Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Psikoloji Testine Göre Hangi Rengin Seni Sakinleştirdiğini Söylüyoruz!

Psikoloji Testleri
281PAYLAŞIM

Renklere yüklenen değerler ve görevler vardır. Bu renkler ve değerler çoğu kez kişiden kişiye değişir. Psikolojin ile seni sakinleştiren rengi buluyoruz. Bakalım senin sakinleşmene yarayan renk nedir?

1. Bu şekillerden hangisi içinde kamaşmaya yol açıyor?

2. Bu fotoğrafa bakınca içinde nasıl duygular oluşuyor?

Buradan kurtulamayacakmışım gibi hissediyorum.
Esrarengiz olaylar döndüğünü düşünüyorum.
Korkutucu bir sessizlik...
Huzur doluyorum.

3. Duvar kağıtlarından hangisini odana isterdin?

4. Cümlelerden hangisi seni daha çok korkuttu?

“Aldığınız her küçük kararın, sizin için ölüm kalım savaşına dönüştüğünü hayal edin.”
“Kollarım seni özlüyor.”
“Acı hissetmek, hiçbir şey hissetmemekten daha iyidir.”
“Sanırım ben yerin lav olduğu zamanla, hayali arkadaşları olan insanların şizofren sayıldığı zaman arasındaki geçiş dönemini kaçırdım.”

5. Hangi mevsim seni daha mutlu ediyor?

İlkbahar
Yaz
Sonbahar
Kış

6. Çocukken unutamadığın bir travman var mı?

Varsa da unuttum.
Yok.
Var.
Var ve unutmak istiyorum.

7. Kendini 1 kelime ile tanımlarsan hangisi sensin?

Öz güvenli.
Güçlü.
İnançlı.
Hırslı.

8. Sevgilinin seni aldattığını gördün. Nasıl tepki verirsin?

Umursamıyormuş gibi davranıp uzun soluklu bir depresyona girerim.
Ağlayarak ağzıma geleni söylerim.
Medeni insanlarız. Keşke başkasından hoşlandığını söyleseydi, ayrılırdık.
Şaşırmam kesin yapmıştır.

9. Seni sakinleştiren rengi bulduk!

Seni sakinleştiren renk mavinin tonları. Daha pastal renklerden hoşlanıyorsun. Belki daha önce bu rengin seni sakinleştirdiğini ve hoşuna gittiğini düşünmemiştin, alıcı gözle bakmanı istiyoruz. Mavi bir yatak örtüsü bile günün bütün stresini alır ve seni daha sağlıklı bir hale getirir. Sen mavi ve mavi tonlarıyla sakinleşiyor ve mutlu oluyorsun. Kocaman denizler ve göklerin rengi, sonsuzluk ve özgürlük seni sakinleştiren unsurlar arasında.

Seni sakinleştiren rengi bulduk!

Seni sakinleştiren renk mor ve tonları. Sen bu karmaşık ve gürültülü dünyada kendine kaçamak bir yer arıyorsan orayı mora boya.Kendine bir mor yazmamı alırsın yoksa mor eldiven mi bilemeyiz. Morlu morlu çiçekler öneririz. Mutluluğun ve sakinliğin dünyası senin için mor. Mor bir gökyüzü ve ağaç hayal etsene... Mor ve tonları, açık ve koyuluğu seni ve ruh halini anlatıyor. Mor, mor çiçekli dünyalar dileriz...

Seni sakinleştiren rengi bulduk!

Seni sakinleştiren renk pembe ve tonları. Sen bu dünyayı toz pembe görmeye gelmişsin ve mutluluğun formulü sakin bir pembelikte.Pembe bir vazo veya o saksının içerisinde pembe çiçekler düşündük. Seni mutlu edecek yolu biliyoruz sen pembelenmelisin. Pembe rengini sevmiyorsan ısınmanı tavsiye ediyoruz. Pastel tonlar üzerinde harika durduğunu düşünüyoruz. Senin sakinlik rengin pembiş.

Seni sakinleştiren rengi bulduk!

Senin rengini sarı ve tonları seçtik. Seni rahatlatan ve sakinleştiren renk sarı. Her yerini sarı çiçeklerle ve eşyalarla doldurabilirsin. Enerji saçıyor ve seni mutlu ediyor.Sapsarı bir güneş veya sapsarı samanlar arasında mutlu olduğunu fark etmemiş olamazsın! Sarı rengi kendine şiar edinmelisin. Ağzından çıkanın sarı olduğu kucağına da sarı olarak ulaşmalı. Yani anlayacağın sen sarı renkle bezenmiş kocaman bir güneş gibi ortalıkta gezmelisin. Sakinliğin ve dinginliğinin rengi sarı ve tonları.

Seni sakinleştiren rengi bulduk!

Seni sakinleştiren renk kırmızı ve tonları. Açık, koyu farketmez sen kırmızı insanısın. Kırmızı renk seni hem daha güvende hissettiriyor hem de sakinleştiriyor. Kırmızı ile aranda bulunan bağı tarif etmesi zor. Eğer şimdiye kadar kırmızı ile ilgilenmediysen şiddetle tavsiye ediyoruz. Kırmızı çiçek alıp odana koyman bile seni sakinleştireceğini ve günün stresini alacağını düşünüyoruz. Kırmızılı günler dileriz.

Seni sakinleştiren rengi bulduk!

Seni sakinleştiren renk gri ve tonları. Sen siyah-beyaz bu hayatında kendini bulduğun tek yer gri ortamlar. Soğuk tavırların ve insanlardan nefret ediyorum bakışların altında grilik yatıyor. Sen griliğin kralısın/kraliçesinsin. Gri bir oturma odası veya gri bir oda gün içerisinde oluşan bütün kötü enerjini alacak ve seni hayata daha pozitif bakmaya itecek. Gri soğuk bir renk olarak görme gri cool bir renk aslında. Bence griye daha sıcak bakmaya başlamalısın. gri senden baya hoşlanıyor gibi. Gri günler dileriz demeyeceğiz, sakin ve mutlu günler geçirmeni dileriz.

Seni sakinleştiren rengi bulduk!

Seni sakinleştirecek renk kahverengi ve tonları. Belki bunun içerisine ahşap renkleri ve mobilyaları sokabiliriz. Seni daha enerjik yapacak ve rahatlatacak renk açık ve koyu kahverengi tonları. Ağaç ve doğaya olan yakınlıkta seni sakinleştiremeye yarayacak ne de olsa ağaç ve kökleri bu rengi barındırıyor. Daha önce çevreyle barışmayı denedin mi bilmiyoruz fakat bir ağaca sarılmak ve doğayı sevmekten, sakinleştirmesine izin vermeten daha iyi ne olabilir? Senin rengin kahverengi...

Seni sakinleştiren rengi bulduk!

Senin rengin beyaz ve tonları. "Beyaz ve tonları var mıdır?" diye sorma! Beyaz seni bu hayatta sakinleştiren en iyi renk. Beyazdan aldığın enerjiyi hiçbir renkten almıyorsun. Günün yorgunluğunu beyaz kanepende geçirdiğinde senden iyisi yok. Evindeki eşyalar olsun, duvarlar olsun beyaz renk ve tonları ile dolmalı. Daha sakin ve sadelikten hoşlanıyorsun. Senin için bütün dünya beyaz olmalı. Daha önce bu renge ısınmadıysan tavsiye ederiz. Sen beyaz ve tonlarısın...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serra1234

Beyazmış

betul-yildiz28

mor çıktı ama mor beni daha çok strese sokuyor amq

hasan77039077

mor dedi içim rahatladı bee

nursena-seher-kesgin

testin başlığı yanlış olmuş seni sinir eden renk hangisi olamalı olacaktı

ceren-guler16

senin sakinlik rengin pembiş.Bildi

Görüş Bildir