Polonya Sağlık Bakanlığı'ndan Kamu Spotu ile Çağrı: 'Tavşanlar Gibi Sevişin!'

 > -
Abone ol

Polonya son yıllarda nüfus artışında yaşadığı sıkıntıları bir kamu spotuyla çözme girişiminde bulundu. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan videoda vatandaşlara sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı üreme için 'tavşanları örnek almaları' mesajı veriliyor. Yoğun Katolik nüfusa sahip ülkede 'tavşanlar gibi çiftleşin' mesajı Avrupa basının da ilgisini çekti...

Polonya hükümeti, düşüşe geçen nüfus artış hızı sebebiyle vatandaşlara 'tavşanlar gibi çoğalın' mesajlı bir video ile seslendi.

Avrupa'nın en düşük doğum oranı görülen ülkelerinden biri olan Polonya'nın sağlık bakanlığı işte bu yüzden tavşanların çiftleşmesini ve çoğalmasının takdir eden ve buna özendiren bir kamu spotu videosu yayınladı.

YouTube üzerinde resmi kanaldan paylaşılan video bir tavşanın ağzından anlatılıyor. Anlatıcı tavşan büyük ailelerinin sırrını açıklıyor.

Başroldeki tavşanımız sağlıklı bir yaşam sürmek için sağlıklı beslendiklerini ve stresten uzak durduklarını eğlenceli doğal ortamlarında anlatıyor. 

Ters duran bir şarap bardağının üzerinden atlayan tavşan sahnesine ise aşırı alkol kullanımı karşıtı küçük bir gönderme de var. Sorna da 'insan' çiftin romantik pikniğini görüyoruz.

Videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz.

İzleyicilere verilen esas mesaj ise şöyle: "Eğer bir ebeveyn olmak istiyorsanız, tavşanları örnek alın!"

The Independent'in haberine göre38 milyon nüfuslu, ağırlıklı olarak Katolik dinine mensup ülkenin nüfusun artmaması konusunda ciddi sorunları var. 

Avrupa Birliği rakamlarına göre, 2015 yılında kadın başına düşen doğum oranı 1.32 çocukken bu rakam artık daha da azalıyor. 

Avrupa'da sadece Portekiz'de bundan daha düşük oranlar gözlemlendi. 

İspanya ve Yunanistan ise neredeyse Polonya kadar düşük bir nüfus artışı oranına sahip.

Sağlık Bakanlığı NPZ Sağlıklı Yaşam Kampanyası'nı yaparken daha yumuşak bir dil kullanmak ve hiçbir vatandaşı rencide etmemeyi hedeflediğini de açıkladı.

Polonya Sağlık Bakanlığı AP'ye yaptığı açıklamda, Polonya halkının en doğurgan yaşları olan 18 - 45 arasında onları sağlıklı yaşama ve dolayısıyla daha üreme sağlığını da arttırmaya teşvik etmeyi hedeflediklerini belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
atilla_hun

okadar müslüman bebek öldürülüyor ... davşanlar gibi çoğalın ... öldürülen müslüman nüfusu azalsın... ne demişdi papa hayattayken papa olan dingil ... "1. bin yılda avrupa hıristiyan oldu 2. bin yılda amerika .. 3. bin yılda asya ve afrika hıristiyan olacak...." katı aşırı katolik halktır polonyalılar .... siz suriyelileri çok görün ... gelemeyen bebekler toprağın altında....

poesje

Siz benim gercekleri yazan yorumlari sildiginiz icin ayriliyorum bu siteden. Alin basiniza calin!

apollonia-corleone

suriyeli gönderelim şuradan size 3 5 tane bak nasıl nufus artıyor

atilla_hun

Almazlar .. onlar müslüman ...

blizzard

Tavşan gibi sevişmek orantısız nüfus artışı ve niteliksiz bireyler demek. Sonuçları bayağı ağır olur.

ayna-efendi

bol bol sıla dinlesinler sevişmeden uyumayalım diyor

Görüş Bildir