Rusya'nın Yaptırımları Sürüyor: Gıda Ambargosunu Şimdilik Kaldırmayacağız

 > 
79PAYLAŞIM

Rusya Tarım Bakanı Tkaçev, Türkiye'ye uygulanan gıda ambargosunu yakın bir zamanda kaldırmayı planlamadıklarını söyledi.

Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e özür mektubu göndermesinin ardından iki ülke arasındaki ilişkilerin yumuşaması gündeme gelmiş, bunun üzerine turizm ve ticaret alanında bazı adımlar atılmıştı.

Ancak Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Erdoğan’ın özrünün iki ülke arasındaki sorunların unutulacağı anlamına gelmediğini söylemişti.

Putin, Türkiye'ye Yaptırımları Kaldırdı - onedio.com
Putin, Türkiye'ye Yaptırımları Kaldırdı - onedio.com

Sputnik'te yer alan habere göre; Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev, Başbakanı Dmitriy Medvedev başkanlığındaki kabinenin Devlet Başkanı Vladimir Putin'le gerçekleştirdiği toplantının ardından konuştu.

'Gıda pazarımızı o kadar çabuk açma niyetinde değiliz'

"Toplantıda Türkiye'ye uygulanan gıda ambargosunun kaldırılmasından bahsedilmedi. Ama bunu hem Devlet Başkanı (Putin) hem de Başbakan'la (Medvedev) gerçekleştirdiğimiz önceki toplantılarda ele almıştık" diyen Tkaçev, "Gıda pazarımızı (Türkiye'ye) o kadar çabuk açma niyetinde değiliz. Yakın zamanda böyle (gıda ambargosunun iptal edilmesine yönelik) bir karar almayı planlamıyoruz" dedi.

Tkaçev, bir soru karşısında da Türk tarafının gıda ambargosunun kaldırılması için müzakere yürütülmesi talebiyle Tarım Bakanlığı'na başvurmadığını belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir