Görüş Bildir
Haberler
Roberto Carlos'a Büyük Şok

Roberto Carlos'a Büyük Şok

Batuhan
18.03.2015 - 12:58

Avrupa'nın vergi cennetlerinden biri olarak kabul edilen Andorra'da patlak veren kara para aklama skandalı Roberto Carlos'un da başına patladı

Uluslararası mafya bağlantıları olduğu gerekçesi ile Banca Privada de Andorra'da (BPA) parası bulunanların hesabına el konulması Roberto Carlos'unda bu bankada yatırımı olduğunu ortaya çıkardı. Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Roberto Carlos'un futboldan kazandığı paraların çoğunu bu bankada yatırım aracı olarak kullandığı öğrenildi.

İspanya'dan gelen haberlere göre Banca Privada de Andorra'da (BPA) 100 bin Euro altında parası olanlara devlet garantisi veriliyor. Roberto Carlos'un bu rakamın çok üstünde bir parayı BPA'a bankasına yatırdığı ve bu miktarı geri almakta zorlanacağı belirtiliyor. Roberto Carlos'un BPA'a bankasında sadece tek bir hesabında 2 milyon 800 bin Euro'su bulunuyor.

İspanya merkez bankası, ABD Hazine Bakanlığı'nın suç örgütlerinden gelen paraları aklamakla suçladığı Banca Privada de Andorra'nın (BPA) Banco de Madrid'le ilgili ortaklığını gözönünde bulundurarak bu bankanın tüm aktivitelerini ikinci bir emre kadar durdurduğunu açıklamıştı. İspanya'da yaşanan ekonomik kriz nedeni ile BPA bankası 2011 yılında yaklaşık 100 milyon Euro karşılığında Banco de Madrid'in yüzde 100'ünü satın almıştı.

DHA

Kaynak: http://spor.haberturk.com/futbol/habe...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam