Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rihanna, Malavili Kızlara Eğitim ve Bisiklet Sağlamak İçin Yeni Bir Proje Başlattı!

-

Rihanna'yı çoğumuz sadece şarkıcı kimliğiyle tanıyoruz. Fakat o yalnızca dünya çapında bir yıldız olmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışıyor. 

İyiliksever Rihanna, geçtiğimiz ocak ayında Afrika kıtasının güneydoğu bölümünde yer alan ve kişi başına düşen milli gelir açısından dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan Malavi’yi ziyaret etti. O günden beri de oradaki çocukların daha iyi bir eğitim alması için çalışmaya başladı ve yeni ve çarpıcı bir projeye imza attı. Gelin bu projenin detaylarına birlikte bakalım. İddia ediyorum, okuduktan sonra Rihanna'ya sevginiz artacak!😍

Afrika'nın güneydoğusunda yer alan Malavi, dünyanın en güçsüz ekonomilerinden birine sahiptir.

1 Ağustos’ta yapılan duyuruya göre, Rihanna’nın “Clara Lionel Vakfi” ve bisiklet paylaşım platformu ‘ofo’, güçlerini birleştirdi.

Bu iş birliği sonucu yalnızca Malavili kızlara eğitim bursu sağlamakla kalmayacaklar aynı zamanda okula giderken yaşadıkları ulaşım sıkıntılarını da bağışladıkları bisikletlerle giderecekler.

Bisikletlerin ilk bölümü şimdiden Malavili öğrenciler tarafından kullanılmaya başlandı ve böylece beş yıl sürecek işbirliğinin ilk adımı atıldı!

Rihanna yaptığı basın açıklamasında Clara Lionel Vakfı ve Ofo’nun işbirliğinden çok mutlu olduğunu. Bu ortaklık sonucunda, dünya genelinde pek çok gencin kaliteli bir eğitim almasının mümkün olacağını ve Malavili genç kızların okullarına ulaşmak için tek başlarına yürümek zorunda oldukları uzun mesafeleri de daha güvenli bir şekilde katedeceklerini belirtti.

Şarkıcı kimliğiyle tanıdığımız hayırsever Rihanna, geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleştirdiği Malavi gezisini anlatan kısa bir belgesel yayınladı.

Bu belgesel hazırlanırken, söz konusu global işbirliğinin elçisi olarak Malavi’deki eğitimciler, hükümet yetkilileri ve öğrencilerle olarak bir araya geldi.

Ne yazık ki, çoğumuzun ilk defa varlığından haberdar olduğumuz Malavi’de, 4.6 milyon öğrenci ilköğretim eğitimine devam ederken, bu öğrencilerin yalnızca% 8'i ortaokul eğitimini tamamlayabiliyor.

Kızlar ulaşım sıkıntıları ise bu durumdan orantısız şekilde etkileniyor, ve bu sebeple, okulu bırakanların sayısı çok fazla. kızların okulu bırakmasında büyük bir etken. İşte tam bu noktada ‘ofo' devreye giriyor.

Ofo’nun kurucusu ve CEO'su olan Dai Wei, yokluk içinde yaşayan öğrencilerin iyi bir eğitime ulaşmasına yardımcı olmak için başlatılan bu yenilikçi girişimde Rihanna ve Clara Lionel Vakfı'yla çalışmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti.

Rihanna ve Ofo’nun eğitim için çalışmaları sadece bu Afrika ülkesiyle sınırlı değil.

Bisiklet paylaşımında dünya lideri olan firma, daha önce  de Clara Lionel Vakfı’nın burs fonuna katkı sağlayan projeler gerçekleştirmiş. Çin , Brezilya, Küba, Barbados, Haiti, Grenada, Guyana ve Jamaika öğrencileri için Amerika Birleşik Devletleri üniversitelerinde okumaları için burs sağlamış.

Çalışmalarına hiç durmadan devam eden Rihanna, daha geçen hafta, Fransa'daki kızların eğitim fonu için Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'la Elysee Sarayı'nda görüştü.

İşte bahsettiğimiz kısa belgesel!

Rihanna! Dünyayı daha iyi bir yer yapma çabaların için çok teşekkür ederiz. 🤗

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
realistic-man

Göstere göstere iyilik. Hmm iyiymiş

deadpoet

sonuçta bir kampanya başlatmış .nasıl gizli yapabilir söyler misin ? sadece para yardımı yapsa gizli yapabilir belki ama o işin içinde manevi bir şekilde de bulunup o çocuklarla bağ kurmak istemiş olamaz mı

ismail-kayaa

İnsanlıkta bugün

deadpoet

niye tek kızlara onu anlamaıdım

cabbar_the_excalibur

"Mavili kızlara.. diye okuyan tek ben miyim?

carsi-ulan

hayatımı al bee

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBrezilyaCEOÇinFransaRihanna
Görüş Bildir