Görüş Bildir
Haberler
Resmi Gazete'de Yayımlandı: 7 Şehirde Maden Sahaları İhale Edilecek

Resmi Gazete'de Yayımlandı: 7 Şehirde Maden Sahaları İhale Edilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce (MAPEG), NiğdeAnkaraKırıkkale, Adana, Kayseri, Yozgat ve Bingöl'deki bazı maden sahaları ihale edilecek. Konuya ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Niğde'de 1B grubu ve 2C çimento maden sahası, AnkaraKırıkkale, Adana, Kayseri ve Yozgat'ta 4'üncü grup demir maden sahası ve Bingöl'de 4'üncü grup demir maden sahası ara veya uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartıyla ihaleye çıkarıldı.

İhale edilecek sahalara ilişkin bilgiler, 28 Eylül'den itibaren MAPEG'in internet adresinde ilan edilecek.

Kapalı teklif ve açık artırma usulü ile yapılacak

Kapalı teklif ve açık artırma usulü ile yapılacak

Kapalı teklif ve açık artırma usulü ile yapılacak ihaleye katılabilmek için gereken teminat tutarı, sahanın şartnamesinde belirtilen taban ihale bedelinden ve kapalı olarak verilen teklifin yüzde 20'sinden az olamayacak. Başvurular, ihalenin yapılacağı tarihte saat 09.00-09.30'da Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne doğrudan yapılacak.

Ayrıca, bir adet 4'üncü grup küçük alan maden sahasının da mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında 12 Ekim 09.30'da ihalesi yapılacak.

İhalesi yapılacak sahaların il, erişim numarası, ruhsat grubu, ihale şartnamesi, paftası, koordinatlı dökümleri, alanları ve ihale tarihleri Genel Müdürlüğün sitesinde yayımlanarak en az 15 gün süreyle erişime açık tutulacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
5
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

ülkede maden çıkarma yöntemi değişmedikçe doğa katliamından başka bir şey yapılmıyor, bu kafa ve zihniyetten kurtulmak en büyük dileğim :(