmasını ve sahte kararları düzenleyenler hakkında bir an önce caydırıcı yaptırım uygulamasını istedi.

Çakırözer’in Abdulhamit Gül'den yanıtlanmasını istediği sorular şöyle:

Çakırözer’in Abdulhamit Gül'den yanıtlanmasını istediği sorular şöyle:
  • Sahte kararlarda ismi bulunan hakim Esma Canbeyaz Şengül’ün Bakırköy Adliyesi’nde görevli olmadığı ve Gaziosmanpaşa Adliyesi’nde görevli olduğu doğru mudur?

  • Diken ve Gazete Duvar haber sitelerine gönderilen bu sahte kararlarla ilgili Adalet Bakanlığı nezdinde inceleme ya da soruşturma başlatıldı mı?

  • Bu sahte kararlarla ilgili suç duyurularına İstanbul başsavcılığınca verilen takipsizlik kararına bakanlığınız itiraz edecek mi?

  • Bu sahte kararlarla fayda elde etmeye çalışan ve sahte kararlarda isimleri ‘talep edenler’ kısmında yer alan kişiler veya organize oluşumların varlığı ve faaliyetleri soruşturulacak mı?

  • Türkiye genelinde bu tür sahte erişim engeli kararlarının kaç haber kuruluşuna gönderildiği ve bu tür sahte kararlarla kaç habere erişimin engellendiği veya haberin yayından kaldırıldığı tespit edilecek mi?

  • Dezenformasyon konusunda yeni bir yasa hazırlığında bulunduğu bilinen Adalet Bakanlığı ‘sahte mahkeme kararları’ ile nasıl mücadele edecek?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?