Görüş Bildir
Haberler
Pedagojik Formasyon Nedir? Kimler Pedagojik Formasyon Alır?

Pedagojik Formasyon Nedir? Kimler Pedagojik Formasyon Alır?

Sunay Korkmaz
10.09.2021 - 12:03

Yükseköğretim Kurulu, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı'nın yeniden başlatılacağını açıkladı. Açıklamada, 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren 'Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı'nın ilgili usul ve esaslar çerçevesinde yeniden başlatılacağı bilgisi verildi. Açıklamanın ardından pedagojik formasyonun ne olduğu araştırılmaya başlandı. Peki, Pedagojik formasyon nedir, kimler alır? Pedagojik formasyon hakkında merak edilenler haberimizde…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yükseköğretim Kurulu, Pedagojik Formasyon eğitiminin değişeceğini duyurdu. Duyurunun ardından pedagojik formasyon hakkında ayrıntılar merak ediliyor. Formasyonda adaylara gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi dersler veriliyor. İşte pedagojik formasyon hakkında detaylar...

YÖK Başkanı Erol Özvar'dan Pedagojik Formasyon Eğitimine ilişkin yeni duyuru yayımlandı.

Duyuruda Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı'nın usul ve esaslar çerçevesinde yeniden başlatılacağı, önümüzdeki günlerde ayrıntılı açıklama yapılacağı bilgisi yer aldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Yükseköğretim Kurulu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan 'Eğitimde İş Birliği Protokolü' güncellenmekte olup, 2021 - 2022 eğitim öğretim yılından itibaren 'Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı', ilgili usul ve esaslar çerçevesinde yeniden başlatılacaktır.

Önümüzdeki günlerde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapılacaktır.'

PEDAGOJİK FORMASYON NEDİR, KİMLER ALIR?

Eğitim fakülteleri ‘pedagojik formasyon' dersi alarak mezun olurken, diğer öğretmen yetiştiren kurumların mezunları da isterse eğitim fakültelerinde bu eğitimi tamamlayabiliyor. Adaylara gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi dersler veriliyor. Bu programlara MEB Talim ve Terbiye Kurulu'nun açıkladığı yaklaşık 100'e yakın alandan mezun olan herkes katılabiliyor. Pedagojik formasyon programları, sadece eğitim/eğitim bilimleri fakültesi ve eğitim bilimleri bölümü olan üniversitelerde açılabiliyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın