Görüş Bildir
Haberler
RTÜK'ten İki Kanala Fatih Altaylı ve 'Erdoğan'ın Uyuklaması Görüntüsü' Cezası

RTÜK'ten İki Kanala Fatih Altaylı ve 'Erdoğan'ın Uyuklaması Görüntüsü' Cezası

RTÜK, Erdoğan’ın uyukladığı görüntüsü hakkındaki yorum nedeniyle TELE1 TV’ye ceza verdi. Ayrıca aynı görüntülere ilişkin yorumu nedeniyle Cumhurbaşkanlığı tarafından hedef alınan gazeteci Fatih Altaylı hakkında 3 ay önce yapılan bir şikayet gündeme alınarak Bloomberg HT’ye ceza kesildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

RTÜK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram mesajında uyukladığı görüntüler hakkındaki bir yorum nedeniyle TELE1 TV’ye yüzde 3 para cezası kesti. Ayrıca Erdoğan’ın konusundaki yazısı ile Cumhurbaşkanlığı tarafından hedefi alınan gazeteci Fatih Altaylı hakkında 3 ay önce yapılmış bir şikayet de bugün gündeme alınarak Bloomberg HT’ye de yüzde 3 para cezası verildi. Söz konusu cezaları CHP kontenjanından seçilen RTÜK üyeleri İlhan Taşçı ve Okan Konuralp duyurdu. Taşçı, şunları yazdı:

RTÜK üyesi Okan Konuralp ise şunları kaydetti:

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın partililerle bayramlaşma videosunda yorgun olduğu ve bir anlığına gözlerinin kapandığı görülmüştü. Habertürk yazarı Fatih Altaylı o görüntülerle ilgili yazısında 'Bu görüntülerin yayınlaması gerçek anlamda bir rezalettir. Bu bir canlı yayın olsa anlarım. Yapacak bir şey yoktur. Ama çekilmiş, montajlanmış ve servis edilmiş bir bantta böyle bir durumun gösteriliyor olması çok ama çok fenadır. Açık biçimde, çok yakınında birilerinin Cumhurbaşkanı’nı zor duruma düşürmek istediğine, zayıf göstermeye çalıştığına işaret eder' demişti. 

Altaylı'nın yazısına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan tepki gelmişti. Altun, 'Halkımızın doğru haber alma hakkını, genel olarak medyamızın itibarını garanti altına almak için çalışacağız. Habertürk'ü kınıyoruz' demişti. 

Altaylı konuyla ilgili ikinci bir yazı kaleme almıştı. Altaylı, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Yusuf Özhan'ın kendisini aradığını ve Erdoğan'ın bayramlaşma videosunun bant kaydı değil canlı yayın olduğu bilgisini ilettiğini aktarmıştı.  Habertürk ise kurumsal açıklama yayınlayarak suçlamayı reddetmiş, Cumhurbaşkanlığı’nın kendilerinden ya da Altaylı’dan özür beklediğini açıklamış ancak 'özür gerektirecek bir durum olmadığını' ifade etmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
86
79
31
5
3
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
kartacali

gün olup devran döndüğünde en büyük namussuzluk bunlara acımaktır.

Tıntın

Şimdi anlamadım ben Erdoğan uyukladı diye kanallar mı ceza aldı 😃

kelebek_

tam olarak öyle

Beyza

Ahmet Saltık'ın konuşmasını canlı izlemiştim. Doktor olarak gözlemlerini paylaştı ve muayane etmeden tabi ki bir teşhis konulamaz Cumhurbaşkanı sağlık raporu... Devamını Gör