Renk Cümbüşüne Hazır Olun! Game of Thrones'dan Oyuncak Hikayesi'ne Uzanan Dolu Dolu 25 İllüstrasyon Serüveni

-
Abone ol

Yetenekli sanatçı Alessandro Pautasso'nun, Game of Thrones'dan Oyuncak Hikayesi'ne uzanan renkli dünyasını sizler için derledik...

Bu içerikteki görseller Alessandro Pautasso'nun instagram hesabından derlenmiştir.

1. Vincent Vega, Pulp Fiction

2. Mia Wallace, Pulp Fiction

3. Jack Nicholson, The Shining

4. Léon: The Professional

5. Black Swan

6. Edward Scissorhands

View this post on Instagram

Edward

A post shared by Alessandro Pautasso (@kaneda99) on

7. IT

View this post on Instagram

Pennywise

A post shared by Alessandro Pautasso (@kaneda99) on

8. Daenerys Targaryen, Game of Thrones

9. Jon Snow, Game of Thrones

10. White Walker, Game of Thrones

11. Darth Vader, Star Wars

12. Stormtrooper, Star Wars

13. Yoda, Star Wars

14. Audrey Hepburn

15. Marilyn Monroe

16. Tupac Shakur

17. Biggie Smalls

18. Emmett Brown, Geleceğe Dönüş

View this post on Instagram

Doc

A post shared by Alessandro Pautasso (@kaneda99) on

19. World of Warcraft

20. Evde Tek Başına, Kevin McCallister

View this post on Instagram

Home Alone

A post shared by Alessandro Pautasso (@kaneda99) on

21. My Neighbor Totoro

22. Oyuncak Hikayesi

23. Up

24. Sevimli Canavarlar

25. Wall-E

View this post on Instagram

Wall-E

A post shared by Alessandro Pautasso (@kaneda99) on

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
camelinnesivar

Mükemmel!

ofvangogh

leon the professional bir tek bana mı pedofili çağrışımı yapıyor natalie portman ın annesi olmasa sevgili bile olacaklarmış filmde hala millet seviyor filmi filmin yaratıcısı 36 yaşında 14 yaşındaki bir kıza aşık olmuş onun hikayesiymiş bu arada

flame90

katılıyorum ve bi ekleme yapmak istiyorum.. filmin orijinal versiyonundan Amerikalı izleyicilerin pedofili ağırlıktaki sahnelerden rahatsız olmasından dolayı Amerikan versiyonu çıkarılmış ve filmin 25-26 dakikasını kesmişlerdir, bu versiyonu izleyen izleyiciler (The Professional sürümüdür bu versiyon) karakterler arasındaki cinsel gerilimi görmüyorlar.. zaten Maiween (Luc Besson'un karısıydı) kendisi 12 yaşındayken Besson'la tanışıp 14-15 yaşındayken sevgili olduklarını ve filmin de bunu anlattığını söylüyor, buna rağmen filmin hayran kitlesi pedofili olmadığını savunuyor..

byllasear

Peki ya cinsel ilgi duymuyor ve aşıksa sadece. Onun adı var mı? Çocuğuna aşık olan bir anne, kendine olan aşkın(varsa), karşı cinse olan aşkın. Hepsi aşk değil midir bunların? Ama sadece birinde cinsellik vardır. Onun gibi düşünebiliriz bence. Bu arada aşkı aşırı yoğun sevgi ve bağlılık hissi olarak varsayıyorum.

ofvangogh

ben de en başta küçük bir kızın babasına duyduğu aşk olarak algılamaya çalıştım ama araştırdıktan sonra midem bulandı bildiğin sevgili oluyormuş 12 yaşında çocukla

byllasear

Demek istediğimi anlatamadım. Pedofili dediğimiz şey cinsel istek duymaktır. Aşık olmak değildir. Aşk yaşamanın tek yolu cinsel birliktelik değildir. Yani birbirlerine aşık olmalarının o kadar da absürt bir durum olduğunu düşünmüyorum. Birbirimizin dış görünüşüne aşık olmayız sonuçta. Mesela bir siyahın beyazla, kısanın uzunla, çirkinin güzelle, erkeğin erkekle aşk yaşayabilmesi gibi.

flame90

yukarıda da altını çizdim durumun filmin uncut versiyonunda "aşk" olarak gördüğünüz platonik yaklaşımların cinsel odaklıları da söz konusu, daha derinine inersek Natalie Portman'ın ailesinin anlaşma koşullarında belirttikleri maddelerle filmin senaryosundan kaldırılan sahneler var, arkadaşın dediği gibi sevgili olmaları ve sevişme sahneleri içeren.. ayrıca pedofili yalnızca cinsel istek ve istismarı kapsayan bir kelime değildir (cinsel istekle gelen istismar en yaygın ve ilk akla gelen tanım olduğu için böyle yerleşmiştir) sözlü veya ruhsal manipülasyonlarla da bir çocuğu istismar edebilmeyi tanımlar, burada ana nokta 13 (pedofilinin alt kategori tanımlarında 16) yaş altı bireylerin yetişkinler tarafından manipüle edilmesidir..

byllasear

'Uncut' sahneleri ben de duymuştum ama cinsel içerik olduğunu duymamıştım. Sigara içtiği sahneleri kesmeyi talep ettiğini duymuştum Natalie Portman'ın ailesinin. Şöylediğiniz sahneler hakkında edindiğiniz bilgilerin kaynağını atarsanız ben de öğrenmiş olurum. Aşkı ne zaman istirmar ile bir tutmaya başladık. Elbette ki genç bir insanla yaşta büyük birinin ilişkisi peşinde bir sürü soru işaretini getirir ama teorik olarak konuşuyorsak aşkın yaşı var mıdır? Bizim üzerinde durduğumuz ilişki türünde iki taraf da birbirini seviyor. Manipülasyon bunun tam olarak neresinde?

Görüş Bildir