Görüş Bildir
Haberler
Polisi 'Teşkilat'la Tehdit Eden Kuryenin Eniştesi Servis Şoförü, Teşkilatı ise Aile İçindeki Dostları Çıktı

etiket Polisi 'Teşkilat'la Tehdit Eden Kuryenin Eniştesi Servis Şoförü, Teşkilatı ise Aile İçindeki Dostları Çıktı

Dün İstanbul Tuzla’da denetim yapan polislere direnen ve gözaltına alınmamak için 'Bana teşkilatın numarasını verin, eniştemin numarasını gönderin' diyen motokuryenin ifadesi ortaya çıktı'Eniştem Gebze’de servis şoförü. Kendimi yalnız hissettim ve onun numarasını istedim. Teşkilattan kastım ise aile içindeki yakın dostlarım'

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tuzla’da bir vatandaş, maske takmadığı için kendisinden kimliğini isteyen polis memurlarını 'Sen zor kullan, o zaman görüşürüz' diye tehdit etmiş, daha sonra  telefonundan bir arama yaparak 'Bana teşkilatın numarasını gönderin' demişti.

O görüntüler 👇

Olayın ardından gözaltına alınan ve adının Cihan A. olduğu öğrenilen şahıs, Tuzla’daki Orhanlı Polis Merkezindeki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayına sevk edildi.

Olayın ardından gözaltına alınan ve adının Cihan A. olduğu öğrenilen şahıs, Tuzla’daki Orhanlı Polis Merkezindeki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayına sevk edildi.

Cihan A., polis aracına bindirildikten sonra kendisine yöneltilen 'Teşkilat kim?' sorusuna da, 'Görüşeceğiz' diye yanıt verdi. 👇

İfadesi ortaya çıktı: Teşkilat arkadaş grubum

İfadesi ortaya çıktı: Teşkilat arkadaş grubum

Şüpheli Cihan A. ifadesinde, 'Polisler beni maske takmadığım gerekçesiyle ve direkt ceza kesmek suretiyle durdurdular. Oysa ben motor üzerindeydim. Boyunluğumu takacağımı kendilerine söylemek istedim ancak beni dinlemediler. Polislere direnmedim. Tehdit amaçlı konuşmadım. Teşkilat olarak nitelendirdiğim kişiler arkadaş grubumdur' diyerek suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

'Eniştem Gebze'de sevis şoförüdür'

Şüpheli, 'Enişteniz kimdir', 'Numarasını istediğiniz teşkilattan kastınız nedir', 'Bu teşkilat kimlerde oluşuyor' sorularına ise, 

'Eniştem Ahmet M. Gebze'de servis şoförüdür. Ben o anda kendimi yalnız hissettim. Annem ve babam da köyde olduğu için aile büyüğüm olarak eniştem aklıma geldi ve onun numarasını istedi. Yoksa eniştem polis de dahil olmak üzere kamu kurumları üzerinde otorite sahibi bir şahıs değildir. Ailemde kamu kurumlarında çalışan hiç kimse yoktur. Teşkilattan kastım ise aile içindeki yakın dostlarımdır. Bu teşkilatın ikisi kardeşim, diğer üç kişi ise mahalle arkadaşlarımdan oluşan beş kişilik bir gruptur. Bu teşkilatın da kamu kurumları üzerine otoritesi yoktur. Sadece arkadaş grubu olarak verdiğim bir isimdir. Yalnız kaldığım için bana yardım edebileceklerini düşündüm' diye cevap verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Adli kontrolle serbest bırakıldı

Adli kontrolle serbest bırakıldı

Mahkeme sorgusu tamamlanan Cihan A, 'görevi yaptırmamak için direnme' suçundan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Şüpheli hakkında haftada bir gün ikametine en yakın karakola giderek imza atmak şeklinde adli kontrol hükmü uygulandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
437
68
30
7
4
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın