Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pieter Bruegel'in 'Babil Kulesi' Adlı Tablosundan 22 Gizli Detay

 > 
314PAYLAŞIM

Bruegel'in 1563 yılında çizdiği "The Tower Of Babel" adlı tablosuna baktığımızda öncelikle kuleyi ve işçileri görüyoruz. Ama daha dikkatli baktığımızda daha çok detay olduğunu fark edebiliyoruz.

1. Kale, nehir, yel değirmeni, alanlar ve dağlar

2. Kuleye doğru giden yabancılar

3. Duvarın arkasındakı bahçeler

4. Şehirde köprünün üzerindeki at arabası, nehirde çamaşır yıkayan kadınlar, küçük bir yel değirmeni

5. Nehrin yanında olan kuyu ve bahçedeki insanlar

6. Kulenin yanındakı demirciler

7. Dinlenen insanlar

8. Nehirden su pompalayan ve duvarı tamir eden işçiler

9. Dağa doğru giden malzeme dolu arabalar

10. Gemilerden indirilecek yükü bekleyen arabalar

11. Sal

12. Boşaltılan gemiler

13. Evler ve bahçeler

14. Çayırda otlayan inekler ve şehre doğru yürüyen insanlar

15. Kulede inşaatlar, evler yapılıyor, bazıları çiçek dikiyor, bazı kadınlar çamaşırları askıya asıyor, bazıları yemek yapıyor

16. Ev işleri ile uğraşan insanlar

17. Çalışan işçiler

18. Çalışanlar

19. Duvar ören işçier

20. Yükleyiciler

21. İncil efsanesine göre kuleyi inşa etmeyi emretmiş Nemrut Şah

22. İşçiler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ibrahim-otcu

Online kanvas tablo satışı yapan internet sitelerinin ürün yelpazesi tabii ki yalnızca ünlü ressamların tabloları ile sınırlı değil. Örneğin Tabloda.com web sitesinde sunulan hizmetler arasında yalnızca klasik yağlı boya tablolarının çoğaltılması işlemi yer almıyor. Bunların yanı sıra kişiye özel görsellerin tıpkı yağlı boya tablosu gibi görünmesini sağlayan özel baskı teknikleri de kullanılıyor. Yalnızca belirli formatlardaki görselleri değil, örneğin sosyal medya ortamında paylaştığınız fotoğrafları da bu site aracılığıyla bastırtabilir ve kanvas tablo halinde satın alabilirsiniz. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için birbirinden güzel görselleri ölümsüzleştiren bu uygulamalara hemen şimdi erişmek isterseniz adresine tıklamanız yeterli.

paradoxian

gökyüzündekiler de UFO çıkarsa şaşırmam :D

uzunlafinkisasi

17- çalışan işçiler 18- çalışanlar 19- işçiler çalışan - 20 işçi çalış lan 21- işçidir çalışır 22- yükler işçi çalışır 23- çalışırken işçiler gemi yükler bune beeee

abigail-dersion

Bir tek ben sanırım böyle şeyler görünce tuhaf hissediyorum böyle ne bileyim ya çok tuhaf oluyorum keşke o zamanlara gitsem ve o insanları görsem.

flznhvnd

aynen ben de

sevimsizhayalet

.......Büyük Kule ile aynı yıl çizilmiş olan Rotterdam versiyonu, diğer resme göre daha küçük olduğundan Küçük Kule olarak da adlandırılır. Bu versiyonda kule, diğer versiyondakine göre çok daha büyüktür ve insanlar artık görülemeyecek denli küçülmüştür. Renk seçimi ve tablodaki hava koşulları sebebiyle, kule çok daha tehditkâr görünmektedir.Viyana versiyonunda, Kral Nemrut ile temsil edilen dünyevi iktidarın kibri yerilirken, Rotterdam versiyonu Roma Katolik Kilisesi'ni hedef alır

Görüş Bildir