Rezervasyon Sitesi 'Booking' Türkiye'ye Geri Dönüyor

 > 
105PAYLAŞIM

Geçtiğimiz mart ayının sonunda Türkiye'deki faaliyetleri durdurulan Booking.com ülkemize geri dönüyor. Gidişiyle tatilcileri kara kara düşündüren site, bugün basına yansıyan bilgilere göre gerekli düzeltmeleri yapmayı ve para cezasını ödemeyi kabul etti. Booking.com'un önümüzdeki aylarda ise yeniden hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Türkiye'deki faaliyetlerin durdurulduğu dönemde sosyal medya kullanıcılarından büyük tepki gelmişti 👇

Sosyal Medya Gündemi: Türkiye'deki Faaliyetleri Durdurulan Booking.com Kararı Temyize Götürecek - onedio.com
Sosyal Medya Gündemi: Türkiye'deki Faaliyetleri Durdurulan Booking.com Kararı Temyize Götürecek - onedio.com

Rezervasyon için sisteme girenler şu an için 'Şimdilik Türkiye'de bulunan müşterilerimiz bizimle maalesef sadece yurt dışı tesisler için rezervasyon yapabiliyor' uyarısıyla karşılaşıyor.

Yaşananların ardından Kültür Bakanlığı ile iletişime geçen şirket yetkilileri, gerekli düzeltme ve cezaların ödemesini kabul ederek Türkiye pazarına yeniden dönmek için düğmeye bastı.

Yeni Şafak'tan Murat Palavar'ın haberine göre,  MÜSİAD Hizmetler Sektör Kurulu tarafından MÜSİAD Antalya Şubesi ev sahipliğinde yapılan “Türkiye’de Turizm Trendleri” ana temalı Türkiye İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Programa katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, booking.com ile görüşmelere başlanıldığını açıkladı.

70'ten fazla ülkede hizmet veren site Avrupa'nın bazı ülkelerinde de davalık oldu.

Site yenilemelerini yaptıktan şirketin Türkiye operasyonlarına başlayacağını anlatan Temurci, "Bu sadece Booking.com’un Türkiye’de yaşadığı bir sorun değil. Fransa ve Almanya’da benzer davalar sürüyor” dedi.

Faaliyetlerin durdurulmasıyla yasa boğulan kullanıcıların morali de haberle yerine geldi 😇

Gerekli işlemlerin yapılması ve 2 milyon 500 bin liralık cezanın ödenmesinden sonra sitenin önümüzdeki aylarda faaliyete başlaması bekleniyor.

Onedio Gündem'i Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir