Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Reşadiye'nin Kayıp Çocuklarından 150 Gündür Haber Yok

Anasayfa > Gündem

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde kaybolan 8 yaşındaki Bayram Erol ile 5 yaşındaki arkadaşı Dursun Kaan Taşcı'dan 150 gündür iz yok. İki çocuğun kaçırılmış olmalarından şüphe ediliyor. Ailelerin gözü kulağı haberlerde...

Biri beş, diğeri de sekiz yaşında iki arkadaş… Tokat’ın Reşadiye ilçesinde yaşayan Dursun Kaan Taşçı ile Bayram Erol, 150 gündür kayıp. Emniyet, çocuklara dair henüz bir ipucu yakalayabilmiş değil. Ailelerin endişeli bekleyişi sürüyor. 

Al Jazeera Türk'ün haberine göre Dede Bayram Erol, yakın zamanda Başbakan Binali Yıldırım’a çıkıp çocukların bulunması için kendisinden destek isteyeceklerini söyledi.

Arama çalışmalarında sonuç alınamadı

Arama çalışmalarında sonuç alınamadı

Ekipler, Kelkit Çayı ve HES regülatörlerinin bulunduğu alanda arama tarama faaliyetlerini sürdürdü.

İki çocuktan 29 Aralık 2015’ten bu yana haber yok. Çocukların bulunması amacıyla, Ankara'dan Jandarma Arama Kurtarma dalgıçları, Ordu'dan dalgıç polis ekipleri ve AFAD dalgıçları desteğe geldi. Ekipler günlerce Kelkit Çayı'nın yaklaşık 30 kilometrelik alanını taradı. Polis ve jandarma ekipleri de ormanlık arazide arama yaptı.

Güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesinden sonra ‘arama’ bölgesi değişti. Dursun Kaan Taşçı ile Bayram Erol’un en son evlerinin yakınlarındaki parkta oldukları ortaya çıktı. Çalışmalar da bu bölgeye yoğunlaştı. Ancak burada yürütülen çalışmalardan da bir sonuç alınamadı.

'Gözümüz, kulağımız haberlerde'

'Gözümüz, kulağımız haberlerde'

Anneler, umutlarını sürekli taze tutarak bir an önce çocuklarının bulunmasını istiyor.

Al Jazeera'ye konuşan Bayram Erol'un dedesi, bugüne kadar yürütülen çalışmalardan hiçbir gelişme olmadığını söyledi. Torununa adını veren dede Bayram Erol, polisin iki çocuğun kaçırılma ihtimâli üzerinde durduğunu söylüyor:

“Suda olsa bu çocuklar bulunurdu, şimdiye kadar. İmkânı yok, orada değiller. Arama çalışmaları da artık yok gibi. Azaldı. Polis de çocukların kaçırılma ihtimâli üzerinde duruyor. Ama delile ulaşamıyorlar.”

'Başbakan ile görüşeceğiz'

'Başbakan ile görüşeceğiz'

Erol, Başbakan Binali Yıldırım ile görüşeceklerini söyledi.

Aileler çaresiz. Erol, yakın zamanda Başbakan Binali Yıldırım ile görüşmek istediklerini söylüyor. Önceki çalışmalardan bir sonuç alınamadığını kendisine ileteceklerini ve Yıldırım’dan destek isteyeceklerini ifade ediyor. Bayram Erol, randevunun AK Parti Tokat milletvekili Coşkun Çakır tarafından ayarlanacağını belirtti.

Al Jazeera

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
pelin kaya

resimlerini görünce umutlandım bulundular diye. Allahım ailelerine sabır versin.

atanamayan kışyarı leydisi

Allahım sabır ver, aklımızı koru. bir şehit haberi, bir taciz vakası, bir kayıp çocuk daha duyarsam aklımı yitireceğim gibime geliyor. kaldıramıyorum artık b... Devamını Gör

MoonChild

5 yaşında çocuk sürekli kontrol altında olmalı. öyle bir yerde özellikle. olan olmuş gerçi umarım en kısa sürede bulunurlar.