Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece Misophonia Hastası Olanların Anlayabileceği 12 Şey

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Misophonia; Ağız şapırtısı, çay höpürdetmesi, sinek vızıltısı, çekirdek sesi, kapı gıcırtısı ve benzeri seslerden nefret etme durumudur.

1. Genellike en nefret edilen ses ağız şapırtısıdır. Masada yemek yerken ses çıkaran kişilere öldüresiye bakışlar fırlatırsınız.

2. Bazen bu çileye dayanamaz sinirden ağlamak istersiniz, hatta ağlarsınız.

3. Ailenizle birlikte yemek yiyemez olursunuz. Masadan kalkıp gittiğiniz, başka odada yemek yediğiniz zamanlar olur.

4. Ağzını kapatmadan sakız çiğneyen insanları öldürmek istersiniz.

5. Nefes seslerini sevmediğinizden, gecenin sessiz saatlerinde başka birisiyle yatağı paylaşamazsınız.

6. Sıcak içecekleri içerken höpürdetenler olur, onların neden böyle iğrenç bir şey yaptıklarına anlam veremezsiniz.

7. Onları anlamak için onları taklit etmeye çalışırsınız; fakat yapamazsınız.

8. Kendi kendinize kaçış yolları ararsınız ve kulaklık takarsınız, biraz olsun rahatlatır. Ama çevrenizdekiler bu duruma alınabilir ama zamanla alışırlar.

9. Sizin gibi başka insanlar olduğunu görür, biraz sevinirsiniz.

10. Durum sosyal hayatınızı çok olumsuz etkiler. Durum ilerler bir psikiyatra gidersiniz.

11. Durumu kabullenirsiniz ve kalıcı çözümler bulunmasınız ve çevrenizden de anlayış beklersiniz.

12. Misophonia, henüz kalıcı tedavisi bulunamamış ciddi bir hastalıktır lütfen onlara destek verip anlayış gösterelim.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lhayrettin

Bu davranışımdan dolayı kendimi hasta zannederdim.Hastaymışım

askanur-can

Biri beni tanıttı galiba, nefret ediyorum artık sizin bu sende kendine bir huy yapmışsın demenizden! İSTESEMDE ENGEL OLAMIYORUM LAN NİYE ANLAMIYOSUNUZ!

ddean

O sakızı ses çıkartarak çiğneyenler varya geberin sizden nefret ediyorum bir gün sizi öldürürsem asla pişman olmam. Yurttaki oda arkadaşımı 3 kez uyardım, sakız böyle çiğnenir diyerek devam etti makasla Dalıcaktım zor tuttum kendimi ama başladım ağlamaya sizin yüzünüzden acı çekmek zorundaymıyız be

ddean

O sakızı ses çıkartarak çiğneyenler varya geberin sizden nefret ediyorum bir gün sizi öldürürsem asla pişman olmam. Yurttaki oda arkadaşımı 3 kez uyardım, sakız böyle çiğnenir diyerek devam etti makasla Dalıcaktım zor tuttum kendimi ama başladım ağlamaya sizin yüzünüzden acı çekmek zorundamıyız be

ersan-guney

İtici görünebilirim ama bebek ağlamasıda buna dahil... Neee :))) napim gerçek bu. Sonuçta bu duymayla ilgili bi algı bozukluğu (minibüste ensemde soluyan burnu tıkalı birine sadece 30 sadece, ağlayan çocuğa 20 saniye dayanabiliyrm ve sonra patlıyorum :)) Ayrıca boktan şarkılarda dahil bu kategoriye :) Çünkü bu hastalık sesten anlam yada ahenk bekletio insana ve maalesf tıkalı burun, ağız şapırdatma, ağız açık sakız çiğneme vb. bunlar kesinlikte anlamlı yada ahenk içerisindeki sesler değil aksine boktan şeyler :))Mesela şu yorumu yazarken dinlediğim müziği kapatmak zorunda kaldım :) O kadar kötü :) Sonçta her duyduğun seste zerafet arıosun, ahenk arıosun sonra televizyonda serdar ortaça denk gelip kendini kesiosun :)

Başlıklar

Facebookçayonedio
Görüş Bildir