Rusya Hakkında Bilmeniz Gereken 10 İlginç Şey

-

1. Kültür

Rus kültürü dünyanın en zengin ve en etkili olanlarındandır. Rusya'da yaklaşık 100 farklı dil konuşulan ve 160 etnik grup vardır. Nüfus büyük çoğunluğu elbette Rusça konuşuyor. İkinci dil ise nüfusun %5'nin konuşulduğu dil Tetrian'dır. Tolstoy, Dostoyevski, Puşkin ve Turgenyev gibi yazarlar şimdiye kadar yazılmış en etkili kitaplardan bazılarını yazmıştır. Muhteşem Rus edebiyatı, 19. yüzyılda doruğa ulaştı. Müzik, bale, resim ve sinema önemli yer almaktadır. Büyük sanatçı olmak isteyenlere ev sahibi olmaktadır.

2. Mimarlık

Rus Mimarlık başlangıcı eski Slav döneminde inşa edilmiş etkileyici ahşap yapılar ile başlamıştır. 17 yüzyılda inşa edilmiş olan Moskova Kızıl Meydan içinde en etkileyici yapılardır.

3. Yemek

www.stanfordhawx.com

Soğuk ikliminin Rus yemekleri çok etkisi vardır. Çorba çok popüler, özellikle ünlü ve geleneksel pancar çorbasıdır. Et, tavuk ve patates yemekleri ana yemekleridir. Gıda genellikle çok ağır ve beslenme kültürü olarak alkol ile servis edilmektedir.

4. İçecekler

www.stanfordhawx.com

Votka hiç şüphesiz Rusya'nın en popüler alkollü içeceklerindendir.

5. Spor

www.stanfordhawx.com

Rus takımlar bir çok dalda önemli başarılar elde etmişlerdir. En popüler iki spor dalı futbol ve buz hokeyidir. Ruslar genellikle kayak ve buz pateni gibi kış sporunu tercih etmektedirler.

6. Özel Etkinlikler

www.stanfordhawx.com

Aziz Pittsburgh "Beyaz Geceler" Ruslar için çok özel etkinliklerdir. Geceleri uzun olan ve yaz festivallerinde birçok kültürel etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Haziran ve Temmuz festivallerin en yoğun olduğu tarihlerdir.

7. Anıtlar

www.stanfordhawx.com

Kentin adını taşıyan nehrin kenarında Moskova'nın kalbinde ve kırmızı kare Aziz Basil Katedrali yanında yer alan Kremlin Rusya'da en ünlü anıtıdır. Kremlin 4 saray, 4 katedral, duvarı ve kuleleriyle bütünleşmiştir. Bütün alan başkanın resmi konutu olarak tanımlanır.

8. Gelenek

www.stanfordhawx.com

Banyo, Fin saunası en popüler ve ünlü geleneklerindendir.

9. Doğa Parkı

www.stanfordhawx.com

Rusya ormanları dünya ormanlarının beşte birini buluyor. Tüm dünyadaki iklim Rusya ormanlarının haline bağlı.

10. Sadece Rusya'da

www.stanfordhawx.com

Rus bebek (Matryoshkas) ülkenin sembollerinden biri olarak kabul edilen ve şüphesiz Rusya'yı ziyaret eden turistlerin satın aldıklar popüler oyuncaklardır. Gerçek Babushkas tahtadan yapılmış, özel olarak el ile boyanan çok pahalı sanat öğeleri olarak kabul edilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
justifier

6. Aziz Pittsburgh değil o gençler direk çeviri içerik yapıyonuz madem bi okuyun bari şehirin adını Türkçeye çevirmeyin bi zahmet 7. O gördüğünüz St. Bassilis katedrali. Kremlin en ünlüsüyse (ki bence değil) onun resmini koyun. Bi de "kırmızı kare" nedir ya ayıp Google'a çok güvenmeyin gençler. Olmamış..

Görüş Bildir