Rotten Tomatoes'un Seçtikleri Belli Oldu! 2016 Yılının En Başarılı 24 Film Afişi

Sanat
112PAYLAŞIM

Rotten Tomatoes her yıl olduğu gibi bu yıl da film dünyasının en iyilerini seçmeye devam ediyor. Twistedsifter'in bir araya getirdiği seçkiyi sizler için derledik.

Kaynak: http://twistedsifter.com/2016/12/rotten-...

1. Cemetery of Splendour

Tayland'da bir grup askerin tuhaf bir uyku hastalığına yakalandığı film 2015 yapımı. 2016 filmlerin afişlerinin jenerik yazılarının yeniden üste konmaya başladığı bir yıl oldu. Tıpkı mezarlıklar gibi, filmin posteri de derinlerde yatan şeylere odaklanıyor. Ölümden sonrasına sarılmış sarmaşıklar başlıktakı pırıltı (splendour) kelimesinin hakkını veriyor.

2. The Handmaiden (Hizmetçi)

Bir edebiyat klasiğinin kapağını andıran bir çalışma.

3. Green Room

The Clash'in London Calling albümüne atıfta bulunan acı dolu poz, 3D vertigo efekti ile klostrofobi anlatımının muazzam bir örneğini oluşturuyor.

4. Star Trek Sonsuzluk

İpeksi renkleri ve girdapımsı arka plan tasarımıyla yılın en çekici ve iyimser posteri. Into Darkness posterini sollayıp geçiyor.

5. De Palma

Brian De Palma’nın geçmiş tablolarına bakacak olursak oldum olası bir tehlike ve bir ahlaksızlık estiriyorlar. Yönetmenin 1980'lerin Bronx tarzı bir kötü kahraman olarak resmedilmesi de hoş bir dokunuş katmış.

6. Galaksinin Koruyucuları 2

Marvel her zaman olduğu gibi siyah beyaz arka fonda pastel yazı karakteriyle 80'lerin karışık kaset estetiğini kullanıyor. Fakat filmin müziği aslında biraz 70'ler.

7. Sing Street

Geçmiş zamanların gençlik posterlerini andıran film afişi, bir dergiden yırtılmış gibi; ayrıca bir o kadar da romantik ve keskin.

8. Sausage Party

Sinema salonlarında sallanan bir sosis görmek oldukça rahatsız edici olsa da, eminiz Bergman bile bu postere hasta olurdu.

9. The Lobster

Colin Farrell’in devasa insan pençeleri ve aşağı doğru salınan bir kadın saçı görüntüsü seyirciye; "İşte size Köpekdişi'ni yapan adamdan bir karanlık bilim kurgusal romantik komedi geliyor," diyor.

10. The Purge: Election Year

The Purge filmleri şaşırtıcı bir biçimde zamanın ruhunu anlatan sürükleyici bir seri olarak ortaya çıktı. Zaten geçtiğimiz yılı, isyanların vazgeçilmezi bir gaz maskesi, kırmızı, beyaz ve mavinin kuruluğundan daha iyi ne analatabilirdi ki?

11. Christine

Kaderine mahkum spiker Christine Chubbuck’un televizyon dünyasının kana susamışlığından kopup kendini izole etmesini anlatan afiş, filmin karanlık ve üzücü konusu için biraz fazla zekice bile kalmış.

12. The Forest

Natalie Dormer’un buruk dudaklarının yerinde ağaçlar ve kementler var, Japonya'nın meşhur açık hava mezarlarının ürküten sessizliğinin görsel anlatımı.

13. Suicide Squad: Gerçek Kötüler

Neon renklerin, grafik sanatının ve kalın siyah çerçeve kullanarak karakterlerin patlatılmasının güzel dağınıklığı... Ayrıca bütün bunlar jenerik yazılarını okunmaz ve önemsiz kılıyor.

14. They're Watching

Doğal nesnelerin farklı bir kompozisyon oluşturmuş olması pek etkileyici olmasa da, mavi çelik üzerinde dağılmış yoğun kan bu postere tüyler ürpertici bir efekt kazandırıyor.

15. The Love Witch

Gösterişli, elle çizilmiş, kadın odaklı korku filmi posteri bu yılın bombalarından biri. 2016'nın en önemli posteri, Anna Biller'in Technicolor 'throwback'i Love Witch.

16. Incarnate

Vahşice sıkılmış bir yumruk, ellerden dökülen bir kötülük tespihi... Muhteşem bir şekilde rahatsız edici.

17. The Neon Demon

Bütün jenerik yazılarını ve prodüksiyon şirketi isimlerini çıkartırsanız geriye Esquire ya da Vanity Fair dergisine yakışacak bir kapak fotoğrafı kalır.

18. Kubo ve Sihirli Telleri

Bu isimdeki bir filmin kendini satması biraz zor olacağı için, tasarımcılar varlarını yoklarını ortaya dökmüş. Kubo'nun uzak doğu kökenini vurgulayarak kahramanın bir yolculuğu daha olacağı göze çarptırılmış.

19. Queen of Katwe

Madina Nalwanga'nın bu mükemmel karede oyunu bir kraliyet tacı gibi giyiyor olması ve satranç parçalarının direkt kafadan çıkıyor olması; oyunun psişik bir yanı olduğunu iddia ediyor.

20. Allegiant Uyumsuz Serisi: Yandas Bölüm 1

Bu posterin aslında filmle uzaktan yakından alakası yok, tasarımcı sanki hiç bir ön bilgi almamış gibi yapmış sanki. Ama ne olursa olsun etkileyici bir çalışma olduğu ortada.

21. Valley of the Sasquatch

The Legend of Boggy Creek 1972 yılında New York sinemalarında boy gösterdiğinden beri, böyle canavarlı ve düzgün yazı karakterli film afişlerinden bir türlü vazgeçemiyoruz. Takıntı oldu artık.

22. Lo and Behold, Reveries of the Connected World

Werner Herzog’un beyninin içini merak ediyorduysanız eğer, buyrunuz.

23. Moonlight

Başlığından görsel çalışmasına kadar, reklam amaçlı çalışılan harika bir görsel. Bu tip yeni moda filmler için beklenmedik bir durum, özellikle geçen yılın ses getiren Boyhood filminden çok daha başarılı.

24. Synchronicity

Bir bilim kurgu posteri bu denli kozmik ve güzel yaratılabilirdi, ama ardındaki düşük bütçe sanki biraz belli olmuyor mu?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mert.ercn

Kong: Skull Island de olmalıydı

kardelen-su-altun

ROGUE ONE??

Görüş Bildir