Görüş Bildir

Polis Boğaziçi Üniversitesine Girdi: 159 Öğrenci Gözaltına Alındı

Haberler
> Polis Boğaziçi Üniversitesine Girdi: 159 Öğrenci Gözaltına Alındı

Boğaziçi Üniversitesi'nin rektörlük binasının bulunduğu ve öğrencilerin bir aydır protesto için çeşitli etkinlikler düzenlediği Güney Kampüs'e polis girdi. Oturma eylemi yapan öğrencilere müdahale edildi. 

İstanbul Valiliği 'öğrencilerin dağılması sağlanmıştır' açıklaması yaptı. Ardından bir açıklama daha yapan valilik 159 öğrencinin gözaltına alındığını duyurdu. 

Gün içinde üniversitenin özel güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği çadırların bulunduğu alana yerel saatle 21.30'da giren polis, 'Saat 21.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı başlamıştır' anonsu yaptı.

Polis, oturma eylemi yapan öğrencilere müdahale etti.

'Slogan atarsanız hepinizi gözaltına alırız'

Rektörlük binasının önünde de, ataması tepkilere sebep olan Melih Bulu'nun rektörlük binasından çıkışı için polis şerit oluşturdu.

Rektörlük binasının önünde de, ataması tepkilere sebep olan Melih Bulu'nun rektörlük binasından çıkışı için polis şerit oluşturdu.

Boğaziçi Üniversitesi'nin bulunduğu Rumeli Hisarı üstü mahallesi sakinleri üniversiteyi terk etmeyen öğrencilere tencere tava çalarak destek verdi.

İstanbul Valiliği: Öğrencilerin dağılmaları sağlandı

İstanbul Valiliği: Öğrencilerin dağılmaları sağlandı

Boğaziçi Üniversitesi Güney Meydan'da polisin öğrencilere müdahale etmesiyle ilgili İstanbul Valiliği de bir açıklama yaptı. Açıklamada 'Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binasını ablukaya alan ve aralarında öğretim üyeleri ile LGBT Kulüp üyesi öğrencilerin de bulunduğu bir grup göstericiye, üniversite özel güvenlik görevlileri tarafından eylemin sona erdirilmesi ve dağılmaları yönünde uyarılarda bulunulmuştur. Yapılan uyarılara itibar etmeyen göstericiler İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizin müdahalesiyle dağılmaları sağlanmıştır.' ifadelerine yer verildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla...

Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla...

Ardından yapılan açıklamada da 'Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs önünde düzenlenen gösterilerde yapılan tüm uyarılara rağmen eylemi sona erdirmeyen 108, Rektörlüğü ablukaya almak suretiyle bina içinde bulunanların dışarıya çıkmasını engelleyen ve tüm uyarılara rağmen bu eylemlerinden vazgeçmeyen göstericilerden 51 olmak üzere toplam 159 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğünce gözaltına alınmıştır' ifadelerine yer verildi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ersaglamnihat

Türkiye bir 3. dünya ülkesidir. Halkının çoğunun cahil ve yobaz olduğu bir tımarhanedir. İmkanı olan uzaklaşsın bu bok çukurundan.

Burak Koca

Bu vatan lut kavminin ve dinsizligi aydınlık ileri görüşlülük zanneden zıdılarla deyil kan veren can veren cahil ve yobaz gördüğün insanlarla vatan toprağı y... Devamını Gör

Ozan Eril

eğitimden korktukları kadar allahtan korkmuyolar

Bozkurt

Taner Yıldız'ın dediği gibi "Eğitim seviyesi arttıkça AKP'nin hitap ettiği alanın daha da daraldığını görüyoruz."

neden-ulan-neden

enerji bakanı taner yıldız: Eğitim seviyesi arttıkça Akp oyları düşüyor