Sadece Çok Şanslı Yaşlananların Hatırlayabileceği Efsane TRT Programlarını Seyredenler Toplansın

3bPAYLAŞIM

Evet belki yaşlandık ama bizim çocukluğumuz işte böyle güzel programlarla geçti...

1. Uzaylı Zekiye

Seden Kızıltunç'un başrolde olduğu, zamanın çok ötesindeki bu fantastik dizi bizi epey heyecanlandırıyordu. Bir ara "2000'ler böyle ocaka di mi?" diyerek inanmıştık da Zekiye'nin bu güçlerine.

2. İz Peşine

Mehmet Aslantuğ ve Osman Yağmurdereli'nin canlandırdığı polisiye dizinin çok ama çok fazla hayranı vardı. Biz ta o zamandan hasta olmuştuk Mehmet Aslantuğ'a bu arada :)

3. Gençler

Jön fabrikasıymış bu dizi meğer ama o zamanlar haberimiz yokmuş tabii. Eve çıkan gençlerin yaşadığı olaylar silsilesinin anlatıldığı dizide başrollerde Oktay Kaynarca, Fikret Kuşkan, Ziya Kürküt gibi isimler yer alıyordu.

4. Varsayalım İsmail

Ferhan Şensoy'a ilk hayran olmalarımız Varsyalım İsmail ile başladı, sonra da devam etti. İsmail'in rüyaları ve gerçek hayatı arasında mekik dokumasını seyrettik. Çok zekice espriler var dizide bu arada, yeniden seyretmenizi tavsiye ederim.

5. Müzik Yelpazesi

Bu programı hatırlatan en ünlü cümleyi yazıyorum: "Çukulata renkli sanatçı" Evet, aslında "çikolata" diye yazılıyor ama Sezen Cumhur Önal'ın telafuzu aynen bu şekildeydi. Vay be!

6. Perde Arkası

Ertürk Yöndem'in politik belgeseli. Açıkçası ben küçükken bu programın jenerik müziğini duyar duymaz odama kaçtığımı çok iyi hatırlıyorum. O zamanın çocukları için büyük travma yaratmıştı bu program desek yalan değil.

7. Bir Başka Gece

Bütün aile oturup seyrettiğimiz eğlence programını Çetin Çeki ve Ceylan Pala sunuyordu. Şarkılar, türküler, skeçler ne ararsanız vardı çünkü o zaman başka bir eğlence programımız yoktu.

8. Pop Saati

Erhan Konuk'a bu program için ne kadar teşekkür etsek az. Yabancı şarkıların kliplerini seyredebildiğimiz tek programdı. Pet Shop Boys'un şarkısıyla başlardı. Bir neslin müzik duruşunu belirlemiştir bu program.

9. Hikmet Şimşek'le Pazar Konseri

Klasik müziği bizlerle ilk tanıştıran isimlerdendir Hikmet Şimşek. O zamanlar çok anlamıyorduk ama bilinç altımıza bir yerlere işledi bu müzik. Işıklar içinde uyu Hikmet Şimşek.

10. Adile Naşit'le Uykudan Önce

Çok şanslı kuzucuklarız biz çünkü Adile Teyze'nin masalları ile büyüdük. Bir anne şefkati nasıl verilirse öyle verdi bütün sevgisini bize Adile Naşit. Sana çok şey borçluyuz güzel insan. Saygı ve minnetle anıyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kemal-demir14

"Bir kelime bir işlem" Elimizde kağıt kalemle yarışmayı izlediğimiz yıllar :))) Yakın zamanda da geliyordu ama o zamanki popülerliği yoktu.

fakecan

bir kezde burdan yazayım bari. yıllardır ararım hala bulamadım. TRT nin trafik çizgi filmi vardı. böyle patlak gözlü bir kadın trafik polisi çıkardı çizgi karakter olarak. TRT nin o çizgi filmi internette bulan gören varsa buradan yazsın lütfen...

mertii

eski güzel günler, keske o zamanlarda yasasaydim

kyle-reese

Bir bilsen nasıl keyifliydi yaşamak depresyon sıkılmak nedir kimse bilmezdi hergün ayrı heyecandı..

mertii

90larin sonunu hatirliyorum sadece

harnold

rıza silahlipoda -pazar 92-93-94 böyle gidiyordu

erci-e

#5 ve #8 şahaneydi! Kalite akıyordu resmen.

Görüş Bildir