Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sahipsiz Köpeklerin Yeni Bir Yuva Bulma Şansını Yüzde 90 Arttıran Fotoğraf Projesinden Kareler

 > -

Sokakta bulunmuş sahipsiz ve belki de feci trajediler yaşamış hayvan dostlarımıza, yeni bir yuva bulma amacıyla sosyal medyada yapılan paylaşımlardan bir tanesine mutlaka denk gelmişsinizdir. Zira neredeyse her gün onlarcası yayınlanıyor. Ancak bu tür çağrılar sıklıkla arzu edilen sonucu doğurmazlar. Çünkü çoğu insan, ne yazıktır ki; yardım talebinden çok, yardım edilecek olanın niteliğine dikkat eder. Yani etiketine bakar. Zamanın ruhu da bu olguyu desteklemektedir. Salt ambalajı janjanlı diye, piyasada yok satan ürünleri bir düşünün...    

Amerika'nın Utah Eyaleti'nde faaliyet gösteren bir hayvanlara yardım kuruluşu çalışanları, işte bu çarpık gerçeği fark etmiş olacak ki; bakımını üstlendikleri köpeklere, yeni bir yuva bulma sorununa, yaratıcı bir çözüm geliştirmişler. Kuruluş bu yolda ünlü bir fotoğraf sanatçısı olan Guinnevere Shuster anlaşmış. İyi ki de anlaşmışlar, çünkü sanatçının getirdiği yeni bakış açısıyla hazırlanan yeni ilanlar, kısa süre içinde meyvesini vermiş. Ve köpeklerin sahiplenilme oranı neredeyse yüzde yüz oranında artmış. 

Aşağıdaki fotoğraflara bakınca bu köpeklerin nasıl kısa bir zaman zarfında yeni sahipler edindiğini anlamak o kadar da zor değil. Ülkemizde de bu yönde çalışmalar mutlaka vardır. Şayet yoksa; bu yöntemin, tüm hayvanseverler dernekler ve bireysel mücadele verenler tarafından dikkate alınacağı ümidini taşıyoruz.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yasin-durukan

ne yazıkki bütün köpekler resimdeki köpekler gibi sevilen bir ırktan olma ayrıcalığına sahip olamıyorlar. resimlerde gördüğüm kadarıyla pittbull, staff labrador, boxer, alman kurdu, sibirya kurdu tarzı köpekler kullanılmış. tabi nadirde olsa sokö dostta görmek mümkün. ancak şunuda unutmamak gerek. insanlar bu dostlara milyarlarca lira para harcamaktalar. ve bu resimler onlar için sadece sevdikleri ırkları bedava sahiplenme kataloğu. iyi insan için görüntü yada şeklin bir önemi olmayacaktır.

deathrash

Bayıldım ben bu işe.Ne kadar ince düşünceli bir çalışma olmuş:)

koala-neco

o boynunuzu bükmeyin lan valla alamam kendimi zor doyuruyom -.-

Gizli Kullanıcı

Keşke bakabilecek yerim olsa.. :) bir daha köpek alırsam kesinlikle barınaktan alıcam. Çok tatlılar..

ma-oztekin

aslında *sokaktaki hayvanlarla ilgili toplumda yeterli bir bilinç oluşturulabilinse, ulusal ve *yerel yönetimler bu konuda daha aktif çalışabilse, *mesela sokak hayvanına aşısını yapan birimler, *beslenmelerine tedavilerine ilgi gösterecek resmi ve gönüllü birimler oluşturulsa bu gibi çalışmalar sonucunda hayvanlar evlere tıkılmak yerine tıpkı doğanın gereği dışarda insanlarla içiçe özgürce yaşayabilse daha sağlıklı buluyorum, ilk şart olarak her türlü petshop lar kanunen kapatılmalı! hayvanlar insanların süs eşyası değil, stres topu hiç değil.

Görüş Bildir